Wiadomości

Nie ma koalicji PO-PiS! Rezygnacje to następstwo niekompetencji PiS

W Jaśle nie ma koalicji PO – PiS, ani w Mieście ani w Powiecie – mówił podczas poniedziałkowej konferencji poseł PO Piotr Tomański.  Podkreślił również, że w Powiecie koalicja taka formalnie nigdy nie istniała, zaś w Mieście wygasła rok temu.

Sam dokument porozumienie PO – PiS jest nadal nieznany, bo strony utaiły go przed opinią publiczną. Wiadomo jednak, że porozumienie koalicyjne zostało zawarte na piśmie ponad rok temu. Jego celem była współpraca PO – PiS podczas głosowań. W zamian za lojalność w głosowaniach, PO otrzymało stanowiska wiceburmistrza (Leszek Zduński) wiceprzewodniczącego Rady Miasta (Roman Kościow) i przewodniczącego komisji rewizyjnej (Leszek Znamirowski).  

Koalicja zysków i strat
 
Koalicja PO-PiS trwała rok, po tym czasie nastąpił rozłam.

Porozumienie zaczęło od jakiegoś czasu źle funkcjonować, a w tej chwili już nie funkcjonuje w ogóle. Jest to konsekwencja zdarzeń. Nie byliśmy traktowani partnersko przez Prawo i Sprawiedliwość. Koalicja trwała rok, po tym czasie przez rok artykułowaliśmy nasze odrębne zdanie, ostatnio wyrazem tego było głosowanie przeciw budżetowi na 2010 rok – mówił wczoraj Roman Kościow, szef klubu radnych PO RJM   

Po tym głosowaniu, między burmistrz Marią  Kurowską  a Romanem Kościowem wywiązał się spór dotyczący analizy budżetu. Konsekwencją gęstniejącej atmosfery – zdaniem PO – były rezygnacje z piastowanych stanowisk.

Rezygnacja wiceburmistrza Zduńskiego, miała wpływ na moje postanowienie o rezygnacji z funkcji wiceprzewodniczącego Rady. Myślę, że dla przejrzystości sprawy należało postąpić, jak postąpiłem – mówił Roman Kościow.   

Niestety na konferencji nie był obecny Leszek Zduński. Wiemy jednak, że rezygnację złożył również Leszek Znamirowski. W Powiecie z kolei nadal funkcję starosty sprawuje Adam Kmiecik, który wielokrotnie powtarzał, że współpraca PO z PiS na poziomie Powiatu układa się poprawnie. Dziwi jednak fakt, że Kmiecik, nadal członek PO, nie złożył wniosku o dymisji, podobnie jak inni członkowie Platformy Obywatelskiej. Tym bardziej wielokrotnie powtarzane jest, iż Platforma w Mieście jest tylko jedna.

Nie mnie oceniać, czy starosta Kmiecik powinien złożyć rezygnację, o tym decydują władze  nadrzędne. Nie chciałbym wypowiadać się w tej kwestii – mówił Roman Kościow.

Samowolka polityczna Kmiecika?

Piotr Tomański  odciął się od wypowiedzi na temat jakichkolwiek koalicji POPIS w Jaśle, a w szczególności w Powiecie.

Jeżeli chodzi o Powiat, takiej koalicji formalnie nigdy nie było, ponieważ nie została zapisana. Takie są fakty. Zarząd wojewódzki i zarząd powiatu, co prawda w tej chwili rozwiązany, nigdy takiej koalicji nie podpisał. W związku z tym oświadczamy z całą stanowczością, że takiej koalicji nie ma. Miejmy nadzieję, że decyzje o tym, co będzie dalej, podejmie nowo wybrany zarząd powiatowy, który zostanie wybrany 15 marca. – mówił wczoraj Tomański.

Odcina się również od wypowiedzi Kmiecika, który sugerował w wielu wypowiedziach prasowych, że koalicja w Powiecie działa bez zarzutów. Zdaniem posła Tomańskiego takie wypowiedzi są nieuprawnione, ponieważ  mówić na temat Platformy może jedynie Zarząd Wojewódzki, a do czasu jego wyboru, komisarz wyborczy lub parlamentarzysta.

Kmiecik raczej nie powinien zabierać głosu w związku z tym, że są rozwiązane struktury. Adam Kmiecik jest szeregowym członkiem Platformy Obywatelskiej – dodaje Roman Kościow.

Idą wybory

Przed Jasielską Platformą wybory. Już 14 lutego w PO będą wybierać nowe władze w zarządzie koła miejskiego, a 15 marca w zarządzie powiatowym PO. Zdaniem komisarza wyborczego Krzysztofa Topolskiego wybory uporządkują sytuację w  jasielskiej Platformie.

Etap zamieszania w jasielskiej Platformie się skończył. Będ wybory,  wszystko się znormalizuje poprzez pracę nowego zarządu zarówno koła, jak i powiatu. Myślę, że Platforma Obywatelska udowodni, że zasługuje na wsparcie w zbliżających się wyborach samorządowych – mówił Krzysztof Topolski, komisarz wyborczy odpowiedzialny za przeprowadzenie wyborów wewnątrz partii.

Po wyborach dowiemy się równie, kto będzie kandydatem PO na burmistrza Jasła.
 
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kazimierz
Kazimierz
2024 lat temu

"mówić na temat Platformy może jedynie Zarząd Wojewódzki"? Więc nic nie piszę.

zuzia
zuzia
2024 lat temu

Takiego zamordyzmu jak w Platformie to nie ma nawet w PiS-ie! 😆

zajec
zajec
2024 lat temu

PiS pluje a nawet struktur nie mają.Przed wyborami wpadają do domów i składają "propozycję" startu w wyborach.

Skierowanie do lekarza
Skierowanie do lekarza
2024 lat temu

Spece przyjeżdżają z "góry" i wszystko wiedzą,
przylatują helikopterem, przywożeni są w teczkach, zakazują się wpowiadać itd.
Wysyłam was do szpitala na Podkarpaciu, postujcie w kolejkach!

obserwator
obserwator
2024 lat temu

Oj panowie! Po co te nieudolne kłamstewka? Nie było żadnej koalicji, która przez pierwszy rok funkcjonowała, a przez drugi rok źle funkcjonowała. Czy wy nas macie za idiotów.
A Pan Starosta Kmiecik jest szeregowym członkiem PO i idealnie wspiera PiS. Nieźle!
Co to za armia w której szeregowiec tak robi dowództwo w h…
Panie Pośle! Pożyczy Pan od kolegi Chlebowskiego instruktora od PR…

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

A w 2008 roku to ta koalicja, której nie było to była? 😀

jasiu
jasiu
2024 lat temu

PIS i PO tworzą POPIS.To towarzystwo z jednego,słusznego korzenia chlasta się między sobą na wszystkich szczeblach,do znudzenia

Kazimierz
Kazimierz
2024 lat temu

Patrzcie jak sobie na tych fotografiach przyglądają. Strasznie zdziwieni, pewnie sie nie poznają?

.
.
2024 lat temu

Ta grupa enteligentnych inaczej na zdjęciu uważa Jaślan za podobnych sobie idiotów ! Panowie, takie androny to tylko na waszym partyjnym zjeździe mogą przejść, ewentualnie na sojuzniczym dla was pisowskim konwentyklu 😆
Cztery lata bohatersko nam udowadniacie, w osobach swoich leaderów pp. Kmiecika, Zduńskiego, Kościowa, Znamierowskiego, Żygłowicza alias "Drzewo", "że zasługujecie na wsparcie w zbliżających się wyborach samorządowych":lol:
Poparcie będzie stosowne do waszych zasług.

podsłuch CBA
podsłuch CBA
2024 lat temu

Co ty gadasz PIOTRO ?
Daj spokój Krzycho !
Romeczku dzwoń do Lecha niech zadzwoni do Rycha żeby ten załatwił z Marysią i Adamkiem ten interesik rozumiesz a on niech dzwoni do ALI żeby ta załatwiła z Bodziem . Koło fortuny POPIS – STOP na jesień dla was 😛

Lider
Lider
2024 lat temu

PISIAki , ale walicie w klawiatury !

Kroma
Kroma
2024 lat temu

Dzwonił do mnie wafel i śmigał że Raczko robi intratne interesiki z Leszko na remontach w szkółkach co wy na to
Spoks będzie na kampanie 😛 braciszkowie z POPIS-u

Koroner PO w skrzyni
Koroner PO w skrzyni
2024 lat temu

Już wczoraj zauważyłem,że przedmiot spędu PO dotyczył będzie wyborów.A więc kompletowaniu starej gwardii na listy, oszczerstw pod kątem PiS,jak każe rozumne kierownictwo z Warszawki…Zatem koalicji nie było,rezygnacja z senekur 2 Po-ców z funkcji publicznych to protest ,a jeden taki z PO jasielski starosta ,to po prostu jakiś tam podrzędny członek PO i nie ma nic do gadania ,choć starostą jest. Zatem wszystko jasne po konferencji: jak spotkania to tylko na cmentarzu(zwracam uwagę opozycji na ten szczegół przedwyborczy),PO siłą przewodnią narodu,PiS to średniowieczne obiekty latające,którym gadać do woli nie wolno bez nadzoru alf i omeg PO.Brak tylko płomiennych przemówień do pustycvh… Czytaj więcej »

ciech
ciech
2024 lat temu

Lepiej późno niż wcale. Przykład Jasła dobitnie pokazuje, jakim nieszczęściem dla kraju byłaby koalicja POPiS. Tuskowi powinno się stawiać pomniki, że do tego nie dopuścił. Gdyby do tego doszło, to w następnych wyborach wygrałaby pewnie Samo-Brona. O ile w ogóle by do nich doszło…

E.M.
E.M.
2024 lat temu

do PIS-U.ZNISZCZYLIŚCIE JUŻ WSZYSTKO CO BYŁO NAJPIĘKNIEJSZE W ŻYCIU CZŁOWIEKA,LUDZKĄ MIŁOŚĆĆ,PRZYJAŻŃ,SZACUNEK,WIARĘ I KULTURĘ O TYM WIE JUŻ CAŁY NASZ KOCHANY KRAJ.WASZ WODZ JESZCZE MIESZA WAS W OGROMNYM KOTLE ŻEBYŚCIE SIĘ NIE PRZYPIEKLI ALE JUŻ JESTEŚCIE UGOTOWANI TRZEBA W JESIENI WAS SKONSUMOWAĆ.

Senator
Senator
2024 lat temu

Panie Piotrze. Nie daj się Pan wciągać w jasielskie gierki, bo te członki to totalna porażka. Nie mają zielonego pojęcia o polityce, a ich działania to wyłącznie absurdalne politykierstwo.

Gratulacje
Gratulacje
2024 lat temu

To dobry krok Platformy ! Należało odciąć się od PISU już dawno !

K.M.
K.M.
2024 lat temu

do SZANOWNEGO PANA SENATORA;w tej kwestji całkowicie się z PANEM zgadzam.POZDROWIENIA.

as do senator
as do senator
2024 lat temu

Twój nick świadczy o tym że masz ogromne kompleksy.Podpisujesz się z dużej litery a i tak znajdą się osły,które na sam widok twego nicka biją pokłony.Żenada

ToMi
ToMi
2024 lat temu

gdyby nie ta marna polityka lokalna co by ci ludzie robić mieli, co umieją, kto z nich gdziekolwiek wczesniej zaistniał.

Włodzimierz Lenin
Włodzimierz Lenin
2024 lat temu

do E.M -POPIERAM cię w 100% Dodam tylko że w nocy wyssali Ci mózg przez słomkę, stworzyli Ci mega hemoroida i zamienili w po urodzeniu u weterynarza.Należy krytykować pisowskich siepaczy i PeOwskich zamordystów bo na tym polega walka klas.ale takiego steku głupot to nawet tow.Mołotow z osobnicy nie wymyślił:"do PIS-U.ZNISZCZYLIŚCIE JUŻ WSZYSTKO CO BYŁO NAJPIĘKNIEJSZE W ŻYCIU CZŁOWIEKA,LUDZKĄ MIŁOŚĆĆ,PRZYJAŻŃ,SZACUNEK,WIARĘ I KULTURĘ"
Tow E.M oni nie zniszczyli tylko nieudolnie próbowali zniszczyść np.odwieczną ludową tradycje obdarowywania urzędników partyjnych niewielkimi kwotami pieniężnymi w podzięce za trud i udzielone zezwolenie – z czym nasza Partia zgodzić się nie może

bernandyn
bernandyn
2024 lat temu

do w.l.Nie!TO TOBIE szanowny internaucie wylał się mozg ze złości gdy ten prawdy mowiący komentaz przeczytałeś.

Zobacz także
Close
Back to top button
22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x