MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Motorowerzyści sprawcami kolizji

Mimo że wkrótce rozpocznie się kalendarzowa jesień, ciepłe dni sprzyjają przejażdżkom skuterem lub motorowerem. Coraz więcej takich pojazdów pojawia się na drogach. Niestety, częściej dochodzi również do zdarzeń z ich udziałem. W ostatnich dniach miały miejsce dwie kolizje, których sprawcami byli  motorowerzyści.

Motorowerzyści sprawcami kolizji (fot. Przemysław Janas)

Do pierwszego zdarzenia doszło początkiem tygodnia w Tarnowcu. Policjanci interweniujący na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący motorowerem 25-latek wykonując manewr skrętu  w lewo na skrzyżowaniu, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka kierowcy fiata. Na szczęście w wyniku zderzenia się pojazdów, nikomu nic poważnego się nie stało.  Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Kolejne zdarzenie z udziałem jednośladu  miało miejsce w Jaśle. Z dotychczas zebranych informacji wynika, że kierujący bmw mieszkaniec Jasła, jechał  ulicą św. Jana z Dukli. Gdy zatrzymał się przed poprzedzającym go samochodem, nagle poczuł uderzenie w tył pojazdu. Okazało się, że jadący za nim 16-letni motorowerzysta  nie zauważył światła stop i wpadł w bmw.

Apelujemy do motorowerzystów oraz pozostałych zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę. Pośpiech i rutyna na drodze to bezpośrednie przyczyny wielu kolizji i wypadków. Nie zapominajmy o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. Bądźmy czujni, a swoją uwagę skupmy na prowadzeniu pojazdu i sytuacji na drodze.

Apelujemy także do rodziców dzieci i młodzieży korzystających z rowerów i skuterów o wzmożenie nadzoru i reagowanie na przypadki brawurowej jazdy swoich pociech.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x