Wiadomości

Nowoczesny sprzęt medyczny dla jasielskiego szpitala

Blok Operacyjny Szpitala Specjalistycznego w Jasła jako drugi w województwie podkarpackim posiada nowoczesny skalpel harmoniczny. Kluczową pomocą w jego zakupie było wsparcie finansowe lokalnych przedsiębiorców.

Szymon Niemiec przedstawia działanie nowego urządzenia

Skalpel harmoniczny stosowany do zabiegów otwartych i laparoskopowych umożliwia bezpieczne wykonywanie skomplikowanych operacji jamy brzusznej, tarczycy, sutka. Całkowicie eliminuje zużycie szwów podwiązkowych i podkuciowych oraz klipsów naczyniowych. Nowa technologia umożliwia eliminację przepływu prądu elektrycznego przechodzącego przez pacjenta, minimalizuje uszkodzenia tkanek oraz skraca czas trwania zabiegu operacyjnego i przyśpieszenie gojenia ran pooperacyjnych.

Urządzenie to pozwala w maksymalny sposób skrócić czas operacji, pozwala zamykać naczynia krwionośne w ten sposób, że jest to metoda bezpieczna dla sąsiadujących tkanek i dla całego organizmu pacjenta, który jest operowany. Jest to w województwie podkarpackim drugi tego typu aparat. Pozwoli nam to dołączyć do grona oddziałów i bloków operacyjnych, które dysponują sprzętem światowej klasy. – mówi Marek Barański, chirurg, kierownik bloku operacyjnego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Nowoczesne urządzenie wartości 70 tyś. zł zostało zakupione dzięki zasadniczej pomocy finansowej Grupy LOTOS S.A., jak również GAMRAT S.A., Evonik Carbon Black Polska oraz JAFAR.

Bez sponsorów niejednokrotnie różnego sprzętu w tym szpitalu by nie było. Od kilkunastu lat co roku, jasielskie firmy albo kupują sprzęt samodzielnie albo tak jak w tym przypadku zwróciliśmy się z prośbą o zbiórkę na ten zakup. – mówi Zbigniew Betlej, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Zbigniew Betlej wręczył podziękowania sponsorom

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy jako główny sponsor kupić ten nóż harmoniczny. Mam nadzieję, że będzie on służył społeczności jasielskiej. – mówi Robert Bialik, prezes LOTOS Jasło S.A. – Zakup odbywa się w ramach tak zwanej społecznej odpowiedzialności biznesu. Nie tylko umiemy zarabiać pieniądze, ale umiemy również się nimi dzielić.

Zatrudniamy wiele osób, które mogą być pacjentami szpitala, więc mając to na uwadze chcemy wesprzeć szpital, który wielokrotnie ratuje ludzkie życie. Być może i całe szczęście, jeśli ten sprzęt będzie mógł pomóc naszym pracownikom, natomiast żyjemy w społeczeństwie dużym, więc jest nam tym bardziej miło, że w takim przedsięwzięciu wzięliśmy udział i że będzie ten sprzęt służył dużej grupie pacjentów.
Takie apele ze środowiska lokalnego, z instytucji tego typu nie są nam obojętne. Staramy się w miarę swoich możliwości wesprzeć każdą pożyteczną i dobrą inicjatywę.
– mówi Andrzej Czajka, prezes zarządu Gamrat S.A.

Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ronaldo
Ronaldo
2023 lat temu

Sprzęt światowej klasy a jakiej klasy są lekarze w Jasielskim Szpitalu?

jaślanka
jaślanka
2023 lat temu

lekarze sa kosmicznej klasy :D:D:D

pacjentka
pacjentka
2023 lat temu

Marketing bez zarzutu,a reszta jak Bóg da…

obserwator
obserwator
2023 lat temu

Patrząc na doktora Niemca, to lekarzy mamy, że tak powiem, odlotowych …
A i prezesi jakby nieco wypasieni …..

pacjent
pacjent
2023 lat temu

lekarze sa:lol::lol::lol::no:

pacjent
pacjent
2023 lat temu

szkoda sprzętu gdy obsługują go specjaliści zJSS,przecież niektórzy znich nie umieją nawet rozpoznać która jest prawa np. noga ale za to jacy oni są ważni

DZIUBEK
DZIUBEK
2023 lat temu

jasielscy lekarze a w szczegolnosci doktor N………c najwiekszy lapówkarz w Jasle. SUPERR!!!

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x