MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Narodowy Spis Powszechny już od 1 kwietnia

Już 1 kwietnia do naszych domów mogą zapukać rachmistrzowie spisowi w celu przeprowadzenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.

fot. archiwum

Narodowy Spis Powszechny odbędzie się w dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011r. wg stanu na dzień 31 marca 2011r, na godz. 24:00. Będzie to pierwszy spis powszechny od czasu, kiedy Rzeczpospolita Polska stała się państwem członkowskim Unii Europejskiej. Jako państwo członkowskie jesteśmy zobligowani do jego przeprowadzenia i dostarczenia informacji z dziedziny demograficzno – społecznej oraz społeczno – ekonomicznej. Zakres tematyczny i sposób przeprowadzenia spisu powszechnego reguluje ustawa o narodowym spisie powszechnym z 4 marca 2010r.

Spisem będą objęte:

– osoby stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i pomieszczeniach niebędących mieszkaniami;
– osoby niemające miejsca zamieszkania;
– mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

Spis przeprowadza się w formie elektronicznej jako badanie pełne i reprezentacyjne.

Spis będzie przeprowadzany przez rachmistrzów spisowych. Rachmistrz spisowy musi mieć ukończone 18 lat, być godnym zaufania oraz posiadać co najmniej średnie wykształcenie.

Nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych zakończył się 20 grudnia 2010r. W jego wyniku na terenie miasta Jasła spis będzie przeprowadzany przez 16 rachmistrzów oraz 3 rachmistrzów rezerwowych. Rachmistrz spisowy, podczas wykonywania czynności w ramach prac spisowych będzie się posługiwał umieszczonym na widocznym miejscu identyfikatorem, zawierającym jego zdjęcie, imię i nazwisko, pieczęć urzędu statystycznego oraz pieczątkę imienną i podpis dyrektora urzędu statystycznego, który wydał identyfikator. Zachęcam do umożliwienia rachmistrzom dokonania spisu, zgodnie z wymaganiami przepisów prawa. Jednocześnie przypominam, iż wszelkie zbierane i gromadzone w spisie dane są poufne i podlegają ochronie – tłumaczy Paweł Rzońca kierownik wydziału administracyjnego UM w Jaśle – zastępca Gminnego Komisarza Spisowego

Na terenie gminy pracami spisowymi kieruje wójt (burmistrz, prezydent miasta) – jako gminny komisarz spisowy. Zaś funkcję Generalnego Komisarza Spisowego pełni Prezes Głównego Urzędu Statystycznego.

Spis powszechny dostarczy najbardziej szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno – społecznej i zawodowej, a także o społeczno – ekonomicznej charakterystyce gospodarstw domowych i rodzin oraz o ich zasobach i warunkach mieszkaniowych na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju: ogólnokrajowym, regionalnym i lokalnym.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
STEFAN
STEFAN
2022 lat temu

A co mnie to obchodzi co Unia sobie uchwaliła,skoro gówno z tego mam.prócz dziadowania. To kolejna ,jak widać poszerzona ustawą zalegalizowana inwigilacja w sprawy obywateli państwa…To bilansowanie tego,co jeszcze ludziom zostało do wydarcia,po latach powszechnego fiskalnego dobijania polskich rodzin…Ciekawe,kiedy w imię dobra Unii,każe się nas znakować jak bydło? Jak długo jeszcze będziemy traktowani gorzej jak niewolnicy.I jak długo Polacy pozwolą sobie na takie traktowanie…Czuć powoli Egiptem-tyle można rzec,na ową i bieżącą rzeczywistość!!!

AW
AW
2022 lat temu

Taki spis to jakaś paranoja. Ile mieszkańców liczy dom czy mieszkanie zna ewidencja ludności w urzędach , jaka jest powierzchnia domów czy mieszkań znają urzędy miast lub gmin w wymiarze podatku od nieruchomości. Nie łatwiej i szybciej tam pobrać dane ? Jeżeli chodzi o zasoby rodzin , czy ktoś jest tak naiwny że ankietowani powiedzą prawdę ?

ciekawy
ciekawy
2022 lat temu

totalna inwigilacja

Domel
Domel
2022 lat temu

Spis powszechny dostarczy najbardziej szczegółowych informacji……o ich zasobach i warunkach mieszkaniowych………… a następnie podniesiemy podatki!!!!!!!!!!!!!!

u
u
2022 lat temu

kase wydaja na pierdoly

do u
do u
2022 lat temu

zgadzam sie w 100%

Mik
Mik
2022 lat temu

Stefan popieram w 100% niech się odwalą .Ciężko pracowałem,nie tylko w zakładzie pracy, ale i po godzinach u ludzi żeby wybudować sobie dom i go wyposażyć, a teraz mają wprowadzać podatek od luksusu. Ten spis jest wstępem do tego. Ani myślę wpuścić rachmistrzów do domu. Wara od mojej własności i!!!

ToszToZdrajcySą
ToszToZdrajcySą
2022 lat temu

Czyżby nowy pomysł na wydarcie pieniedzy spiszemy ,zobaczymy jakąś ustawe sie wymysli

Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x