Wiadomości

Nowe motocykle dla jasielskiej drogówki

O dwa nowe motocykle wzbogacił się tabor KPP w Jaśle. Jednoślady trafiły do Wydziału Ruchu Drogowego. Dzisiaj rozpoczęły służbę na drogach naszego powiatu.

Motocykle, które wczoraj odebrali policjanci to triumph tiger. Wyposażone zostały w czterosuwowy silnik o mocy 115 koni mechanicznych i pojemności 1050 cm3. Maksymalna prędkość, jaką mogą  rozwinąć, to 220 km/h. Wartość jednego motocykla wraz ze specjalnym kombinezonem dla kierującego to 80 tys. Zostały zakupione przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie z środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Otrzymane motocykle będą się poruszały szczególnie po tych trasach, które z uwagi na dużą liczbę zdarzeń drogowych są najbardziej zagrożone wypadkami, kolizjami. Dzięki nim policjanci będą mogli skuteczniej „walczyć” m.in. z piratami drogowymi.

W 2009 r. na drogach powiatu jasielskiego doszło do 81 wypadków drogowych. Ich skutkiem była śmierć 11 osób, a 96 osób zostało rannych. Główną przyczyną tych zdarzeń było przekroczenie dozwolonej prędkości.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ixi
ixi
2024 lat temu

super-tak trzymac-lapac piratow i wsadzac do paki:yes:

X-men
X-men
2024 lat temu

Do ixi głupi jesteś czy naćpany ???i tak rozp…….na tych wspaniałych drogach a po drugie sami przekraczają tą powiedzmy dopuszczalną prędkość i to bez celu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x