Wiadomości

Niezorganizowana reorganizacja ruchu. Zmian jednak nie będzie.

Zgodnie z wnioskiem przyjętym przez starostwo powiatowe na ulicach Ujejeskiego, Kraszewskiego oraz na odcinku ulicy Wincentego Pola od 1 grudnia br. miał obowiązywać ruch dwukierunkowy.

Fot. Wojciech Żebracki / Jaslonet.pl

Zdecydowanie przeciwni temu pomysłowi zmian ruchu byli mieszkańcy ulicy Kraszewskiego, którzy w tej sprawie wysłali pismo do Urzędu Miasta – grozili m.in. blokadą drogi. Komisja Rozwoju Gospodarczego i Komunikacji na swoim zebraniu (19 listopada) przychyliła się do pisma mieszkańców i złożyła do Starostwa wniosek o zmianę decyzji.

W między czasie dochodziły słuchy, jakoby mieszkańcy ulicy Grota Roweckiego zbierali podpisy za podtrzymaniem planów zmiany ruchu w mieście w celu odciążenia ul. G. Roweckiego.

W czwartek, 27 listopada odbyło się kolejne spotkanie Komisji Rozwoju Gospodarczego i Komunikacji. Po przybyciu do urzędu mediów lokalnych okazało się, że na daną chwilę zebranie nie może się odbyć, z powodu absencji członków. Po kilku minutach członkowie w/w komisji spotkali się za zamkniętymi dla mediów drzwiami w pokoju Burmistrz Kurowskiej.

Decyzję władz w sprawie organizacji ruchu redakcja portalu Jaslonet.pl otrzymała dopiero dzisiaj w informacji zawartej w dwóch zdaniach od rzecznika UM Jasło:
Informujemy, że odstępuje się od stałych zmian w organizacji ruchu planowanych na dzień 01.12.2008 r. na ulicach: Kraszewskiego, Ujejskiego, W. Pola, 3-go Maja, Szopena i Jagiełły w Jaśle.
W związku z powyższym na w/w ulicach pozostaje utrzymany ruch w dotychczasowej formie.

Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ppp
ppp
2024 lat temu

hehehe…no tak…tam musi byc spokój…a na grota roweckiego niech jeźdźą…tam mury mogą pękac

ten zły
ten zły
2024 lat temu

Jest jednak zasadnicza różnica pomiędzy mieszkańcami ulic Ujejskiego i Kraszewskiego oraz ulicy Grota Roweckiego. Ci pierwszy już mieszkali kiedy zafundowano im zmianę kategorii dróg, zaś Ci drudzy bili się o działki (z deputatu np. Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Krośnie będąc świadomi, że planowana ulica jest zdecydowanie szersza od pozostałych, bo miała pełnić rolę drogi przelotowej przez miasto. Więc nie wiem skąd te pretensje dzisiaj – widziały gały kiedy brały… To po pierwsze, a po drugie to dlaczego pozwalacie się skłócać pomiędzy sobą – gdzie ta obwodnica północna obiecana przez Zająca, Rzońcę i Kurowską podczas otwierania drogi południowej. Więc niech teraz… Czytaj więcej »

Antykomuch
Antykomuch
2024 lat temu

O tych deputatach toś chłopie przegiął, oj przegiął. Masz "złe" informacje. Więc nie wypowiadaj się głupio. Chodzi o to aby sprawiedliwie dzielić uciążliwości życia w centrum miasta. W imę czego chronić jednych a dowalać drugim. W imię znajomości czy jakichś niezasłużonych przywilejów?

Józejk
Józejk
2024 lat temu

Ludzie!!!!! O pomstę do nieba woła aby wieśniara z Dądrówki decydowała jak mamy jeździc po Jaśle. Niech sobie we własnych kurnikach ustala kierunki przechodzenia kur i kogutów . Od Jasła jej wara.. Czy jest możliwość odwołania tej baby?? Jeżeli tak to zróbmy to jak najszybciej z korzyścią dla miasta. A te nowe światła na Baczyńskiego to też jej przysługa. I na siłę utrzymuje się funkcjonowanie tych świateł które po **** tam postawiono.

PIS
PIS
2024 lat temu

Józejk. Ty masz jeździć zgodnie z przepisami. rt. 16. 1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny. 2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze. 3. Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni dwukierunkowej co najmniej o czterech pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na prawej połowie jezdni. 4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa. 5. Kierujący pojazdem zaprzęgowym, rowerem, motorowerem, wózkiem ręcznym… Czytaj więcej »

Józejk
Józejk
2024 lat temu

wal się pisie sam

jpł
jpł
2024 lat temu

Szanowni Państwo Dyskutanci
"Niezorganizowana reorganizacja ruchu" – przecież nikt tutaj nie dyskutuje o łamaniu prawa, ale o demokracji i bezpiecznym życiu (mieszkaniu). A tutaj dzięki "władzy" mamy prezent mikołajowy. Następny gniot, następne wydatki – o zgrozo "znowu nie swoich pieniędzy". to jest bolesne. I nad nibywładzą i nibyrządzeniem sie zastanówmy.Kto poniesie karę.

hodowca
hodowca
2024 lat temu

Nikt nie poniesie kary…tak to już jest w naszym cudnym kraju, że kto przy korycie, bezkarnym jest. "Koryciarze" to ludzie bez moralnego kręgosłupa, a tym bardziej honoru.
Ongiś władza szła w parze z dostojeństwem i szacunkiem, teraz maszeruje z przekrętem i szwindlem pod ramię. Nepotyzm, dyletantyzm i dyshonor, to najważniejsze cechy naszych "włodarzy". A na koniec tak tochę z innej beczki. "Jedzą świnie z koryta, wręcz zachłystują się żarciem i nagle jedna świnka "zwróciła" jedzenie do koryta, a reszta świń kwiczy: nie dolewaj! Bo wszystkiego nie zjemy!". Smacznego.

red.
red.
2024 lat temu

Temu złemu wydaje się,że jak ktoś zapłacił za działkę to mu się nic nie należy. Otóż należy mu się szacunek bo miasto zyskało za sprzedż tych działek ponad milion złotych, lepiej zapytaj na co wydali te pieniądze mądralo. Nie może być tak aby bezkarnie ktoś pisał głupoty bo za to trzeba odpowiedzieć przed sądem. Tak wygladają sprawy panie zły. W tej sprawie winien się wypowidzieć Urząd Miasta.

Zobacz także
Close
Back to top button
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x