Na sygnaleWiadomości

Nietrzeźwa spowodowała kolizję!

Jasielscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 24-letniej mieszkance powiatu dębickiego. Kobieta jadąc osobowym volkswagenem spowodowała kolizję drogową na ulicy Kościuszki w Jaśle. Była nietrzeźwa, miała 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za złamanie przepisów prawa wkrótce odpowie przed sądem.

Nietrzeźwa spowodowała kolizję!

Wczoraj około godziny 11, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierującej volkswagenem golfem, która może znajdować się pod wpływem alkoholu. Z przekazanych informacji wynikało, że samochód przemieszcza się ulicami Jasła. Policjanci z jasielskiej drogówki podczas sprawdzania terenu miasta, na ulicy Kościuszki najechali na kolizję drogową. W zdarzeniu tym brał udział opisany w komunikacie volkswagen.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 24-lenia mieszkanka powiatu dębickiego nie zachowała należytej ostrożności i odległości od poprzedzającego pojazdu w wyniku czego nie zdołała wyhamować i najechała na tył jadącego przed nią audi. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 24-latki. Okazało się, że kobieta była pijana, miała 2,5 promila alkoholu w organizmie.

24-latka straciła prawo jazdy, które posiadała zaledwie kilka miesięcy. W najbliższym czasie stanie przed sądem.

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x