r e k l a m a
Wiadomości

Nie dajmy się okraść w wirze przedświątecznych zakupów

Święta już za kilka dni, niewiele czasu pozostało  na dokonanie ostatnich zakupów, wszędzie tłok, ścisk, pełno ludzi. Są  to doskonałe warunki dla osób, które w wirze przedświątecznych zakupów upatrują okazji dla swej przestępczej działalności. Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności i przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa, aby te szczególne dni minęły nam w spokojnej atmosferze.

Kradzieże kieszonkowe dokonywane są przede wszystkim w środkach komunikacji publicznej,  w zatłoczonych autobusach, pociągach w  czasie wsiadania lub wysiadania oraz w miejscach o dużym skupieniu ludzi. W naszym mieście kieszonkowcy najczęściej wybierają na teren swojego działania centra handlowe, plac targowy, sklepy w rynku i przystanki komunikacji publicznej, czyli miejsca najbardziej uczęszczane.

Aby ograniczyć ich działalność policjanci będą w tym czasie w większym stopniu obecni w miejscach zagrożonych. Będą pełnić służbę w umundurowaniu, ale też w ubraniach cywilnych. Wylegitymują osoby podejrzane, zwrócą uwagę tym, którzy zachowywać się będą w sposób lekkomyślny, i poprzez to mogą stać się ofiarami przestępstwa.

Apelujemy do wszystkich, którzy w najbliższych dniach wybierają się na zakupy, aby zwracali uwagę na własne mienie :

– nic tak nie przyciąga uwagi złodzieja jak wypchany banknotami portfel, dlatego płacąc za zakupy nie prezentujmy jego zawartości,
– w miejscach zatłoczonych trzymajmy torebkę czy plecak przed sobą, tak aby zawsze mieć je „na oku”,
– nie nośmy  rzeczy wartościowych w reklamówkach, które łatwo rozciąć czy w koszyku gdzie są łatwym łupem,
– nie trzymajmy portfela, dokumentów, kluczy do mieszkania w tylnych kieszeniach spodni, zewnętrznych kieszeniach kurtek.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kruk
kruk
2022 lat temu

To rzadna nowość.Ciągle jesteśmy okradani,i to nie koniecznie na ulicy,w sklepie…Zatem przyzwyczajenie jest!!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X