r e k l a m a
Wiadomości

Nie dajmy się okraść w wirze przedświątecznych zakupów

Święta już za kilka dni, niewiele czasu pozostało  na dokonanie ostatnich zakupów, wszędzie tłok, ścisk, pełno ludzi. Są  to doskonałe warunki dla osób, które w wirze przedświątecznych zakupów upatrują okazji dla swej przestępczej działalności. Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności i przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa, aby te szczególne dni minęły nam w spokojnej atmosferze.

Kradzieże kieszonkowe dokonywane są przede wszystkim w środkach komunikacji publicznej,  w zatłoczonych autobusach, pociągach w  czasie wsiadania lub wysiadania oraz w miejscach o dużym skupieniu ludzi. W naszym mieście kieszonkowcy najczęściej wybierają na teren swojego działania centra handlowe, plac targowy, sklepy w rynku i przystanki komunikacji publicznej, czyli miejsca najbardziej uczęszczane.

Aby ograniczyć ich działalność policjanci będą w tym czasie w większym stopniu obecni w miejscach zagrożonych. Będą pełnić służbę w umundurowaniu, ale też w ubraniach cywilnych. Wylegitymują osoby podejrzane, zwrócą uwagę tym, którzy zachowywać się będą w sposób lekkomyślny, i poprzez to mogą stać się ofiarami przestępstwa.

Apelujemy do wszystkich, którzy w najbliższych dniach wybierają się na zakupy, aby zwracali uwagę na własne mienie :

– nic tak nie przyciąga uwagi złodzieja jak wypchany banknotami portfel, dlatego płacąc za zakupy nie prezentujmy jego zawartości,
– w miejscach zatłoczonych trzymajmy torebkę czy plecak przed sobą, tak aby zawsze mieć je „na oku”,
– nie nośmy  rzeczy wartościowych w reklamówkach, które łatwo rozciąć czy w koszyku gdzie są łatwym łupem,
– nie trzymajmy portfela, dokumentów, kluczy do mieszkania w tylnych kieszeniach spodni, zewnętrznych kieszeniach kurtek.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kruk
kruk
2024 lat temu

To rzadna nowość.Ciągle jesteśmy okradani,i to nie koniecznie na ulicy,w sklepie…Zatem przyzwyczajenie jest!!!

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x