Wiadomości

Niesmaczna dyskusja na sesji. Czeluśniak: Zaczęła się brutalna kampania wyborcza

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta została zwołana w celu zabezpieczenia kwoty na realizację przebudowy ul. Granicznej. Nikt jednak nie spodziewał się, że ten punkt będzie pretekstem do pyskówki między radnymi.

Maria Kurowska przedstawiając projekt uchwały odniosła się do poniedziałkowego głosowania w sprawie budowy sortowni wraz z kompostownią  przy ulicy Żniwnej. Podczas głosowania część radnych PiS nie poparła wniosku zgłoszonego przez burmistrz miasta. Na dzisiejszej sesji Kurowska nie omieszkała tego podkreślić.

Wiemy jak wyglądała ostatnia sesja, wiemy, że zostało utrącone zadanie inwestycyjne, którego skutki będą bardzo poważne przez najbliższe kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Pierwszy to jest chyba przypadek, aby Rada Miejska, nie wiem czy nie w skali województwa, nie podjęła uchwały dotyczącej sięgania po środki unijne – mówiła burmistrz Kurowska.

Atmosfera poniedziałkowej sesji była bardzo gorąca. Zdaniem burmistrz Kurowskiej podgrzała ją obecność mieszkańców osiedli Sobniów i Hankówka, podburzonych przez radną Elżbietę Bernal.

Wiemy, że to działalność pani radnej z tego osiedla Sobniów (Elżbiety Bernal – przyp. red.) przyczyniła się do tego, że przyszli ludzie, że był taki klimat w wyniku którego państwo podjęliście tą decyzję i dlatego u radnych zrodziły się wątpliwości, czy należy podejmować tą uchwałę, która załatwia problem tego osiedla Sobniowa, problem, który się ciągnie od kilkudziesięciu lat – mówiła Maria Kurowska.

Radna Elżbieta Bernal nie pozostała dłużna pani burmistrz.

Pani Kurowska, to nie ja zwołałam tutaj ludzi. Mnie ludzie wybrali i liczyli na to, że wypełnię obietnice przedwyborcze. I tak robię. Ja się konsultuję z mieszkańcami i staram się im pomóc swoją służbą. Proszę pani, chyba każdy radny ma swój rozum, ma swoje zdanie i nikt go nie przymusza do zagłosowania „tak” albo „nie”. To nie jest szkoła, że pani powie, że tak ma być i dziecko posłucha. To są dorośli radni, którzy mają wykształcenie, mają swój rozum i mają swoje zdanie. Proszę mnie zostawić w spokoju! – nie kryła wzburzenia Elżbieta Bernal.

Większość w Radzie a autorytety  

Wiedziona przekonaniem, że brak większości w Radzie podczas głosowania nad sortownią i kompostownią, Kurowska zwróciła uwagę radnym, zwłaszcza tym z Prawa i Sprawiedliwości aby podejmując decyzję w sprawie ulicy Granicznej nie kierowali się wzajemnymi animozjami.

Ja jestem zwolenniczką tego, że nie może być rewanżyzmu. Bardzo apeluję do wszystkich państwa radnych a zwłaszcza do moich kolegów z Prawa i Sprawiedliwości byście państwo zagłosowali za tą uchwałą – przekonywała Kurowska

Podczas swojego przemówienia, pani burmistrz przekonując radnych aby ci zagłosowali za uchwałą powoływała się na słowa autorytetu, jakim według Marii Kurowskiej jest ks. Marian Putyra.

Gdy dzieliłam się wątpliwościami radnych co do podjęcia tej decyzji, ksiądz dyrektor powiedział – pani burmistrz proszę przekonać radnych, proszę prosić aby podjęli tą uchwałę. Na tą drogę ludzie czekają już bardzo długo. Taka jest opinia człowieka, autorytetu tego środowiska, i bardzo zasłużonego dla naszego miasta – mówiła Maria Kurowska

Ta wypowiedź wzbudziła spore kontrowersje. Jako pierwszy zareagował radny Krzysztof Czeluśniak.

Dla mnie autorytetem jest Jan Paweł II, a nie ksiądz doktor Putyra. Ksiądz Putyra niech się modli, a drogi niech zostawi radnym i pani burmistrz. Bo za to nas będą ludzie rozliczać – mówił radny Krzysztof Czeluśniak.

Również krytyczny wobec słów Kurowskiej był wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Roman Kościow.

Pani burmistrz ja jestem trochę zdziwiony formą przedstawienia projektu uchwały przez panią, tym bardziej, że nie słyszałem o żadnych kontrowersjach do dzisiejszej uchwały. Dodatkowo powiem, ja nie szastałbym słowem autorytet. Pani zdaniem autorytet mówi, że tą drogę trzeba wybudować, ale to jest fakt oczywisty, nie potrzeba nawet aby prezydent naszego kraju apelował o budowę, ja wiem, że ją trzeba zrobić – dziwił się Roman Kościow.

Specyficzny sprzeciw wobec poziomu debaty wyraził radny Tadeusz Stachaczyński, który w trakcie wypowiedzi Marii Kurowskiej, opuścił posiedzenie Rady Miasta, ostentacyjnie trzaskając drzwiami.

Samo głosowanie projektu nie było już tak elektryzujące, za przyjęciem uchwały opowiedziało się 17 radnych, żaden nie był przeciw, nikt też nie wstrzymał się od głosu.    

Prowincja zaczyna kampanię, zacznie się też pranie brudów?

Czyżby dzisiejsza sesja to zapowiedź zbliżającej się wielkimi krokami kampanii wyborczej? Takiego zdania jest radny Krzysztof Czeluśniak, który z zażenowaniem komentował dzisiejszą sesję.

Dzisiejsza sytuacja, która miała miejsce na sesji to właśnie było to samo, co w poniedziałek. Zaczęła się brutalna kampania wyborcza. Dla mnie cytowanie autorytetów w takiej formie, przy zwyczajnej drodze, to jest lekka farsa. Prawo i Sprawiedliwość w swoim wydaniu ma daleką drogę do tego hasła. To jest slogan, że prawo nie znaczy prawo, a sprawiedliwość nie jest sprawiedliwa. Takie osobiste „wycieczki”, kiwanie palcem, nie powinno mieć miejsca. Tu powinna być dyskusja merytoryczna. Nie może być tak, że ktoś wprowadza dyscyplinę, kiwa palcem i mówi macie głosować tak. Każdemu też zależy na dobru ogółu – komentował dzisiejszą sesję radny Krzysztof Czeluśniak.  

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
32 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jaślanin
Jaślanin
2024 lat temu

Tak.Nie ulega wątpliwości,że przepychanki przedwyborcze stały się tu faktem.Widać,że racjonalne rozwiązania dające wymierne korzyści dla pokoleń Jasła są niczym, wobec osobistych pragnień reelekcji.Widać,że merytoryczne względy,lojalność i głos osób z autorytetem są niczym ,wobec siły pragnienia władzy,przez ludzi,którzy w normalnych warunkach nigdy by jej nie dostali.Ale to jest Jasło.Ono rządzi się własnymi ,plemie- nnymi prawami.Rządzi ten kto ma "pysk,"kto umie zastraszyć,ma tupet i licznie rozpuszczone rodzinne korzenie ,wkładajace głosy w urnę, jak piłki do kosza w koszykówce. Wiedza tu jest traktowana niczym szaleństwo,próba zrobienia czegokolwiek na "tak ",staje się zarzewiem do poniżania,lżenia i kpin z pomysłodawców rozwiązań służących miastu(bo nie przecież,… Czytaj więcej »

Proboszcz
Proboszcz
2024 lat temu

Czy można pić wino mszalne za ołtarzem kościoła ! Albo robić zakupy na koszt księdza ! O to jest pytanie ?

klon
klon
2024 lat temu

Kocięta otwierają oczy po kilku dniach, a radnym miejskim trzeba było aż 3 lata! Na szczęście wreszcie przejrzeli i zrozumieli, że aby myśleć o ponownym wyborze muszą się odciąć i to zdecydowanie od "autorytetu" jakim jest pani burmistrz.

xxx
xxx
2024 lat temu

Pierwsze zdjęcie kobity trzymającej mikrofon wszystko za siebie mówi.:upset::smilewinkgrin::o:sleep:głosujcie tak jak Wam karzę:upset::upset::upset:

:D
:D
2024 lat temu

aż żyły z nienawiści na szyi wyszły 😀

Grrz
Grrz
2024 lat temu

do : D , trafna uwaga : )

ja
ja
2024 lat temu

do Jaślanin – bardzo dobra wypowiedź! Ta sesja o sortowni w Sobniowie udowodniła, że starczy zwołać kilkunastoosobową grupę i mozna radnych zastraszyć w jakim chcemy temacie.
Jak można zrezygnować z 5 milionowej dotacji??
Prosze o listęradnych którzy głosowali przeciw sortowni, bedziemy wiedzieć kogo rozliczać!
Pani Bernal (lekarka) pewnie nawet nie zauważa kwot na rachunku za śmieci, ale ci jaślanie, którzy liczą każde 10 zł ciężko odczują tę decyzje.

lakiluck.pl
lakiluck.pl
2024 lat temu

A jaką dotację prz****li rezygnując z wysypiska
w Gamracie? Komu ta lokalizacja przeszkadzała?
Rakowi i Kurowskiej?Teren był za free od skarbu państwa i 50 mln.

do ja xxx
do ja xxx
2024 lat temu

przyjdz na żniwną damy ci nie 10 a 50 zł bo nie masz zielonego pojęcia jak tu się mieszka owieczko pisuaru:smilewinkgrin::smilewinkgrin::smilewinkgrin:

Grzz
Grzz
2024 lat temu

BRAWO Jaślanin, brawa przez duże b! idąc dalej Pani B. powiedziała – "Ja się konsultuję z mieszkańcami i staram się im pomóc swoją służbą." ze mną, ani z innymi osobami które znam, i które nie są znaczące dla Jasła, raczej pani B. się nie konsultowała, mimo iż są mieszkańcami Jasła, i uważam ze za bardzo pani w tych konsultacjach nam nie pomaga. Moze należało by, zrobić jakąś stronę, czy coś w ten deseń, na której mieszkancy naszego szacownego grodu mogli by się wypowiedzieć, i powiedzieć co nam leży na duszy, i co może nam i naszemu miastu jest potrzebne najbardziej… Czytaj więcej »

do ja xxx
do ja xxx
2024 lat temu

kapusiu listy nie dostaniesz to nie komuna SPRZEDAWCZYKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

do ja xxx
do ja xxx
2024 lat temu

powtarzasz się to samo jest na Jasło4u:smilewinkgrin::smilewinkgrin::smilewinkgrin::smilewinkgrin::smilewinkgrin::smilewinkgrin::smilewinkgrin::smilewinkgrin:

niv
niv
2024 lat temu

nicc

Kazimierz
Kazimierz
2024 lat temu

Powiadają radni, że odwet za utylizację w Gamracie. Mieszkańcy niech biedują.

PLXXI
PLXXI
2024 lat temu

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Gamracie był mocno przewymiarowanym Zakładem. Jasło nie byłoby w stanie zapewnić takiego strumienia odpadów aby można było uzyskać zakładane efekty ekologiczne typowe dla takich instalacji. W Jaśle potrzebna jest mała instalacja do odzysku odpadów składająca się z sortowni i kompostowni. Szkoda tylko, że Radni odstąpili od budowy takiej instalacji bez żadnej merytorycznej wypowiedzi. Tak naprawdę to na sesji nie padły żadne sensowne wypowiedzi w dziedzinie gospodarki odpadami. Mam nadzieję, że Ci Radni, którzy byli przeciwni sortowni będą w następnej kadencji gdy na Miasto Jasło będą nakładane kary za nieosiągnięcie wymaganych poziomów odzysku poszczególnych rodzajów odpadu.Ciekawe czy… Czytaj więcej »

lakiluck.pl
lakiluck.pl
2024 lat temu

Taki zakład nie może powstać w pobliżu osiedli ludzkich.Dyskutanci teoretycy niech jadą do Krosna i powąchają.Jak wrócą nieorzygani to ich sukces.A instalacja jest stosunkowo nowa…:lol::yes::uhoh:

Passat
Passat
2024 lat temu

Wszystkim mieszkańcom Jasła winno zależeć na tym,by obiekty utylizacji odpadów znajdowały się poza granicami miasta. Z dala od domostw bo to zawsze budzi obawy i niechęć.Potrzebni są fachowcy do przygotowania właściwej lokalizaji.Nie ma co biadolić i o Sobniowie trzeba zapomnieć.Brawo Radni!Tak trzymać dalej.Wy jesteście dla wyborców a nie dla urzędników.Wiele miast już ma sortownie,kompostownie,przeładunkownie it.p. obiekty ale poza granicemi miasta.Pani Burmistrz niech zapyta jak rozwiązany jest problem opadów w Stalowej Woli.Wysypisko i towarzyszące obiekty znajdują się poza miastem na terenach lasów państwowych.Dlaczego UM w Jaśle poprzez niewłasciwe decyzje wchodzi w konflikty z ludnością?

Do ja
Do ja
2024 lat temu

Lista, kto jak głosował, jest przecież przy poprzednim tekście – http://www.jaslonet.pl/wiadomosci/radni_przeciwko_sortowni_bedziemy_wiecej_placic_za_smieci,1328.html

mieszkaniec Jasła
mieszkaniec Jasła
2024 lat temu

Moim zdaniem lokalizacji sortowni , kompostowni itp. powinno się szukać zdecydowanie poza granicami miasta Jasła. KOniec kropka. Decyzja Rady była prawidłowa.:p

wiolka
wiolka
2024 lat temu

ZaczÄczeła się brutalna kampania wyborcza – powiedział Radny Cz.Paniu burmistrz to zawsze była b……. szkoda słów. POPIS w mieście działa na czele pani k. pani Z i chłopcy cieniasy z PO dajcie źyc i normalnie funkcjonować a nie kiwać paluskzami.Gratulacjie dla radnej B. i Radnego Cz.

PLXXI
PLXXI
2024 lat temu

Spójrzmy prawdzie w oczy gdyby w Jaśle komuś zależało na Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów to dawno by już powstał. Przecież plany budowy takiego Zakładu w Gamracie pojawiły się w tym samym czasie co koncepcja Zakładu w Krośnie. Nie musimy szukać lokalizacji dla Zakładu po za granicami miasta Jasła, bo to już się stało. Jasło nie ma własnej instalacji i będzie zmuszone korzystać z już istniejących instalacji i to w dodatku krośnieńskiej, bo tak zakłada Plan Gospodarki dla Województwa Podkarpackiego, a mieszkańcom Jasła pozostanie tylko za to zapłacić.

Podlizuch Piłata
Podlizuch Piłata
2024 lat temu

Miłość bliźniego aż bije z Najjaśniejszego oblicza Wielce Szanownej Pani Burmistrz! Pani Mario! Prowadź! Na Wilno! Na Kowno!:smilewinkgrin:

do passata
do passata
2024 lat temu

O nowej lokalizacji poza Sobniowem trzeba zapomnieć, polubić przeładunkownię, bo jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma! Pomysł aby w lasach lokalizować gospodarkę odpadami to bredzenie po pijaku. W naszej rzeczywistości zwierzyna jest bardzej chroniona niż ludzie – przykład Rospuda. W lasach to będą składowiska i to wnet , ale dzikie. Należy się przeprosić z rozumem, uderzyć w persi, najlepiej w swoje- i przyznać do klęski spowodowanej niemądrym przekonaniem, że zakazem wszystko się rozwiąże samoistnie, a śmieci jasielskie wysyłane będą na Księżyc – oczywiście za friko. Problemu się nie zakrzyczy, nie rozwiąże przez oflagowanie… Czytaj więcej »

passat
passat
2024 lat temu

Mam pytanie do mediatora;Kto jest autorem komentarza do passata z dn.26.09.2009 z godz.11.30?

Tom
Tom
2024 lat temu

czeluśniak WON !!!
NIECH WRESZCIE KTOS PODEJMIE DZIAŁANIA O WYRZUCENIE TEGO SZKODNIKA !!!
/Zawsze sobie wyszukuje przez lata pojedyncze sztuki w okolicy zeby pozniej na niego 'radnego'. a SZKODNIK !!!

i Studęci..
i Studęci..
2024 lat temu

..ten właśnie brutal kampanijny ,
taaki poBoożny w kosciele do komunii rece +
a na Radach Miejsckich, przed 'wyborami co!?!! Gdzie Szacunek Pokora

adam P
adam P
2024 lat temu

• i Studęci.. / 26-09-2009 21:37 / IP: 94.251.192.*
• Tom / 26-09-2009 21:32 / IP: 94.251.192.*
to ta sama osoba pewnie sama pan burmistrz bo to jej słowa które sa bardzo katolickie i wcale nie jest pełna nienawiści i mściwości 😛 PIS to jedna wielka kompromitacja a pan CZ jest super facet

Passat
Passat
2024 lat temu

Nadszedł czas,aby P.burmistrz spełniła obietnice składane okolicznym mieszkańcom przeładunkowni odpadów komunalnych.A wybodrcy to docenią w nadchodzących wyborach.Nie trzeba będzie szukać pomocy wśród katolickich autorytetów.Zresztą co to za autorytet.P.S. Rozwój umysłowy obrońców i pomysłodawców lokalizacji sortowni w Sobniowie zatrzymał się na etapie plemnika.Teraz winę przypisuje sie Radzie Miasta,ba a nawet imiennie radnym.Tak to jest jak oszołomy pociągają za sznurki przy braku kompetencji zarządzania miastem.Doskonała farsa.

zniesmaczony swoimi wbranymi
zniesmaczony swoimi wbranymi
2024 lat temu

Była dokumentacja były opinie pozytywne, pozyskano zapewnienie środków pomocowych za poprzezdników czyli za Burmistrza Czerneckiego! Obecna Pani Burmistrz prowadząc kampanię wyborczą obiecywała wiele w zakresie przeładunkowni ( w tym mieszkańcom Dąbrówki i Gamratu że nie będzie na ich terenie), również mieszkańcom ul. Żniwnej. W tym aby nie było w Gamracie ma również swój udział obecny Z-ca Przewod. Rady Pan H.R bo to prawie jego teren gdzie jest wybierany .Miała być współna sortownia z Krosnem- co się stało, że tam też Pani Burmistrz nie potrafiła się porozumieć? Obiecywała również, że będzie obwodnica z prawdziwego zdarzenia od strony północnej Jasła- krytykowała istniejącą… Czytaj więcej »

passat
passat
2024 lat temu

Brawo ZNIESMACZONY!Ja też jestem niezrzeszony.Zobaczysz,że jak ks.Marian"wielki autorytet" przeforsuje na drugą kadencję obecną P.burmistrz to napewno wybuduje w miescie wysokiej świętobliwości okazały pomnik.Wyborcy tam będą się modlić a Pan Bóg pomoże w rozwoju miasta,bo innej opcji nie widzę.To prawda P.Czarnecki pracował rzetelnie dla miasta i nie zawiódł wyborców.Mamy to co wybraliśmy.Jak np.pedagog może być powiedzmy księgowym.Tj.poplątanie z pomieszaniem.Jego profesja przydatna jest w oświacie a nie we władzach miasta.Taką niekompetencję wykorzystują oszołomy i robią oni co chcą.Więcej szkody jak pożytku dla miasta.DZiwi mnie fakt, że Rada Miasta Jasła pozwala sobie na takie zachowania P.Burmistrz.Może to wynika z nieznajomości prawa przez przewodniczącego… Czytaj więcej »

sad
sad
2024 lat temu

PLXXI JEDYNY KONKRETNY KOMENTARZ !!!!szkoda że nasi Radni nie maja pojęcia o gospodarce odpadami!!!
Konsekwencje będą bolesne:bigeek:

do pasata
do pasata
2024 lat temu

Szkoda się pultać i miotać- zostanie tak jak jest / z przeładunkiem w Sobniowie/, nie dlatego,że jest super ale dlatego , że jest.

Zobacz także
Close
Back to top button
32
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x