Wiadomości

Na ludowo w Nowym Żmigrodzie

W piękny niedzielny poranek dnia 17 maja w Nowym Żmigrodzie odbyło się Powiatowe Święto Ludowe. Swoje święto obchodzili członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego z terenu powiatu jasielskiego. W godzinach porannych barwny korowód ustawił się przy budynku urzędu gminy. Poczty sztandarowe, członkowie stronnictwa, zaproszeni goście udali się przemarszem do kościoła w nowym Żmigrodzie prowadzeni przez kapelę ludową ,, Żmigrodzanie”. Po uroczystej mszy korowód prowadzony przez kapelę udał się pod pomnik AK, gdzie delegacje złożyły wieńce. Część oficjalna rozpoczęła się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury odśpiewaniem hymnu Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Uroczystego otwarcia oraz powitania dokonał Prezes Zarządu Gminnego PSL Zenon Książkiewicz. Wśród zaproszonych gości byli: Poseł na sejm RP Mieczysław Kasprzak, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Józef Szajna, kandydat na posła do europarlamentu Janusz Kołodziej, Prezes ZP PSL Franciszek Miśkowicz, Wójtowie gmin powiatu jasielskiego, Radni Rad Powiatu i Gmin w Jaśle, prezesi zarządów gminnych PSL z terenu całego powiatu, członkowie stronnictwa, nauczyciele oraz mieszkańcy naszej gminy.

Po oficjalnym otwarciu głos zabrał Prezes ZP PSL w Jaśle Franciszek Miśkowicz, który przedstawił wizerunek przyszłości stronnictwa oraz historię najstarszego sztandaru ludowego z Grabaniny. Następnie dokonano wręczenia medali, odznak oraz legitymacji członkowskich.Za zasługi dla swoich organizacji medal im. Wincentego Witosa otrzymali: Danuta Kucharczyk, Kazimiera Solecka, Stanisław Gancarz, Fryderyk Łącki, Longin Brożyna, Józef Mikosz, Złotą Koniczynkę otrzymali: Adam Słowik, Antoni Zwierzyński, Władysław Miśkowicz. Aktu dekoracji dokonali: Poseł na sejm RP Mieczysław Kasprzak, Prezes ZP PSL w Jaśle Franciszek Miśkowicz, Prezes ZG PSL w Nowym Żmigrodzie Zenon Książkiewicz oraz Honorowy Prezes ZG PSL w Nowym Żmigrodzie Jan Piątek. Po ceremonii dekoracji wystąpili zaproszeni goście. Obchody święta ludowego zakończyła część artystyczna przygotowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie.

F. Miśkowicz

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

15
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Amubarakoptymistazajączekjankokris Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
witos
Gość
witos

arbuzy już w sprzedaży

optymista
Gość
optymista

Niewiem czy Janusz czyta te ujadania, ale karawana już przjechała tanie pieski. Głosujcie na Kołodzieja, tak jak ja. Pozdrawiam:yes:

zajączek
Gość
zajączek

Zapytajcie w Skołyszynie,gdzie mieszka kandydat,czy ktoś ma zamiar na niego głosować:)

janko
Gość
janko

Widzę że kandydat sam zachwala swe walory pod nickami:karol,optymista i kris.IP prawdę ci powie:p

kris
Gość
kris

jasia głosuj na libertas, jest szansa że załatwią ci sprzątanie w irlandii:lol:

optymista
Gość
optymista

A w Jasełku się słyszy, że to właśnie na Janusza Kołodzieja ludzie zagłosują.

karol
Gość
karol

Gdyby Pan Kołodziej był na liście PIS-u to w sklepach wazeliny by zabrakło…

jasia
Gość
jasia

No Kołodzieja na 100% nie zagłosują.

yorker
Gość
yorker

Bójcie się pisuary Kołodzieja, bójcie…
trzeba było dać kandydata z Jasła, nie daliście, to babcie pójdą zagłosować na innego 😆

janko emisariusz
Gość
janko emisariusz

Coś Kołodziej nie ma zbyt pewnej miny.Czyżby bał się zemsty Romana?:yes: Nie jest prawdą powiedzenie:"Bez znaczenia czy mówią dobrze,byle tylko mówili"

fan PSL-u
Gość
fan PSL-u

A jakie tłumy mieszkańców Żmigrodu i okolicznych wsi obserwowały z zachwytem przemarsz rządzących zarówno gmina jak i krajem :smilewinkgrin: A w pierwszej ławce to nikt nie chciał usiąść? 😆

śmiech
Gość
śmiech

A jeszcze niedawno Pan Kandydat przekonywał że Polska wcale nie potrzebuje Unii Europejskiej.Widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i to teraz Unia jest Panu Kandydatowi potrzebna;)

LIS w dawnej szacie
Gość
LIS w dawnej szacie

Ludu mój.Wybory idom,i ktoś tu chciał chapnąć głosa(na zdjęciu obok tego w ciemnych okularach-BOR?)

koniu
Gość
koniu

Panie Kołodziej,zmiana barw partyjnych nic Panu nie pomoże.Szkoda kasy na kampanię!

Amubarak
Gość
Amubarak

Kołodziej na roboty do Iraku!!

Close
X