r e k l a m a
MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Nowi ławnicy

Rada Miejska Jasła na XVI sesji wybrała ławników na kadencję 2012-2015 do Sądu Rejonowego w Jaśle, Sądu Okręgowego w Krośnie, Sądu Rejonowego w Krośnie – Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych oraz do Sądu Okręgowego w Krośnie – Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Nowi ławnicy *(fot. UMJ)

W celu przeprowadzenia wyborów Rada Miejska Jasła zwróciła się do Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji o sporządzenie informacji o kandydatach, jak również powołała zespół opiniujący kandydatów na ławników. Przed przystąpieniem do wyborów zespół przedstawił radzie opinie o kandydatach. Spośród tych, którzy spełnili wymogi ustawowe, w głosowaniu tajnym, wyłoniono ławników do właściwych sądów – wyjaśnia Ewelina Jaworska-Fortuna,  kierownik Biura Rady Miasta.

Do Sądu Rejonowego w Jaśle wybrano 4 ławników: Walerię Ćwik, Dorotę Rachowicz, Annę Szwarnowiecką-Kopcza, Mariusza Wiśniewskiego. Do Sądu Okręgowego w Krośnie wybrano Annę Dybowską oraz Stanisława Kmaka. Z kolei do Sądu Okręgowego w Krośnie – Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Rada Miejska Jasła wybrała: Jana Łuckiego, Antoninę Wilisowską, a do Sądu Rejonowego w Krośnie – Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Rada Miejska Jasła: Elżbietę Juszczyk i Henryka Cetnara.

Przeprowadzenie wyborów ławników do sądów okręgowych i rejonowych należy do kompetencji właściwej Rady Gminy. Wybory przygotowuje gmina jako zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej. Odbywają się one najpóźniej w październiku roku kalendarzowego, w którym upływa kadencja dotychczasowych ławników.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bzzz
bzzz
2024 lat temu

jednym i tym samym sie laduje toz niema innych mozei oni by zarobili

wania tancjor
wania tancjor
2024 lat temu

moźe i by jak by chcieli- bzzz

ciekawski
ciekawski
2024 lat temu

a to jakoś po znajomości sie „powołuje” , czy może są inne kryteria?

brrr
brrr
2024 lat temu

Same znane nazwiska działaczy którzy „świetnie „znają się na przepisach prawnych,Wielu z nich było również w pierwszych szeregach za czasów ludodemokracji .Wybór wg starego porzekadła:czy się zna,czy nie,byle swój i żeby był dobrym donosicielem.

ixi
ixi
2024 lat temu

TAKIE STANOWISKA POWINNY BYC OBSTAWIANE PRZEZ – WOLONTARIUSZY – CZYN SPOLECZNY

jaś
jaś
2024 lat temu

a jaka to opcja ???,bo nie wierzę że bezpartyjna.

wania tancjor
wania tancjor
2024 lat temu

… brrr – strach pomyśleć …

Zobacz także
Close
Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x