r e k l a m a
Wiadomości

"Nowy Styl" pomaga dzieciom. Do Jasła trafiło ponad 12 tys. zł

Od 2000 roku firma „Nowy Styl” organizuje noworoczne imprezy dla wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz podopiecznych organizacji społecznych. Prócz balu dla najmłodszych firma pomaga finansowo placówkom.

W 2000 roku padł pomysł przez pana Janusza Krzanowskiego, aby zrobić imprezę noworoczną dla domów dziecka, żeby to była zabawa, poczęstunek i prezenty. Ale prezenty nie dla dzieci i nie takie, które sobie „Nowy Styl” wymyśli, ale żeby były to prezenty, o które te placówki poproszą – mówi Krzysztof Duliński z grupy Nowy Styl.

Z biegiem lat lista placówek uczestniczących w akcji rosła. Pojawił się  pomysł promowania uzdolnionej młodzieży (zachęta dla dyrektorów placówek, by zgłaszali wybitnie uzdolnionych wychowanków, którym Nowy Styl opłaca dodatkowe zajęcia oraz funduje stypendia) oraz integracji z niepełnosprawnymi (obecnie w imprezie bierze udział ponad 200 niepełnosprawnych z 8 organizacji). Obecnie jest to największa impreza charytatywna na tym terenie.

Bal to świetna zabawa dla dzieci oraz pomoc dla placówek, które otrzymują od firmy prezenty. W tym roku do Jasła trafiło kilkanaście tysięcy złotych.

To jest bal, na który dzieci bardzo czekają. Rzadko jest taka możliwość, żeby wszystkie dzieci się spotkały, żeby były takie góry jedzenia, żeby dzieci mogły zjeść wszystko co tutaj jest. Często oczy by chciały więcej a brzuch już nie może – mówi Renata Pięta, dyrektor domu dziecka w Wolicy –  Zamówiliśmy u Mikołaja 30 krzesełek do jadalni, koszt jest dość duży, więc dobrze jak przyniesie je Mikołaj – dodaje Renata Pięta.

Dzięki pomocy „Nowego Stylu” obdarowanych zostanie 5 placówek jasielskich. I tak : KPW „Nasz Dom” w Jaśle otrzyma gotówkę na remont aneksu kuchennego, Dom Dziecka w Wolicy – 30 krzeseł, Caritas Jasło – stół i 4 krzesła, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Jaśle dostanie 200 stuk krzeseł. Zaś 3 tys. zł, otrzyma DPS w Foluszu.

Tych pieniędzy nie zainwestujemy tylko dla siebie a podzielmy się z innymi niepełnosprawnymi w ramach „Przeglądu Pieśni Religijnej i Patriotycznej”, który tym razem chcemy organizować na przełomie kwietnia i maja tego roku. Gdyby udało nam się drugie tyle pieniążków uzyskać, to moglibyśmy zorganizować w Dębowcu dwudniową imprezę muzyczną – mówi Rafał Gużkowski, dyrektor DPS Folusz.

W tym roku na balu organizowanym przez krośnieńską firmę wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr2 z Przemyśla, czyli szkoły ukraińskiej mniejszości narodowej w Polsce. zaprezentowali oni krótką inscenizację zwyczajów „kolędniczych”. Bal zaszczycili swoją obecnością Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Ukrainy w Polsce Oleksander Motsyk.

Impreza organizowana w Krośnie mogłaby również znaleźć kontynuatorów w Jaśle. Czemu jednak nie podjęto takich inicjatyw?

Myślę, że taki bal w Jaśle byłby to bardzo dobry pomysł, ale w Jaśle jakoś nie ma takiej inicjatywy, aby zorganizować taki bal – mówi dyrektor Domu Dziecka w Wolicy.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
.1..2..3
.1..2..3
2024 lat temu

Cytat: "Myślę, że taki bal w Jaśle byłby to bardzo dobry pomysł, ale w Jaśle jakoś nie ma takiej inicjatywy, aby zorganizować taki bal – mówi dyrektor Domu Dziecka w Wolicy. "
Dlatego w Jaśle nic się nie dzieje…
A przez co? Odpowiedzcie sobie sami 🙂

jasiu
jasiu
2024 lat temu

Przecież to nie Mikołaj,lecz Nowy Styl przekazał krzesełka

Majkel
Majkel
2024 lat temu

Co to jest 12 tys.?? Wielkie g…! Sprawdźcie lepiej ile w ciągu ostatniego roku na kulturę, sport, szkoły itp. przekazały jasielskie firmy (np. Gamrat, Lotos, PPN, Transwiert). Nowy Styl w Jaśle nie sponsoruje niczego pomimo tego że ma tu kilka zakładów!

roni
roni
2024 lat temu

Ale w Jaśle za to mamy deptak..

do roni
do roni
2024 lat temu

Nie deptak, tylko dreptak. Będziemy sobie dreptać, niech tylko lato przyjdzie….

nmn
nmn
2024 lat temu

te firmy które przekazują na jdk to chcą tylko i wyłącznie podlizac się pani marii k.

ec
ec
2024 lat temu

Jakiś skromny ten bal w porównaniu z poprzednimi latami?, czy mi się tylko wydaje..:confused: Ale to prawda, że te dzieciaki czekają co roku na to spotkanie! 🙂

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x