Wiadomości

Najbardziej europejscy w Jaśle

Osiedla: Bryły, Żółków oraz Górka Klasztorna otrzymają nagrodę pieniężną za najwyższą frekwencję podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Zgodnie z przyjętą zasadą kwota, jaką otrzyma zwycięskie osiedle wyniesie – wielkość frekwencji razy 1000. Drugie miejsce – frekwencja razy 500 i trzecie miejsce – frekwencja razy 300.

Tak więc zwycięskie osiedle Bryły z wynikiem 35,52 procent otrzyma prawie 36 tys. zł.

Jak podkreślają władze osiedla, pieniądze zostaną spożytkowane głównie na inwestycje niezbędne dla mieszkańców.

Henryk Rak

Część nagrody będziemy chcieli przeznaczyć na zakup sprzętu dla młodzieżowego klubu osiedlowego, a gro tej kwoty w wysokości 30 tysięcy będzie dołożone do pieniędzy osiedlowych na budowę dwóch dróg, które zapewnią mieszkańcom osiedla przyzwoity dostęp do drogi głównej – wyjaśniał radny Henryk Rak.

Wysoka frekwencja była możliwa, dzięki pracy radnych i przewodniczących osiedli, którzy poświęcali dużo czasu na rozmowy z mieszkańcami, aby przekonać ich do wzięcia udziału w wyborach.

Nasze osiedle zawsze uczestniczyło w wyborach. A tym razem szczególnie chcieliśmy dotrzeć do naszych mieszkańców, aby uczestniczyli w większym stopniu. Dużo rozmawialiśmy indywidualnie, telefonicznie przekonywaliśmy do głosowania nie na konkretnego kandydata, ale do głosowania w ogóle – mówiła Zofia Kras, przewodnicząca Zarządu Osiedla Jasło-Bryły

Nasi rozmówcy jednogłośnie podkreślają, że konkurs był dobrą okazją do promocji eurowyborów, które w naszym kraju nie cieszą się dużym zainteresowaniem.

Ci, którzy chodzili do wyborów i tak by poszli. To są drugie eurowybory w naszym kraju i póki co nie cieszą się one tak dużym zainteresowaniem. Myślę, że ten konkurs był ciekawą zachętą dla mieszkańców osiedli w Jaśle do wzięcia udziału w wyborach – mówił nam Henryk Rak.

Spotkanie z laureatami konkursu oraz uroczyste nadanie tytułu „Najbardziej Europejskiego Osiedla w Jaśle” odbędzie się 16 czerwca 2009 r. o godzinie 10:00 w Urzędzie Miasta Jasła.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ech
ech
2024 lat temu

nareszcie cos o BryłachB)

s
s
2024 lat temu

Idzie Rak nieborak jak ugryzie będzie znak !

pantofelek
pantofelek
2024 lat temu

Bryły,jak sama nazwa mówi to zlepienie masy w jednolitą koegzystencję.Nie dziwi mnie zatem,że owa potoczyła się do urn tak jak opisano.Czyste prawo fizyki zakrapiane sosem chemii,Ot i mamy przyczynę sukcesu omówioną…
Gratulacje i owszem -należą się,ale bryłę trza kopnąć było by sie poturlała.I tu dochodzimy do momentu :kto kopnął bryłę ku zwycięstwu…Retoryczne pytanie- prawda???

To Jo
To Jo
2024 lat temu

Ciekawe w jaki sposób obliczono frekfencję.
Przecież Oś. Bryły nie jest obwodem wyborczym.
Czyżby ktoś z Urzędu Miasta sprawdzał który z mieszkańców osiedla był do głosowania.
To już prosta droga do ogłoszenia konkursu na najbardziej PiSowskie osiedle.
Ciekawe co na te twórcze pomysły PKW.

Zobacz także
Close
Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x