Wiadomości

Nie ustają opady w Jaśle. Niesprzyjająca prognoza

Ostatniej nocy (z 18/19 maja) ponownie wystąpiły intensywne opady deszczu. Najgorsza sytuacja jest nad Jasiołką, zagrożenie dotyczy także całej zlewni rzeki Wisłoki.

Wszystkie urządzenia pomiarowe w Jaśle w Jaśle wskazują przybór wód, jeszcze nie ma przekroczonych stanów alarmowych, ale przy takich opadach te stany mogą być w każdej chwili przekroczone – mówi Kazimierz Wiśniowski z Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Postawione w stan gotowości służby miejskie pracują przy wsparciu wszystkich ochotniczych straży pożarnych. Ponownie podjęto działania w okolicach skrzyżowania ulic Sobniowskiej z Graniczną, znowu zalany jest Dom Ludowy w Sobniowie. Położony tam rękaw skierował nadmiar wody do kanalizacji deszczowej, na jakiś czas sytuacja się uspokoiła, jednak po godzinie 8.00 w dniu dzisiejszym (19.05) w  potoku znów zwiększony jest napływ wody.

W tej sytuacji prosi się mieszkańców na zagrożonych terenach, by nie czekali na ostatnią chwilę i już przystąpili do zabezpieczania swojego mienia, szczególnie należy zadbać o bezpieczeństwo osób starszych i dzieci.

ul. B. Prusa w Jaśle

Należy mieć przygotowaną ciepłą odzież, żywność i leki. W strefach zalewowych prosimy o zabezpieczenie mienia przez przeniesienie go na wyższe kondygnacje budynków mieszkalnych – apeluje K. Wiśniowski.

Prosi się również mieszkańców o zabezpieczanie swoich domów np. przez obłożenie ich workami z piaskiem lub folią. Przez najbliższe godziny przewidywane jest utrzymanie się tej sytuacji na terenie całego miasta.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zak
zak
2024 lat temu

A gdzie Pani Burmistrz i inne PiS-anki?Jak trzeba pomóc ludziom to ich nie ma!

unik
unik
2024 lat temu

A gdzie są platfusy?szykują kampanie pewnie i sprawdzają sondaze

Zobacz także
Close
Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x