r e k l a m a
MiastoWiadomości

Narodowy spis powszechny. Policja apeluje

fot. archiwum

W miniony piątek rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011. Potrwa do końca czerwca. Od 8 kwietnia rachmistrzowie spisowi mogą zapukać do naszych mieszkań, po to by przeprowadzić wywiady. Przypominamy, że rachmistrz wykonujący czynności spisowe jest chroniony jak funkcjonariusz publiczny.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań zostanie przeprowadzony w dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca, na terenie całego kraju. Już od 8 kwietnia rachmistrzowie spisowi będą spotykać się z mieszkańcami, po to by przeprowadzać z nimi wywiady bezpośrednie. Będą wprowadzać dane, korzystając z przenośnych urządzeń elektronicznych wyposażonych w konieczne do tego aplikacje.

Rachmistrz spisowy jest osobą specjalnie do tego celu przeszkoloną. Podczas pracy posługuje się umieszczonym na widocznym miejscu identyfikatorem zawierającym jego zdjęcie, imię i nazwisko oraz pieczęć urzędu statystycznego, a także pieczątkę imienną i podpis dyrektora urzędu statystycznego, który wydał identyfikator.

Należy pamiętać, że rachmistrzowie spisowi działają na podstawie przepisów Ustawy z dnia 4 marca 2010 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2011r. Obowiązuje ich w tym zakresie tajemnica statystyczna. Rachmistrzowi wykonującemu czynności w ramach prac spisowych przysługuje ochrona prawna przewidziana dla funkcjonariuszy publicznych.

KPP Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
lucekROBERTO**003** Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
**003**
Gość
**003**

Gdzie można szukać listę rachmistrzów z terenu jasła??

ROBERTO
Gość
ROBERTO

Ja nie mam zaufania do władz państwa,które łamie umowy społeczne
( przykład OFE)…Zatem z całym szacunkiem do rachmistrzów,nie mam zamiaru udzielać żadnych informacji dotyczących mojego państwa-rodziny…A nóż jakiś tam od Tuska i Pawlaka dojdzie do wniosku,że trzeba opublikować dane ze spisu,i wykorzystać do ustalenia kolejnej daniny na rzecz owych mędrców od historii i zagrody…Lepiej nie ryzykować.Dość kłamstw,łgarstwa i niewolnictwa!
Dość inwigilacji… Miała być wolność wszelkiego typu,a co jest? Każdy wie.i widzi…

lucek
Gość
lucek

Ja tez nie udziele zadnych informacji bo nie ufam nikomu

Close
X