Wiadomości

Niegłowice dostały nowy wóz strażacki

Ponad 100 tys. zł kosztował nowy samochód pożarniczy jaki otrzymała dzisiaj OSP w Niegłowicach. Nowy nabytek zastąpi wysłużonego Żuka, jedyny jak do tej pory samochód w taborze OSP w Niegłowicach.

Jak podkreślił komendant Wiesław Latoszek przekazany dziś samochód wraz z nowym sprzętem posłuży jednostce zwłaszcza do działań powodziowych.

Ten samochód będzie mógł zostać w pełni wykorzystany przez jednostkę do działań przeciwpowodziowych. Ta miejscowość, ten rejon miasta Jasła jest często nawiedzany przez powodzie. Dzięki samochodowi i sprzętowi strażacy będą w stu procentach wykorzystani do działań przeciwpowodziowych – mówił Wiesław Latoszek, komendant powiatowy PSP w Jaśle.

Środki finansowe na zakup nowego samochodu przeznaczone zostały ze źródeł Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, dotacji Zarządu Głównego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dotacji Urzędu Miasta Jasła. Na uroczystości była obecna burmistrz miasta Jasła Maria Kurowska oraz radni miejscy.

Podczas przemówienia Maria Kurowska podziękowała strażakom za ich pracę oraz zwróciła uwagę na to, że w OSP Niegłowice duża cześć strażaków stanowi młodzież a zwłaszcza dziewczęta.

Widzę piękne młode strażaczki w równie pięknych strojach. Myślę, że będzie to również powód aby męska cześć Niegłowic zapisywała się do tej straży, na pewno młode strażaczki będą przyciągać młodych strażaków, czego życzę. Bo gdy patrzę na państwa, że rzeczywiście młodzież mamy w ochotniczej straży to serce się raduje. Bardzo dobrze, że jest zastępowalność pokoleń i że starsi mogą przekazywać swoje doświadczenia młodszym – mówiła burmistrz Maria Kurowska.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
:)
:)
2024 lat temu

normalnie "ranczo"

ipn
ipn
2024 lat temu

A ten pan w okularach to tez strazak czy

Zobacz także
Close
Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x