r e k l a m a
Wiadomości

Noworoczny Dar: 25 tys. zł na sprzęt dla szpitala [foto]

25 tys. zł – taka kwota zasiliła konto akcji charytatywnej Noworoczny Dar. W tym roku zbierano pieniądze na zakup respiratora dla oddziału neonatologicznego szpitala w Jaśle.

Urządzenie to wspomaga oddychanie noworodkom.

Koncert finałowy odbył się w niedzielę w Jasielskim Domu Kultury. W akcję, trwającą przez cały styczeń zaangażowały się przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie i policealne.

Symboliczny czek dyrektor szpitala Zbigniew Betlej otrzymał z rąk Krystyny Kasprzyk, dyrektor JDK oraz proboszcza oo. Franciszkanów Krzysztofa Kozioła.

– Takie akcje są bardzo potrzebne. Integrują społeczeństwo, poza tym cel jest szczytny – zakup sprzętu dla szpitala – podkreśla Zbigniew Betlej, dyrektor szpitala.

Noworoczny Dar rozpoczęto w pierwszą niedzielę stycznia kwestą uliczną, z której zebrano prawie 10 tys. zł. Przez cały miesiąc trwały koncerty. Organizatorem 12 już edycji akcji Noworoczny Dar był JDK oraz parafia oo. Franciszkanów.

– Mogliśmy się, po raz kolejny przekonać o wartości tej akcji, która pokazała nam, jakie wielkie serca mają mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego, którzy są wrażliwi na potrzeby innych – powiedział proboszcz oo. Franciszkanów o. Krzysztof Kozioł.

Konto kwesty
Każdy chętny może jeszcze pomóc, wpłacając wolne datki na specjalne konto: Bank Pekao SA I Oddział Jasło, numer 75124023371111000037403607 z dopiskiem „Noworoczny dar”.

W sumie na deskach JDK pokazano 23 prezentacje artystyczne, które obejrzało ponad 7 tysięcy widzów. Koncerty były także w domach ludowych w Żółkowie, Brzyszczkach oraz szkołach.

– Nie jest to jeszcze pełna zebrana kwota. Po raz kolejny okazała o się, że mieszkańcy miasta są hojni – mówi Krystyna Kasprzyk, dyrektor JDK. – Należą się ogromne podziękowania głównie młodym osobom, które angażują się w akcje charytatywne, ale także im dyrektorom nauczycielom i opiekunom, bo przecież przykład idzie od góry.

Podczas niedzielnego koncertu oprócz występów młodych artystów, symboliczne dyplomy z podziękowaniami otrzymali wszyscy dyrektorzy szkół oraz przedszkoli, zaangażowanych w akcję.

Pomysłodawcą „Noworocznego Daru” był franciszkanin, o. Leszek Rześniowiecki. Podczas pierwszej akcji zakupiono defibrylator dla karetki pogotowia ratunkowego i kardiomonitor dla oddziału dziecięcego.

W kolejnych latach kupiono: spirometr, inkubator, respirator, kardiomonitor, łóżka rehabilitacyjne, inhalatory do leczenia astmy oskrzelowej, zestawy alergologiczne, kardiotokograf do monitorowania pracy serca płodu, pompę infuzyjną dwustrzykawkową, kardiowerter, wózek transportowy, krzesełko kardiologiczne, tokograf, respiratora. Łącznie z akcji dla jasielskiego szpitala zakupiono sprzęt wartości prawie 300 tys. zł.

Marek Dybaś

Nowiny24.pl

Fotorelacja autorstwa Huberta Szpyrki

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
~~elizaulajeremynick Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
grymaśna
Gość
grymaśna

Brawo! To więcej niż na WOŚPie! Brawo Jaślanie!

gregory
Gość
gregory

To rekord? Ile było w tamtym roku?

nick
Gość
nick

Super imprezka! wesoła i nie przegadana!A dzieciaczki bedą miały sprzęt!

jeremy
Gość
jeremy

Pomysł na imprezę jest bardzo dobry. Gorzej z wykonaniem. To ma być sukces? Raczej nieudolność!
Akcja trwająca cały miesiąc, przy wsparciu JDK, szkół itp. zebrała tyle co orkiestra w jeden dzień! (bez pomocy od miasta). Gdyby zebrano powiedzmy 100 tyś. byłoby czym się chwalić. Taka Dębica na WOŚP zebrała w jeden dzień ponad 110 tyś. złotych!
A ciekawe ile JDK i miasto wydało na organizację tych imprez (choćby ogrzewanie sali, obsługę techniczną itp.) . Pewnie nikt tego nie poda bo by sie okazało ze tyle samo co zebrali.

ula
Gość
ula

Pewnie! Lepiej ściągnąc impreze za 40 zł od łebka. To dopiero samograj:-)))

eliza
Gość
eliza

Bardzo pozyteczna akcja aby tak dalej!!

~~
Gość
~~

z uszanowaniem, zbiorka wynosla niewiele ponad 9 tys, wiekszosc z tych pieniedzy placily dzieci, ktore ogladaly wystepy w JDKu

Close
X