r e k l a m a
Wiadomości

Na ludowo w Nowym Żmigrodzie

W piękny niedzielny poranek dnia 17 maja w Nowym Żmigrodzie odbyło się Powiatowe Święto Ludowe. Swoje święto obchodzili członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego z terenu powiatu jasielskiego. W godzinach porannych barwny korowód ustawił się przy budynku urzędu gminy. Poczty sztandarowe, członkowie stronnictwa, zaproszeni goście udali się przemarszem do kościoła w nowym Żmigrodzie prowadzeni przez kapelę ludową ,, Żmigrodzanie”. Po uroczystej mszy korowód prowadzony przez kapelę udał się pod pomnik AK, gdzie delegacje złożyły wieńce. Część oficjalna rozpoczęła się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury odśpiewaniem hymnu Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Uroczystego otwarcia oraz powitania dokonał Prezes Zarządu Gminnego PSL Zenon Książkiewicz. Wśród zaproszonych gości byli: Poseł na sejm RP Mieczysław Kasprzak, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Józef Szajna, kandydat na posła do europarlamentu Janusz Kołodziej, Prezes ZP PSL Franciszek Miśkowicz, Wójtowie gmin powiatu jasielskiego, Radni Rad Powiatu i Gmin w Jaśle, prezesi zarządów gminnych PSL z terenu całego powiatu, członkowie stronnictwa, nauczyciele oraz mieszkańcy naszej gminy.

Po oficjalnym otwarciu głos zabrał Prezes ZP PSL w Jaśle Franciszek Miśkowicz, który przedstawił wizerunek przyszłości stronnictwa oraz historię najstarszego sztandaru ludowego z Grabaniny. Następnie dokonano wręczenia medali, odznak oraz legitymacji członkowskich.Za zasługi dla swoich organizacji medal im. Wincentego Witosa otrzymali: Danuta Kucharczyk, Kazimiera Solecka, Stanisław Gancarz, Fryderyk Łącki, Longin Brożyna, Józef Mikosz, Złotą Koniczynkę otrzymali: Adam Słowik, Antoni Zwierzyński, Władysław Miśkowicz. Aktu dekoracji dokonali: Poseł na sejm RP Mieczysław Kasprzak, Prezes ZP PSL w Jaśle Franciszek Miśkowicz, Prezes ZG PSL w Nowym Żmigrodzie Zenon Książkiewicz oraz Honorowy Prezes ZG PSL w Nowym Żmigrodzie Jan Piątek. Po ceremonii dekoracji wystąpili zaproszeni goście. Obchody święta ludowego zakończyła część artystyczna przygotowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie.

F. Miśkowicz

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
witos
witos
2021 lat temu

arbuzy już w sprzedaży

koniu
koniu
2021 lat temu

Panie Kołodziej,zmiana barw partyjnych nic Panu nie pomoże.Szkoda kasy na kampanię!

LIS w dawnej szacie
LIS w dawnej szacie
2021 lat temu

Ludu mój.Wybory idom,i ktoś tu chciał chapnąć głosa(na zdjęciu obok tego w ciemnych okularach-BOR?)

śmiech
śmiech
2021 lat temu

A jeszcze niedawno Pan Kandydat przekonywał że Polska wcale nie potrzebuje Unii Europejskiej.Widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i to teraz Unia jest Panu Kandydatowi potrzebna;)

fan PSL-u
fan PSL-u
2021 lat temu

A jakie tłumy mieszkańców Żmigrodu i okolicznych wsi obserwowały z zachwytem przemarsz rządzących zarówno gmina jak i krajem :smilewinkgrin: A w pierwszej ławce to nikt nie chciał usiąść? 😆

janko emisariusz
janko emisariusz
2021 lat temu

Coś Kołodziej nie ma zbyt pewnej miny.Czyżby bał się zemsty Romana?:yes: Nie jest prawdą powiedzenie:"Bez znaczenia czy mówią dobrze,byle tylko mówili"

yorker
yorker
2021 lat temu

Bójcie się pisuary Kołodzieja, bójcie…
trzeba było dać kandydata z Jasła, nie daliście, to babcie pójdą zagłosować na innego 😆

jasia
jasia
2021 lat temu

No Kołodzieja na 100% nie zagłosują.

karol
karol
2021 lat temu

Gdyby Pan Kołodziej był na liście PIS-u to w sklepach wazeliny by zabrakło…

optymista
optymista
2021 lat temu

A w Jasełku się słyszy, że to właśnie na Janusza Kołodzieja ludzie zagłosują.

kris
kris
2021 lat temu

jasia głosuj na libertas, jest szansa że załatwią ci sprzątanie w irlandii:lol:

janko
janko
2021 lat temu

Widzę że kandydat sam zachwala swe walory pod nickami:karol,optymista i kris.IP prawdę ci powie:p

zajączek
zajączek
2021 lat temu

Zapytajcie w Skołyszynie,gdzie mieszka kandydat,czy ktoś ma zamiar na niego głosować:)

optymista
optymista
2021 lat temu

Niewiem czy Janusz czyta te ujadania, ale karawana już przjechała tanie pieski. Głosujcie na Kołodzieja, tak jak ja. Pozdrawiam:yes:

Amubarak
Amubarak
2021 lat temu

Kołodziej na roboty do Iraku!!

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X