r e k l a m a
PolitykaWażne wydarzeniaWiadomości

Nie debatowali na wizji. Zerowe szanse na debatę publiczną

Planowana na wczoraj debata telewizyjna nie odbyła się z powodu nieobecności trzech z sześciu kandydatów na burmistrza Jasła. Z zaproszenia Janusza Przetacznika nie skorzystali Andrzej Czernecki kandydat KWW „Jaslanie”, Maria Kurowska kandydatka PiS i Leszek Zduński z PO.

Kandydaci na burmistrza Jasła
Pozostali trzej kandydaci (Tadeusz Baniak – Nasz Jasło, Tadeusza Górczyka – PSP i Janusz Przetacznik – Forum Jasielskie) wysłali pismo do mediów, w którym rezygnują z organizacji zaplanowanych dwóch kolejnych debat telewizyjnych.
Aby nie stawiać w uprzywilejowanej pozycji któregokolwiek z pretendentów do stanowiska burmistrza miasta Jasła, my niżej podpisani kandydaci oświadczamy, że odstępujemy od debat studyjnych na temat najważniejszych spraw miasta Jasła i jego mieszkańców – czytamy.
Zrezygnowali bo…?
Pierwsza z zaproszenia Janusza Przetacznika zrezygnowała Maria Kurowska, która powiedziała wczoraj, że bez jej udziału debata będzie bardziej konstruktywna.
Panowie skupią się bowiem na problemach miasta i pokazaniu sposobów ich rozwiązania, a nie na krytyce mojej osoby i działalności, co nieustannie czynią – mówiła da nowiny24.pl Maria Kurowska.
Krzysztof Czeluśniak pełnomocnik „Jaślan” podkreślił z kolei, że ich kandydat Andrzej Czernecki odmówi, jeśli nie będzie wszystkich kandydatów.
Propozycja zorganizowania trzech debat przez kolejne dni była sprzeczna z naszymi wcześniejszej zaplanowanymi spotkaniami wyborczymi – tłumaczył dziś Krzysztof Czeluśniak.
Nikłe szanse na debatę wszystkich kandydatów
W piątek o północy zaczyna się cisza wyborcza. Do tego czasu komitety mogą spotykać się z wyborcami. Jednak szanse na zorganizowania spotkania wszystkich kandydatów na burmistrza są nikłe.
W prawdzie na swojej stronie KWW Jaślanie zapraszają na „spotkanie – debatę”, w której będą uczestniczyli kandydat na Burmistrza Jasła Andrzej Czernecki i kandydaci na radnych ze wszystkich okręgów, ale już wiadomo, że na spotkaniu nie pojawią się wszyscy kandydaci na burmistrza.
Spotkanie odbędzie się w piątek, w Cechu Rzemiosł Różnych, ul. Czackiego 17 – o godz. 18:30.
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
48 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ZMJ
ZMJ
2023 lat temu

trzeba mieć odwagę, żeby wystąpić na publicznej debacie. Wsty dla tych, którzy się wycofali. A efekt ciągle ten sam. Jaślanie będą znać swoich kandydatów tylko ze zdjęć. Nie można poznać człowieka bez rozmowy z nim. Więc osobiście uważam, że nadal nie ma kandydata otwartego i odważnego, który by mógł jako burmistrz zrobić coś konstruktywnego dla Jasła. Znowu trzeba będzie wybrać poniekąd na ślepo ” mnijesze zło”.

Jaślak
Jaślak
2023 lat temu

Drodzy Kandydaci, Wspólna debata telewizyjna jest zbędna gdyż skończyła by się wzajemnym opluwaniem, kłutniami i tym co mamy na co dzień. Zwracam sie do wszystkich Kandydatów o to aby nie obiecywali nam rzeczy niespełnialnych po wyborach lecz skupili się na merytorycznych odpowiedziach na pytania nurtujących mieszkańców Jasła na co dzień , czyli o ile wzrosną po wyborach opłaty komunalne, poziom zatrudnienia w urzedach miejskich, w tym straży miejskiej i jej planowanej roli w życiu miasta ( czy ograniczą swą rolę do pilnowania parkomatów i fotoradarów czy też będą szczegli bezpieczeństwa w mieście). Jakie konkretne plany w pozyskaniu jakichkolwiek miejsc pracy… Czytaj więcej »

abc
abc
2023 lat temu

Kto się boi dyskusji to po co kandyduje?Myślę że nieobecność trzech kandydatów na debacie bardzo ułatwi głosowanie.

vv
vv
2023 lat temu

Panie Januszu Przetacznik prosze o przypomnienie o poparciu przez Platformę Obywatelską na urząd burmistrza bo coś tu nie jest zrozumiałe p.Zdunski wycofał się z debaty zrobił w pory bo co on ma do powiedzenia jak był przez miesiąc vicevice vice i chłoptaś się rozchorował bardzo prosze o wyjaśnienie nam wyborcom czekamy

ixi
ixi
2023 lat temu

nikogo nie wybierac! co maja do ukrycia-a to ze nie maja planu dla miasta – jedyny plan to stolek!!! BOJKOTOWAC!!!!

Normalna
Normalna
2023 lat temu

No to wszystko jasne. Głosujemy tylko na Baniaka, Górczyka i Przetacznika. Ich nie można posądzać o tchórzostwo.A na dodatek mają najlepszą wiedzę i umiejętności. Brawo Panowie. Jesteście the best!!!

S-S
S-S
2023 lat temu

Jak to inicjator spotkania Przetacznik nie chciał brać udziału w zorganizowanej przez siebie dyskusji?Należy się duże uznanie dla Kurowskiej i Zduńskiego.Pozostali czterej niech w trybie pilnym powołają tradycyjnie komisje na wzór sejmowej do rozpatrzenia tej sprawy,

DO S-S
DO S-S
2023 lat temu

niektórych dalej nikt nie nauczył czytania za zrozumieniem…. bardzo przykre:) Idź się pomódl za swoją edukację…

ciekawy Z Kołaczyc
ciekawy Z Kołaczyc
2023 lat temu

ŁATWIEJ CHODZIĆ W PROCESJACH NIŻ DEBATOWAĆ,KTO ZGADNIE DLA CZEGO ??????????????????????????????

Jaślanie
Jaślanie
2023 lat temu

To błazenada, żeby nie brać udziału w debacie o mieście, którym się chce rządzić. Jasło nie jest zabawką dla niedorozwiniętych. Nieobecni sami się wyeliminowali z wyborów. Precz z nimi. Wariatów z mieszkańców sobie robią?

xyz
xyz
2023 lat temu

Boją się debaty bo boją się własnej niewiedzy ?
albo konfrontacji z potencjalnie lepszymi kandydatami? na to wygląda.. … w każdym razie
tak jak mówi „normalna” głosujemy tylko na Górczyka, Przetacznika czy Baniaka… skoro reszta się boi to wypadają z rozgrywki 😀 myślę , że nie tylko w mojej ocenie 😉

do ixi
do ixi
2023 lat temu

chyba Ci zabulgotało w głowie ! Bojkot to wygrana dla P.Kurowskiej – stały starszy 🙂 elektorat pójdzie, choćby o laseczce

Do do ixi
Do do ixi
2023 lat temu

schowaj stałemu eloktoratowi dowód i nie dopuścisz do skandalu. Nieobecni racji nie mają, a gdy ktoś przebywa i organizuje imprezy dla cyganów, to co robi? A robi, to co oni – cygani! Rozumiem „do ixi”, że jesteś młody(a), więc idź do wyborów.

RJS
RJS
2023 lat temu

No to już wiemy, kto ma wyborcom coś do powiedzenia, Jasłu coś do zaproponowania, a kto polega na farbie, lakierze i kłamstwach.

PiS-man
PiS-man
2023 lat temu

Po prostu najważniejsi kandydaci zrezygnowali z debaty z politycznym planktonem 😀

Stefan
Stefan
2023 lat temu

Doskonała wiadomość.Nie było nudy i pieprzenia ,obietnic,które i tak nikt nie realizuje w praktyce.No a zwłaszcza złośliwych komplementów…Tym kandydatom co to pojęli mówię-dzięki!

xc
xc
2023 lat temu

Dziękuję kandydatom co nie poparli ” igrzysk dla motłochu” , trzeba mieć odrobine godności kandydując na burmistrza a nie szukać zaczepki bo paru awanturników politycznych chce się potarmosić …wstyd i tyle

PiS-fanka
PiS-fanka
2023 lat temu

PiS-man pilnuj Klaudiusza obłudniku, a nie wirtualnych kandydatów, którzy mają mieszkańców w d…

dawid
dawid
2023 lat temu

Wiedzma sie wystraszyla ze ja zbluzgaja albo palnela by jeszcze cos glupiego

CHORE PAŃSTWO!!!
CHORE PAŃSTWO!!!
2023 lat temu

Jeśli kandydujesz ,masz do tego predyspozycje i chcesz coś dobrego zrobić, to miej też odwagę o tym mówić i wziąć pełną odpowiedzialność za niespełnione obietnice ….

wiepis
wiepis
2023 lat temu

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101115/NWYBORY01/771426739
to jest adres do strony na której opisano scenariusz debaty (zastępczej) za, którą chciało zapłacić Forum Jasielskie . Scenariusz prawdopodobnie napisał Przetacznik, gospodarz debaty. Propozycję zorganizowania debaty zgłosił 14 listopada, kandydaci na Burmistrza mieli zgłosić chęć udziału w debacie do godz. 18 dnia 15 listopada.
Proponuję najpierw poczytać jakie miały być zasady debaty, pomyśleć a później pisać niewyważone posty.

czaY
czaY
2023 lat temu

Podoba mi się wypowiedź Pani Marysi portalowi Nowiny24.pl ! Pozostałym kandydatom właśnie tylko o to chodziło !

Wyborca
Wyborca
2023 lat temu

A Przetacznik portalowi Nowiny 24.pl zapowiedział : „……., że bez względu na to, ilu kandydatów weźmie w niej udział, to debata studyjna odbędzie się.”
No to co ? ……….. On też się wycofał ?

jaslak
jaslak
2023 lat temu

do „Wyborca” – zanim coś napiszesz to może przeczytaj ten artykuł na górze strony. Wszyscy trzej (Baniak, Górczyk i Przetacznik) podjęli WSPÓLNĄ decyzję o odwołaniu debaty. To nie była tylko decyzja Przetacznika – był to KOMPROMIS (słowo którego niektórzy „politycy” w Jaśle będą uczyć się jeszcze długie lata).

jaslak
jaslak
2023 lat temu

A w Krośnie debata odbędzie się dzisiaj o godzinie 18:00. WSZYSCY kandydaci oczywiście wezmą udział – również urzędujący burmistrz PRZYTOCKI, który (w odróżnieniu od Kurowskiej) nie boi się krytyki swoich osiągnięć. Jak myślicie – dlaczego??? 🙂

gbur
gbur
2023 lat temu

Podziękujemy nieobecnym pseudokandydatom w niedzielę.
Precz z PiSem z Jasła !!!
Kurowska do Dąbrówki !!!!

Sprinter
Sprinter
2023 lat temu

Tadek Baniak wygra w pierwszej turze. Szkoda kasy na drugą!

pan kleks
pan kleks
2023 lat temu

widac kto miał odwage na debatę publiczną a kto nie miał odwagi pani marysienka miała by problem się wysłowic najlepiej schowac głowę w piasek cała reszta kandydatów na burmistrza miasta haha PIS to niech sobie rządzi w Dąbrówce i tam zaprasza Jarosława brata Lech I Wielkiego

Stefan N...
Stefan N...
2023 lat temu

A po jaką cholerę debata,skoro każdy pieprzy to co i tak nie zrealizuje… Debaty są dla normalnych cywilizacji.Tu jest prawo buszu,i to widać na każdym kroku.Ciągle ci sami kacykowie plemion w każdych wyborach maszczą wątroby miotaczy kartkami ,by potem przez cztery lata żerować na ich podatkach.,wymyślać wirtualne osiągnięcia,których po prostu nie ma. Im chodzi o koryto,i aby było w nim pełno dla siebie i służących im poczwarom.Ludzi normalnych,
uczciwych,ludzi co chcieliby coś tak bez apanaży zrobić coś dla wszystkich mają obrazowo mówiąc w dupie! Zatem brak debaty-to mniej nudy,i więcej kasy zaoszczędzonej.To także mniej pokazu nienawiści aborygenów.

górka
górka
2023 lat temu

Bardzo dobrze że Przetacznik tak nalegał na tą debatę bo tak naprawdę dopiero debaty (a nie pokazowe konwencje) pokazują kto ma najlepsze rozwiązania problemów z jakimi boryka się miasto. Krośnianie taką debatę dostaną – my niestety nie!! Podziękujmy Kurowskiej w niedzielę!!! 🙂

zuzia
zuzia
2023 lat temu

górka – przenieś się w doliny, bo po treści twego postu, widać, że choroba wysokościowa zredukowała twoje wątpliwe zdolności intelektualne do zera 😛

balbina
balbina
2023 lat temu

Pytanie do kandydata Baniaka. Jaki miał Pan wpływ na to, że Pana ostatnia formacja polityczna SLD, w szeregach której stał Pan bardzo wysoko, nie była w stanie wystawić w Jaśle swoich kandydatów na listach wyborczych?

do "zuzia"
do "zuzia"
2023 lat temu

nie mam pojęcia dlaczego zbeształaś człowieka? co z tego co napisał uważasz za nieprawdę?
nieładnie i nie po katolicku tak „rzucać kamieniem” w bliźniego 🙂

jaslak
jaslak
2023 lat temu

oczywiście dołączam się do apelu „górki” – Podziękujmy Kurowskiej w niedziele! (za wszystko czego nie zrobiła w ciągu tych czterech lat)

k
k
2023 lat temu

Pani burmistrz cykor nogi splątał hehe:)

Klaudiusz
Klaudiusz
2023 lat temu

PiS-manka,jak co ma do mnie to proszę bezpośrednio….i na temat jak wyżej w artykule.Przecież nawet go nie komentuję…

Kometa
Kometa
2023 lat temu

Kandydatami z Jasła są Baniak, GÓrczyk i Przetacznik. Satelitów nie potrzebujemy. Wybierajmy z tej trójki. Zachowajmy patriotyzm lokalny. Świętymi to Oni może nie są, ale też nie są obłudnikami biegającymi codziennie po parafiach szukając ratunku wsród proboszczów i krzyżem leżą przed ołtarzami, bagnetami wymachując przed kontrkandydatami.

KASA
KASA
2023 lat temu

To Żołna z Forum Jasielskiego rozwalił inne komitety wyborcze tym że nie chce diety.Który kandydat przebije większą deklaracją?

PiS-man
PiS-man
2023 lat temu

Tonący brzydko się chwyta – czy to pasuje do kandydata Żołny? 😀

Antom
Antom
2023 lat temu

No i po co się wyśilać? W niedziele do kościoła i wszystko jasne.

KASA
KASA
2023 lat temu

To niech twoje pisiory kaczy dziub otworzą i coś wykłapią.Tonącego z brzytwą to będą klechy w niedzielę na mszach wskazywać.Jamen.

Tycjan
Tycjan
2023 lat temu

Zauważyliście, że Czernecki startuje do sejmiku wojewódzkiego z listy PSL??? Ciekaw jestem dlaczego na plakatach i w wywiadach nie przyznaje się, że jest PARTYJNY 🙂

dyzio
dyzio
2023 lat temu

Czerneckiego codziennie ludzie widzą u proboszcza Paszka.Co On tam szuka?

zuzia
zuzia
2023 lat temu

Strawy duchowej szuka 😛

S-S
S-S
2023 lat temu

Jeśli sobie przypominamy oistatnią,przewaloną kampanie wyborczą,to jak nikt, inny tylko tzw.Grupa Czerneckiego swoje bilbordy miała rozwieszone na ogrodzeniach kościelnych./oo.franciszkanów,kościółek/Czernecki bardzo przyjaźnił się z byłym i obecnym gwardianem ,z ks.Paszkiem.Ich zażyłość była tak mocna,że Paszek załatwił mu wice burmistrzowanie w Wiśniczu.Należy się spodziewać słownego sponsoringu dla Czerneckiego.

do S-S
do S-S
2023 lat temu

Gustaw Korta… to tak dla jasności wiceburmistrz Wiśnicza 🙂
Za mało Ci SS’sie zapłacili? Nie było w rachunku „na opluwanie” obowiązku weryfikacji informacji?
A Przyjaciół to chyba nie grzech codziennie odwiedzać? Tak mi się wydaje, bo sam też ich (Przyjaciół) mam- czego i Tobie życzę.

Bez podpisu
Bez podpisu
2023 lat temu

Paszek niech spróbuje tylko coś powiedzieć, to jest w Jaśle „Tropiciel”, który już 4 lata temu proboszcza pogonił za agitowanie, i w tym roku nie popuści. Proboszczowie niech nauczają po bożemu, a nie po politrycznemu. Sami niech się spowiadają za popieranie PIS-u.

wieszcz
wieszcz
2023 lat temu

przetacznik wygra – zobaczycie.

Back to top button
48
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x