r e k l a m a
PolitykaWiadomości

Negatywna ocena działalności Szpitala Specjalistycznego w Jaśle

Ocena działalności Szpitala Specjalistycznego w Jaśle i dyrektora tej placówki była jednym z tematów posiedzenia Rady Społecznej Szpitala, które odbyło się 29 czerwca br.

Franciszek Miśkowicz, wicestarosta jasielski (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)

Działalność lecznicy tylko za ubiegły rok została oceniona przez biegłego rewidenta negatywnie. Pod uwagę brano bilans szpitala, rachunek zysków i strat za 2010 rok oraz zalecenia pokontrolne, wynikające z kontroli prawidłowości gospodarowanie mieniem i gospodarki finansowej, przeprowadzonej przez Zarząd Powiatu w Jaśle. Strata za 2010 rok wynosi 3 090 371,00 zł przy planowanej 1 257 000,00 zł. – Sytuacja finansowa szpitala, wykazana przez biegłego rewidenta, wskazuje, że płynność finansowa szpitala jest bardzo niska.

Przy wymaganej 1,20-2,0 pkt wynosi 0,6 pkt i ciągle się pogarsza – mówi Franciszek Miśkowicz, Wicestarosta Jasielski, przewodniczący Rady Społecznej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.
Dyrekcja szpitala, którą na spotkaniu reprezentował zastępca dyrektora ds. lecznictwa dr n. med. Szymon Niemiec, winą za tę sytuację obarcza Narodowy Fundusz Zdrowia. Według ostatnich informacji podkarpacki oddział NFZ winien jest jasielskiej placówce 8 mln zł za tzw. nadwykonania.
Od 1 lipca wchodzi wżycie ustawa o działalności w lecznictwie. Zgodnie z jej zapisami organy założycielskie (w przypadku Jasła Starostwo Powiatowe) mają do wyboru albo utrzymywanie szpitali i płacenie ich długów albo ich przekształcenie w spółki prawa handlowego.

– Będzie bardzo trudna sytuacja, ponieważ zobowiązania łączne samorządu i szpitala spowodują zablokowanie inwestycji oraz innych wydatków. Ta ustawa jednoznacznie mówi, że samorząd odpowiada za zadłużanie się placówek służby zdrowia, czyli szpitali. W związku z tym, jeżeli odpowiada, to będzie musiał spłacić te zobowiązania. Kiedy to się stanie? Wszystko będzie zależało od momentu, w którym Rada podejmie decyzję, że płaci albo rozwiązuje w inny sposób.– mówi Franciszek Miśkowicz.
W spotkaniu, któremu przewodniczył wicestarosta jasielski Franciszek Miśkowicz i członkowie Rady Społecznej uczestniczyli także ordynatorzy i kierownicy oddziałów szpitalnych, pielęgniarki oraz pracownicy administracyjni.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

25
Dodaj komentarz

avatar
25 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
do gburaciećDANKAgbur do ciekawyciekawy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
koniczyna
Gość
koniczyna

Ludzie opamiętajcie się i popatrzcie kto nami rządzi w Powiecie ?

Maks
Gość
Maks

Jeżeli ” ciśnienia ” wokół swojej osoby nie wytrzymuje pan dyrektor i ucieka z tego powodu na zwolnienie chorobowe to przepraszam pan Betlej nie nadaje sie nawet z tego powodu na to stanowisko, a jeżeli jest na prawde chory ( szczerze życze szybkiego powrotu do zdrowia ) to należy też ustapic gdyż kierowanie szpitalem z ” do skoku ” nie uda sie. Zachodzi jeszcze jedno pytanie jezeli jest tak trudna sytuacja szpitala to ile zarabia jego dyrekcja? Czyli dyrektor, jego zastępca czy nawet naczelna pielegniarka czy to sa zarobki adekwatne do zajmowanego stanowiska w stosunku do zwykłych szarych pracowników szpitala.?… Czytaj więcej »

gorka
Gość
gorka

jak można w ogóle planować stratę??? zaplanowaliśmy milionik straty a mamy 3 mln…och co za peszek..:/ nie rozumiem…

znawca
Gość
znawca

Chodzi tylko o to kto pieniądze wyciąga i z kim się dzieli, a ludzie mogą umierać. Korupcja i układy jak w całej strefie budżetowej.

jjj
Gość
jjj

W końcu do szpitala musi wkroczyć ktoś kto weżmie to towarzystwo wzajemnej adoracji za gęby, obetnie pensje lekarzom bo w głowach się im poprzewracało, za państwowe nie umieja leczyć a prywatnie są super fachowcami. Tak jak szybko dostawali podwyżki teraz trzeba oszczędność zacząć od siebie jest kryzys

gbur do maksa
Gość
gbur do maksa

Nie wiem czy zauważyłeś, że socjalizm już dawno się skończył.
A poza tym życzę zdrowia i dużo pieniędzy (oby nie były potrzebne w prywatnym gabinecie).

ujn
Gość
ujn

Oj ludu, ludu… Kto w prywatnym gabinecie wydał na leczenie samego siebie np. 500 zł rocznie? Na pytanie, kto przepił, przepalił, czy wydał na samochód taką kwote, wydaje się retoryczne. Szpital to nie lekarz rodzinny. Przekonacie się o tym po prywatyzacji. Przynajmniej kilka dziś głośno krzyczących osób straci swoje wysoko opłacane stołki w szpitalu, a do niczego szpitalowi, a tym bardziej pacjentowi niepotrzebne.

ciekawy
Gość
ciekawy

OBNIŻYĆ LEKARZĄ POBORY O 50% I SPRAWA ROZWIĄZANA,A MOŻE POJADA NA ZACHÓD PRACOWAC JAKO SALOWA ?

gbur do ciekawy
Gość
gbur do ciekawy

Wtedy nie będzie cię stać nawet wejść do poczekalni prywatnego gabinetu, Przyjdziesz jeszcze, przyjdziesz, przyjdziesz…..
A na razie zdrowia życzymy.

DANKA
Gość
DANKA

Do ciekawego.Lekarze już zarabiają jak salowe,A jak wyjadą na zachód zdechniesz pod płotem jak bezpański pies….

cieć
Gość
cieć

Ten omłotowy to ma pomysły!

janek
Gość
janek

Dorwali się wieśniaki do „władzy” na kilka lat w tym powiecie i wydaje im się, że wszystkie rozumy pozjadali. Tu nie chodzi wcale o to czy szpital dobrze czy źle prosperuje, tylko żeby swoich wsadzić na stołki.

gbur
Gość
gbur

O ile wiem, to Starostwo żyrowało kredyt na dokończenie remontu. To co teraz Miśkowicz rżniesz głupa, że nie wiedzieliście i obarczasz Dyrektora
, który coś robi (w przeciwieństwie do was ze Starostwa) o wzrost zadłużenia. Hipokryzja do n-tej potęgi.
A obrotowy polskiej sceny politycznej PSL niech zapomni o intrygach i zobaczy swoje sondaże przedwyborcze. Burym chłopkom-roztropkom
nareszcie należy pokazać w wyborach gest Kozakiewicza !!!!

tak
Gość
tak

no Pan Miśkowicz ma racje wskaźniki nie kłamią. kiedyś 100 % papieży jeździło na nartach. czyli wszyscy -z tym że zawsze jest JEDEN papież. tak że na cyferki to można patrzeć ale gdzie indziej, skoro jest deficyt to dlaczego pierwsza rzeczą jaką robi władza jest podniesienie diet i uposażenia sobie

NORBERT
Gość
NORBERT

Zastanawiam się gdzie była owa Rada,gdy dług narastał ponad ustalony limit.??? To ważne pytanie o kompetencje….Ważniejsze jednak jest to by Szpital nie stał się placówką sprywatyzowaną,o co chodzi warszawskim sprzedawcom.Ważne by wyostrzone zęby znanych z nazwy(powszechnie) nabywcy nie uwłaszczyli się na społecznie wypracowanym mieniu,czyniąc go piaskownicą zysku… Szpitalowi potrzeba menedżera na stanowisku dyrektora,nie kolejnego lekarza.Oby tylko to nie byli menadżerowie rotacyjni,jak ten były w Krośnie.rzucani układami na dorżnięcie placówek zdrowia… Moim zdaniem Starostwo winno zweryfikować plany budżetowe,oddłużyć szpital i działać na rzecz odzyskania długu z NFOZ…Mam nadzieję,ze załoga też nie da oszukać mamieniem o cudach wynikłych z przekształcenia szpitala.Tacy już… Czytaj więcej »

SS
Gość
SS

Na Titanicu ,gdy tonął też orkiestra grała

gbur
Gość
gbur

Miśkowicz – fachowiec od Szpitala się znalazł. Zapytaj pan żonę, to może pana oświeci.

123...
Gość
123...

Albo dobry, miły i kochany przez pracowników Dyrektor, albo twardy ekonom-zarządca, nielubiany przez załogę, ale chwalony przez organ założycielski. W Jaśle ma miejsce ta pierwsza opcja, więc pewnie Dyrektor poleci i będzie się to działo przy dużych łzach pracowników i mniejszych pacjentów. Chociaż taką będzie miał satysfakcję. To „dobry chłop” i dlatego nie może być Dyrektorem.

Ania
Gość
Ania

I po co zamydlać ludziom oczy???
Prywatyzacja szykuje się od kilku dobrych miesięcy… !!

ooooooo
Gość
ooooooo

najwazniejsze ze burmistrz jest ponoc nnaj naj lepszy na podkarpaciu macie go jakzescie chcieli pani marysia kurowska lepiej zadzila

obywatel RJS
Gość
obywatel RJS

Smutne to bo faktycznie 8mln wisi nam NFZ a oni chcą głowy dyrektora który zmienił Nasz szpital z prowincjonalnego burdelu na nowoczesny i przyjemny.Za takie zagrywki radnych powinni być ukarani przez wyborców.

józiek
Gość
józiek

Do gbura.Jak pan nie wiesz co zrobić,zapytaj pan żonę i zrób odwrotnie

ja...
Gość
ja...

Dyrektor lubiany przez lekarzy za super wynagradzanie…
Nie lubiany przez pozostały personel za ekonomiczne wykorzystywanie,,,
1200 pielęgniarka
15000 lekarz

nikt
Gość
nikt

ale zmieni się towarzystwo wzajemnej adoracji i trzeba szukać nowych układów

do gbura
Gość
do gbura

Socjalizm się skończył ??? A to ciekawe… kiedy???

Close
X