Wiadomości

Niecodzienna sesja Rady Miasta

Przyzwyczailiśmy państwa do informowania o burzliwych sesjach Rady Miejskiej, na których często dochodziło do utarczek słownych, nieraz do chwytów nie fair, jednak poniedziałkowa sesja była inna.  

W sali posiedzeń, gdzie na ogół prowadzone są obrady Rady Miasta odbyło się czuwanie z udziałem wszystkich radnych i burmistrza miasta w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Modlitwom przewodniczył ks. dziekan Zbigniew Irzyk.

Następnie radni w sali 304 przyjęli uchwały przedstawione przez burmistrza. Bez debaty i zbędnych pytań, wszystkie projekty zostały przyjęte jednomyślnie. 

* * *

Radni przyjęli uchwałę nadającą imię Ryszarda Libuchy Miasteczku Ruchu Drogowego. Powstało ono na terenie Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. 

To znakomity pedagog, znakomity wzór wychowawczy, człowiek o wielkim sercu i człowiek, któremu bezpieczeństwo młodych ludzi bardzo leżało na sercu. Inicjatywa utworzenia miasteczka ruchu drogowego była jego pomysłem – mówi Maria Kurowska, burmistrz Jasła.

Miasteczko, którego budowa została zainicjowana kilka lat temu, będzie dostosowane do realiów  komunikacyjnych, aby dzieci przyzwyczaić do różnych sytuacji drogowych. Będą m.in. skrzyżowania, ronda, przewężenia, sygnalizacja świetlna. 

Uroczyste otwarcie miasteczka zaplanowano na 27 maja br.

* * *

Radni zabezpieczyli 100 tys. zł na przebudowę chodnika przy ulicy 17-go Stycznia. Do tej pory została wykonana strona lewa od ronda Solidarności, teraz zostanie wykonany chodnik po stronie prawej. 

Obrazowo mówiąc zostanie wykonana prawa strona od ronda w stronę Pilzna – mówił burmistrz Ryszard Pabian. 

Inwestycja będzie realizowana wspólnie  przez Miasto Jasło i Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Max
Max
2022 lat temu

To wydarzenie bez precedensu.Nie mogę wyjść z powdziwu,że nawet radny wciąż Czeluśniak milczał,nie zwęszył kolejnej afery…Oby tak zawsze,a więcej i lepiej żyło się tu będzie…

cytat
cytat
2022 lat temu

Szanowna mlodzieży i moi rodacy! Otrzymaliście w tych dniach lekcje na których dowiedzieliście się jak można przehandlować żałobę narodową w imię własnych celów politycznych. Z etyki wiecie już jak zastąpić słowo "normalny" lub "zwykły" czy "przeciętny" przymiotnikami takimi jak: "wielki", "większy", "największy Polak", zamiennie "bohater" lub "największy patriota". Równocześnie były to zajęcia z elastyczności języka polskiego. Z historii dostaliście lekcję poglądową, iż praktycznie możecie również liczyć na pochówek na Wawelu, o ile zginiecie wystarczająco tragicznie (spadając z balkonu podczas wieszania kiru na fladze na przykład). Z demokracji dowiedzieliście się, że zdanie ludzi nic nie znaczy dla Asystenta Boga, p. kardynała… Czytaj więcej »

er
er
2022 lat temu

libucha byl super czlowiekiem

ale mysle ze tu zadecydowala przynaleznosc partyjna!!

ŁOWCA DE....ILI
ŁOWCA DE....ILI
2022 lat temu

Do Cytata lub niecytata Jako Chłopiec z Placu Broni i honorowy przeżuwacz kitu na wstępie powinieneś wiedzieć iż:twój pampers ma określoną pojemność,a twoje 68 IQ to jeszcze nie genialność. Tak się składa że to właśnie MŁODZIEŻ którą zawsze odsądza się od czci i wiary najlepiej zdaje egzamin życiowy w ostatnim tygodniu. To czy jest się patriotą zawsze ocenia historia- jeśli ty chcesz oceniać czyjś patriotyzm to właśnie sam trafnie zdiagnozowałeś swoją chorobę czyli Megalomanię. Poza tym "antonimami"(czyli wyrazami przeciwstawnymi zwykły-niezwykły) zajmuje się bardziej filologia polska niż etyka- dlatego jeśli nie znasz znaczenia słów po prostu ich nie używaj. Z pewnością… Czytaj więcej »

Topola
Topola
2022 lat temu

Do cytat : Zgadzam się z Tobą całkowicie. Z żałoby narodowej (ja też to przeżywałam )zrobiono sobie jarmark. Kto szybszy, kto lepszy i kto bardziej lubił parę prezydencką. Szaleństwo! Pomniki, nadawanie ulicom, szkołom , rondom itd. imion tragicznie zmarłych … nie, to nie dla mnie.Wysiadam. Teraz patrząc na wiadomości nie przeżywam tej tragedii ze łzami w oczach lecz po prostu się wkurzam !!!!

Lowca Pisuarow
Lowca Pisuarow
2022 lat temu

TV tRWAM, Rydzyk, pisobolszewia oraz Komuna ULEPILA Z CIEBIE NIEZLEGO BALWANA:lol:

ciech
ciech
2022 lat temu

"Łowco" – to właśnie takich jak ty "Cytat" miał na myśli. Łowienia debili to ci stanowczo
odradzam, bo możesz zaplątać się we własne sieci. A w kwestii "GW" i hemoroidów – jest
takie powiedzenie – daj głupiemu klęcznik, to sobie pysk o niego zaraz rozbije. Referendum ws pochówku na Wawelu oczywiście będzie – znana jest już nawet jego data – 20 czerwca b.r.

Wolni
Wolni
2022 lat temu

Teraz będzie łatwiej wyplenić PiS z Podkarpacia i całej Polski.

lupus
lupus
2022 lat temu

Dziwisz ogłosił ,Dziwisz podzielił a miało być porozumienie ,stałsię w ten sposób wspowłascicilem wawelu bo jak inaczej to rozumieć B)ale więcej straci niż zyska a odbije się to na całym kościele ,no cóz będzie z tego kasa całkiem niezła ,tak to byłjest świetny pomysł gratulacje :yes:

lakiluck.pl
lakiluck.pl
2022 lat temu

A co jest z ojcem Tadeuszem z Torunia? Nie uczestniczy w nabożeństwach żałobnych,ani kondolencji,zero aktywności.A gdzie katolicka miłość bliżniego?

ŁOWCA DE....ILI
ŁOWCA DE....ILI
2022 lat temu

Do: ciecha i Łowcy Pisuarow Myślałem że te śmierci pozwolą zrozumieć co jest NAJWAŻNIEJSZE… Tylko zjednoczeni pod jednym hasłem POLSKA możemy coś zdziałać w UE i liczyć się na arenie międzynarodowej, ale nie wszyscy wykraczają w swych czynnościach poznawczych poza czynności fizjologiczne Do Ciecha: przeczytaj jeszcze raz mojego nicka umiejętność czytania to dla ciebie za trudne??? Odradzasz mi łowienie debili a jednak ciebie złapałem 😆 😆 Z tym klęcznikiem to co to ma być za alegoria i jaki tu związek logiczny(wiem że to trudne słowa)? Do Łowcy pisuarów dlaczego katoliku sadzisz po pozorach?Jaką miarka mierzysz taką ci odmierzą czyż nie… Czytaj więcej »

ciech
ciech
2022 lat temu

Z tym klęcznikiem to nie żadna alegoria, tylko jak z brzytwą w ręku małpy. Załapałeś? A życzyć to sobie możesz.

świstak
świstak
2022 lat temu

A ja spokojnie czekam na ruch ojca dyrektora,który gdzieś się ostatnio zaszył i powoli zwijam sreberka

ŁOWCA DE....ILI
ŁOWCA DE....ILI
2022 lat temu

Szanowny ciechu.Przeczytaj swój ostatni post powyżej i zastanów się co miał znaczyć ten bełkot – bo nikt chyba nie chwyta twojej metafizyki.
Jeśli już brzytwa to polecam ci Brzytwę Ockhama.
Jak widzę nie zrozumiałeś cytatu więc polecam ci resztę dzieł Mickiewicza i życzę zdrowia i więcej miłości bliźniego

Back to top button
14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x