InwestycjeWażne wydarzeniaWiadomości

Nie dojechały we wrześniu, mają być w listopadzie

Pierwsze z jedenastu autobusów kupionych od sanockiej firmy Autosan miały przyjechać do Jasła pod koniec września, jednak do tej pory nie dotarły. Powodem są problemy z częściami do podwozi.

Jednym z nowych autobusów ZMKS Jasło będzie Autosan Sancity (fot. xloloox, phototrans.eu)
Miasto zakupiło od Autosanu jedenaście autobusów, w tym pięć modeli „Solina”, cztery „Wetlina” i dwa „Sancity.” Zgodnie z przyjętym harmonogramem dostawy zostały podzielone na 3 etapy. Pierwsze sztuki miały trafić na stan ZMKS 20 września, a cała dostawa zakończyć się początkiem listopada.
We wrześniu okazało się jednak, że firma ma problemy z realizacją zamówienia. Są one spowodowane opóźnieniami producenta podwozi – firmę Mercedes, która nie dostarczyła elementów na czas. Według zapewnień Autosanu autobusy miały przyjechać do Jasła w październiku. Teraz ten termin znów się wydłużył.
Z moich informacji wynika, że cała dostawa tych autobusów będzie w listopadzie – mówi Zdzisław Wilisowski, p.o. dyrektora ZMKS.
Nowe przystanki i tablice świetlne
Tymczasem miasto wraz z ZMKS rozpoczęło modernizację 23 przystanków, a wkrótce uruchomi 3 nowe linie (Ulaszowice, Towarowa, Szkolna) o łącznej długości 9,5 km i zmodernizuje 6 istniejących (Gamrat „0”, Warzyce „A”, Graniczna „0”, Sobniów „B”, Gądki „E”, Hankówka „D”).
W przyszłym tygodniu planowane jest zamontowanie 5 tablic świetlnych na przystankach w mieście. Dzięki nawigacji satelitarnej w nowych autobusach, pasażerowie będą mogli obserwować na tablicach dane lokalizacji autobusu i czas do jego przyjazdu.
Uruchomienie nowych tablic będzie możliwe dopiero, gdy nowe autobusy trafią na skład ZMKS.
Wystarczy choćby jeden autobus, żebyśmy zaczęli te zmiany wdrażać – zapewnia Wilisowski.
Zapłacą za zwłokę?
Pierwsze autobusy pojawią się na ulicach miasta w listopadzie, o ile Autosan znów nie przedłuży terminu dostaw.
P.o. kierownika Biura Obsługi Medialnej Urzędu Miasta Jasła Paweł Kozioł, powiedział nam, że Miasto nie podjęło decyzji czy będzie dochodzić ewentualnych roszczeń za zwłokę od dostawcy autobusów.
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
xyz
xyz
2024 lat temu

Ja mam pytanie czy bilety pozostaną te same?? Moim zdaniem lepiej jest samemu je kasować!! Mogli by wprowadzić różne formy biletów np. Godziny

kacperek
kacperek
2024 lat temu

na żłodziejówce pojawiły się przystanki po co …………………..

Ronin
Ronin
2024 lat temu

a nie lepiej zainwestwoać w karte miejską i wyeliminowac troszkę er-busa bo hamsko kierowcy jeżdzą i pakuja ludzi do busów jak sardynki?? gdzie Inspekcja przeczepać te busy powinni.
zamiast odszkodowania lepiej wynegocjować lepszą cenę na nastepne autobusy….

Ronin
Ronin
2024 lat temu

na złodziejówce też chyba będzie całodobowy autobus dla pana co tam po pijaku był złapany 🙂 😀 żeby nie musiał autem jeżdzić 🙂

piarowiec
piarowiec
2024 lat temu

Żeby tylko zdążyć przed 21 listopada 2010 oJej ojej !

Wyborcy
Wyborcy
2024 lat temu

A może te autobusy to tylko pasztet wyborczy?

RJS
RJS
2024 lat temu

Ojej, ojej… Na 21 listopada chociaż jeden, żeby zawieźć seniorów na mszę, na kawę i do głosowania…

ciech
ciech
2024 lat temu

Ronin, a ty wciąż tyl;ko o PiSie.

jh
jh
2024 lat temu

ja tego bym nie robil bo te chamy i tak rozwalą tabliczki juz pomalowane przystanki

roszczenia
roszczenia
2024 lat temu

Kuriozalne stwierdzenie -miasto nie podjęło decyzji czy będzie dochodzić ewentualnych roszczeń za zwłokę od dostawcy autobusów- jest kompromitujące w świetle ustawy o zamówieniach publicznych i zawartej umowy. Kary za zwłokę należą miastu się jak psu kość i ich dochodzenie jest obligatoryjne. Są to konkretne pieniądze za każdy dzień i uznaniowość jest tu niedopuszczalna – świadczy o działaniu na niekorzyść miasta. Widać jak na dłoni ewidentne naruszenie kilku ustaw połączone z niegospodarnością w dysponowaniu środkamu publicznymi – tu akurat samorządowymi miasta Jasła. Oczywiste jest, że cała akcja szyta byłą od początku grubymi nićmi i autobusy miały przyjechać na wybory. Możę przyjadą… Czytaj więcej »

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

Czy w dalszym ciągu nowo wprowadzone autobusy miejskie w Jaśle również będą wozić powietrze luzem?.Czy też równocześnie podjęte zostaną działania organizacyjne zmierzające do zachęcenia dojeżdżających do miasta pozostawienia samochodów osobowych w garażach,a przesiadania się do komunikacji miejskiej.

Back to top button
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x