Ważne wydarzeniaWiadomości

Nowe autobusy na jasielskich ulicach

Już od dziś po ulicach Jasła jeżdżą nowe autobusy zamówione dla jasielskiego ZMKS-u. W miniony piątek odbyło się przekazanie dwóch nowych autosanów „Solina”.

Autosan "Solina" w barwach ZMKS Jasło
Autobusy wyprodukowane przez sanocki Autosan S.A. mają wszelkie możliwe certyfikaty: ISO 9001, ISO 14001, PN-N 18001, AQAP 2110 i ISO 3834 oraz spełniają wszystkie wymogi technologiczne w zakresie ekonomii, ekologii, komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Sprowadzenie dwóch, z docelowo 11 zamówionych autobusów, to pierwszy etap realizowanego przez miasto projektu pn. „Modernizacja taboru Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle” finansowanego ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.
W efekcie zrealizowanego projektu miasto Jasło zyska 11 nowych autobusów, zmodernizowane zostały istniejące przystanki oraz wybudowano nowe wiaty przystankowe, zainstalowano gabloty informacyjne, elektroniczne rozkłady jazdy i nowe kosze na śmieci. Mieszkańcy zyskali 3 nowe linie komunikacyjne, a 6 dotychczasowych zostało zmodernizowanych.
Producent autobusów, firma Autosan S.A. to znany krajowy eksporter, który może się poszczycić kontraktami z odbiorcami w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech. W autobusach produkowanych przez tę firmę montuje się głównie części producentów zachodnich, m.in. silniki Cummins, Iveco, Mercedes Benz i Renault.
Dwa autobusy „Solina”, które w ub. tygodniu trafiły do Jasła, zbudowane są na podwoziu firmy Mercedes Benz.
UMJ

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

9
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
fajnyKOleśSenmłodyjolapwls Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
vc
Gość
vc

bez tablic rejestracyjnych ale z plakatami…
Może policja by się tym zajęła??

xD
Gość
xD

A ta czarownica po co tam??? Gusła nic nie pomogą bezpieczeństwo tkwi w umiejętnościach kierowców…

wdZieczny
Gość
wdZieczny

Pani burmistrz o wszystko sie troszczy,jakie wspaniale autobusy (w miejsce starych mekoli)rozklady jazdy elektroniczne,wprost nie do wiary!!

Człowiek
Gość
Człowiek

no to pewnie plakat musi być to najważniejsze…

jolapwls
Gość
jolapwls

Autobusy sa potrzebne – to czywiste – ten złom który jeździł uragał juz normalności i czasom ale czy ktoś zadał sobie pytanie po co system GPS dla nich i ile on kosztuje ? I ile bedzie kosztowało jego utrzymanie ? I ile bedzie funkcjonował ?
Dla mnie to kuriozum

młody
Gość
młody

hahaha
Tablic rejestracyjnych nie ma! Tzn, że nie mają prawa jeździć:P
Ale plakaty szanownej pani już zamontowali 😛

Sen
Gość
Sen

Bzdura „Mieszkańcy zyskali 3 nowe linie komunikacyjne” jakie linie? na ulicy Ulaszowice od 2 miesięcy stoją znaki informujące że są przystanki. Nie ma na nich żadnego rozkładu jazdy nikt nie informuje mieszkańców kiedy uruchomią linie, w jakim kierunku będzie jeździł autobus i o której godzinie. Nikt się też mieszkańców nie zapytał o której ten autobus by im pasował. Pewno będzie kursował z ulicy Ulaszowice do Gorajowic 2 razy na dobę raz o 13:15 i 22:05 bo tak to się w Jaśle załatwia takie sprawy. Grunt, że przed wyborami burmistrz i rada wykazali się inicjatywą i zrobili mieszkańcom „dobrze”. Do właściciela… Czytaj więcej »

KOleś
Gość
KOleś

Autobusy bardzo fajne ,ładnie się prezentują w Jaśle ,bardzodobrze ze je kupili:)

fajny
Gość
fajny

Fajne autobusy

Close
X