Wiadomości

Nie będzie inwestycji w jasielskiej strefie ekonomicznej?! [tv]

Niepokojące wieści dla naszego miasta płyną z ostatniego posiedzenia Rady Miejskiej Jasła. Na wniosek Pani Burmistrz Rada Miejska Jasła głosami radnych: PiS, Forum Jasło i PO przegłosowała poprawkę budżetową polegającą na wycofaniu ponad 8 milionów złotych z zadnia pod nazwą: Kompleksowe przygotowanie strefy przemysłowej w Jaśle pod inwestycje produkcyjne oraz strefę nowoczesnych usług ze środków UE i Budżetu Państwa.

Ta decyzja władz miasta jest szokująca z uwagi na bardzo poważne skutki społeczne i ekonomiczne dla Jasła i powiatu.
Ponadto jest to zadziwiające ze względu nie tylko na szumne obietnice wyborcze PiSu o ściąganiu bogatych inwestorów, ale też na deklaracje Pani Burmistrz wygłaszane jeszcze kilkanaście dni temu na spotkaniach osiedlowych z mieszkańcami. Pani Burmistrz prosiła mieszkańców osiedli o wyrozumienie, że jej polityka zarządzania miastem skupiona jest na dużych i ważnych inwestycjach, więc osiedla nie mogą liczyć na zbyt duże wsparcie finansowe. Wśród tych ważnych decyzji Burmistrz Maria Kurowska na pierwszym miejscu wymieniała przygotowanie terenów leżących w obrębie strefy ekonomicznej dla potrzeb przedsiębiorców.

Poniżej przedstawiamy obszerną relację TV z ostatniej sesji Rady Miejskiej Jasła.

Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

18
Dodaj komentarz

avatar
18 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
:[AnusiazaniaWyborcaobserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wolnki
Gość
wolnki

Panie radny W. i panie radny R wam to Bozia chyba rozum odebrała, wy radni z PIS zamiast wspierać to gnoicie to miasto, skandal! A na czarno to ludzi nie zatrudniacie?

Anusia
Gość
Anusia

Wilkowyje

zania
Gość
zania

Dziwię się,że my krajanie nie uczymy się na własnych błędach….ciągle oddajemy władzę nie tym.A może nie mamy alternatywy.Nikt uczciwy się do władzy nie pcha. Gdy ktoś ma dobrą wolę zrobić coś dla ogółu, przy tym jest mądry [a takich daj nam Boże],to rozumie,że sam głową muru nie przebije.Więc się nie pcha "na stołek".Jeśli nawet jakiś prawy zapaleniec trafi do rady,to i tak jest w mniejszości i jest jak jest. Może ktoś ma pomysł jak mamy w przyszłości wybierać,byśmy nie musieli dyskutować o tym jak to nas władza robi w konia….Ja nie wiem,chętnie się dowiem jeśli ktoś ma pomysł.

Wyborca
Gość
Wyborca

Normalnie kurna cyrk na kółkach, a nie sprawowanie władzy. Włosy stają dęba jak się słucha takiego Raka albo Węgrzyna.

obserwator
Gość
obserwator

Przesłuchałem dwukrotnie dyskusji w temacie inwestycji w strefie Warzyce i moją uwagę zwróciły następujące wypowiedzi: 1. P.Pabiana o tym, że w maju dowiedzieli się, że trzeba wykupić wszystkie tereny w strefie. Dlaczego więc w miesiącach październiku i listopadzie na wszystkich osiedlach w ramach konsultacji budżetu opowiadaliście, że ta inwestycja jest priorytetem?! Czy od maja do listopada trzeba było się zastanawiać?! A może specjalnie dopiero teraz zdejmuje się zadanie z uzasadnieniem, że już teraz nie da się nic zrobić bo jest za późno? Gdyby taką decyzję podjęto w maju to te uwolnione środki własne możnaby przeznaczyć na inne inwestycje i je… Czytaj więcej »

brrrrr........
Gość
brrrrr........

W strefie przemysłowej HIPERMARKET budować !!!oto pomysł p. Burmistrz na rozwój, tak trzymać. Mydlenie ludziom oczu, od dawna było wiadomo że, aby strefa powstała miasto musi być właścicielem gruntów, to po kiego diabła w maju podpisywano umowę żeby – teraz sie z niej wycofywać, przypomnijcie sobie "drodzy" radni i wyborcy jakie to achy, ochy, czytaliśmy parę miesięcy temu o strefie- co dzisiaj z tego zostało ??? tylko smród!!!Proponuję zamontować liczniki na portalach informujące ile dni pozostało do końca funkcjonowania rady miasta i burmistrza, przynajmniej troszeczkę humor się będzie poprawiał. Przypomne że poprzednik czyli Czernecki też nic nie zrobił aby pozyskać… Czytaj więcej »

jaslok
Gość
jaslok

Rada Miejska Jasła głosami radnych: PiS, Forum Jasło i PO przegłosowała
PANOWIE I PANIE z tej całej rady Na bruk z wami, to co wyczyniacie wraz z panią K. to woła o pomstę do nieba

smpa
Gość
smpa

buraki nie najedzone

K2
Gość
K2

ile lat można zwalać winę za swoje nieudacznictwo na poprzedników ? ogłaszam bicie rekordu Ginesa.

sl
Gość
sl

Pani Kurowska proszę odejść !!

Do PISu PISa czy jak wam tam
Gość
Do PISu PISa czy jak wam tam

A jakie ma znaczenie to czy Ala stworzyła miejsce pracy ? Pieprzysz jak Węgrzyn (chyba że nim jesteś). To jeżeli ktoś chciałby otworzyć zupełnie nową produkcję czegokolwiek i wybudować w Jaśle jedną halę, to co macie PISiaki mu do zaproponowania? Co mu powiecie? Proszę Pana, otóż ze względu na światowy kryzys finansowo-gospodarczy Miasto Jasło nie udziela ulg przedsiębiorcom???

Dusia
Gość
Dusia

samowolka…:upset: dobrze że juz tam nie mieszkam…

PIS
Gość
PIS

do Ali !
Czy stworzyła Pani chociaż jedno miejsce pracy w Jaśle. Obawiam się, że nie. Ci inwestorzy niech przyjdą do Pektowinu, Lotosu, itp. Pozdrawiam.

jpł
Gość
jpł

… ta nasza władza to jak mój pies: kiedy go wołam – idziesz czy nie – to on i tak robi swoje – idzie albo nie.

mieszkaniec klasztornej
Gość
mieszkaniec klasztornej

obiecanki cacanki…
a co nam pani burmistrz opowiadała na spotkaniu z mieszkańcami?

Marijus
Gość
Marijus

O co chodzi, gdzie jest drugie dno ? Kurowska, Pabian i cały ten PiS już nie tylko kłamie, ale po prostu bredzi! 😮

Ala
Gość
Ala

Proszę Państwa przysłuchajcie się, jakich argumentów używa radny Węgrzyn, jakiś dziwny człowiek, kto na niego zagłosował? On mówi, że lepiej żeby strefy nie było, bo utworzy się ją, zainwestuje a przedsiębiorcy i tak mogą nie przyjść. Przecież to był punkt nr 1 ich kampanii a teraz się z tego wycofują. Dobrze powiedziali Czeluśniak i Stachaczyński, merytorycznych argumentów używają a nie to co reszta, byle oczy zamydlić, fakty się liczą!! Węgrzyn mówi, że teraz gdy jest kryzys światowy to lepiej nie robić strefy, co on gada, przecież właśnie wszędzie takie inwestycje robi się w momencie kiedy jest dołek aby stworzyć możliwości… Czytaj więcej »

:[
Gość
:[

A ci się dziwicie????
A co to pierwsza MĄDRA decyzja PANI BURMISTRZ??
Na taczkach ją wywieść!!:yes:

Zobacz także

Close
Close
X