Wiadomości

Noworoczny Dar – zebrano ponad 13 tys. zł

Dokładnie 13 229,97 zł. zebrało 160 wolontariuszy, którzy wczoraj wzięli udział w organizowanej już po raz XIII w Jaśle akcji charytatywnej „Noworoczny Dar”.

W tym roku akcja przebiega pod hasłem „Dobrzy ludzie są szczęśliwi”. Organizatorem jest Jasielski Dom Kultury oraz oo. Franciszkanie.

Uzyskane ze zbiórki pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Bo liczy się pomoc

Jaślanie chętnie wrzucali do puszek złotówki. Kwestujących można było zobaczyć niemal w każdej części miasta. Najczęściej jednak przy kościołach i supermarketach. Niektórzy wolontariusze już po raz wtóry biorą udział w zbiórce.

Zbieram co roku. Fajnie, że jest kilka akcji charytatywnych, w które możemy się włączyć. Dziś „Noworoczny Dar” za tydzień WOŚP, będę tu i tu – mówi Ania – Zawsze spotykamy się z życzliwością  zwłaszcza ludzi starszych – dodaje.

W następnych dniach – wzorem ubiegłych lat – odbędą się prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży w Jasielskim Domu Kultury. We wtorek 5 stycznia na scenie JDK wystąpią przedszkolaki, dzień później – uczniowie szkół podstawowych, 12 stycznia – gimnazjaliści, 13 stycznia – młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych.

Koncert finałowy zaplanowany został na 15 stycznia (piątek).

Jak to się zaczęło?

Pomysłodawcą akcji „Noworoczny dar”  był franciszkanin, o. Leszek Rześniowiecki. To on wymyślił akcję, z której pełen dochód miał trafić do szpitala w Jaśle. Podczas pierwszej akcji udało się zakupić defibrylator dla karetki pogotowia ratunkowego i kardiomonitor dla oddziału dziecięcego.

Przez trzynaście edycji akcji zebrano ponad 330 tys. zł

Zakupiono m.in.: spirometr, inkubator, respiratory, kardiomonitor, łóżka rehabilitacyjne, inhalatory do leczenia astmy oskrzelowej, zestawy alergologiczne, kardiotokograf do monitorowania pracy serca płodu, pompę infuzyjną dwustrzykawkową, kardiowerter, wózek transportowy, krzesełko kardiologiczne, tokograf.
 
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ixi
ixi
2024 lat temu

Perfidna i cyniczna gra PISo-kleru…mozna by taka akcje zrobic kiedykolwiek indziej a nie koniecznie przed Wielka Orkietstra?
Proponuje NOWA AKCJE – w dniu ORKIESTRY zamiast NA TACE – DAJ – NA ORKIESTRE – WIECEJ POZYTKU!B)

tedyrurke
tedyrurke
2024 lat temu

uuuu cieniutko..malutko..co oni sobie za to kupia? jeżeli chodzi o medyczne sprzęty to 13000 to na prawdę grosze. a teraz tak…akcja sama w sobie jest ok tylko widzę pewną beznadziejność tej sytuacji..płacimy cięzkie pieniąze na nfz a wychodzi na to że naprawdę PODSTAWOWE rzeczy (jakimi są defibrylator w karetce czy inhalatory na astme i inne wyszczególnione..) mamy sobie kupić sami!! to jest skandal i kompromitacja rządu/nfz-u!! w normalnym kraju takie akcje są przeprowadzane nie po to by zakupić podstawowe sprzęty ale żeby sfinansować coś ekstra – coś nadprogramowego, czego gdzie indziej nie ma bo chcemy być do przodu…Polska umiera.

Zobacz także
Close
Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x