Wiadomości

Nowy sprzęt dla oddziału ginekologicznego jasielskiego szpitala

Szpital Specjalistyczny w Jaśle wzbogacił się o ultrasonograf, kardiotokograf i kardiomonitor dla oddziału ginekologii i położnictwa. Zakup zrealizowano dzięki przekazanej w tym roku dotacji Urzędu Miasta w wysokości 132 tys. zł

Sprzęt diagnostyczno – leczniczy jest dużym wzmocnieniem dla oddziału położniczo – ginekologicznego, który od kilku lat zabiegał o jego zakup. Jednak ze względu na braki finansowe nie udawało się go zrealizować. 

W tej chwili ten sprzęt posiadamy, więc poziom świadczonych usług będzie wyższy – przekonuje dr Łukasz Pietrus, starszy asystent oddziału ginekologiczno – położniczego.

Sprzęt ratujący życie

Trzy urządzenia zakupione dla oddziału ginekologiczno-położniczego to:

Ultrasonograf – służący do wykonywania badań zarówno w ginekologii jak i położnictwie. Będzie on wykorzystywany m.in. do diagnozowania zagrożeń wewnątrzmacicznych płodu.

Kardiomonitor – to urządzenie umożliwiające monitorowanie i nadzór istotnych dla życia parametrów pacjenta.

Kardiotokograf – służy do rejestracji tętna noworodka i zapisu czynności skurczowej macicy.

Jest on wykorzystywany w oddziale patologii ciąży, czyli zapisujemy na nim pacjentki, które przebywają w szpitalu w związku z zagrożeniem ciąży – tłumaczy Pietrus.

Nowe mercedesy mają dużo pracy

Dwie karetki specjalistyczne marki mercedes, które w ubiegłym miesiącu trafiły do jasielskiego szpitala mają sporo pracy (Czytaj więcej: „Szpital ma dwa nowe mercedesy„).

Podczas prezentacji jednej z nich, do szpitala podjechała druga z pacjentem. Goście mogli zobaczyć, że karetki te są w pełni wykorzystywane przez szpital.

Obie trafiły do Jasła w pełni wyposażone w nowoczesny i profesjonalny sprzęt.

Ten sprzęt jest z najwyższej półki, jeśli chodzi o standardy Unii Europejskiej. Ponieważ urazowość na tym terenie, oraz na tzw. zachorowania nagłe, zagrażające życiu wzrosła w ostatnim 10-leciu prawie trzykrotnie, dlatego ten  sprzęt musimy mieć sprawny. Na szczęście nie musimy już zmieniać karetki dwa, trzy razy  w ciągu dnia, ze względu awarie. Teraz mamy profesjonalny i sprawny sprzęt – podkreśla Jan Giebułtowski, kierownik działu pomocy doraźnej.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
żelik
żelik
2024 lat temu

A Marysia co?Menopauzę chciała potwierdzić?

kania
kania
2024 lat temu

A ty żelik swoim komentarzem absolutny brak szarych komórek…żenada

do żelika
do żelika
2024 lat temu

jeśli nie masz nic do powiedzenia to przynajmniej sie nie osłabiaj z takimi kometarzami, ani to mądre ani nawet śmieszne. :rip:

Penelope Cruz
Penelope Cruz
2024 lat temu

o tak menopałza

Conery
Conery
2024 lat temu

Jak zdrowo i przyjemnie żemery leczy sie hmm tylko chyba nie ten szpital.

Zobacz także
Close
Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x