r e k l a m a
Wiadomości

Nowy Styl zwalnia pracowników!

Nowy Styl zamierza zwolnić około 700 pracowników czyli prawie 20 procent załogi.

Decyzję tą zarząd podjął, bo jak informuje w komunikacie, zmusił go do tego kryzys gospodarczy, który dotknął również branżę meblarską.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie –  „Moce produkcyjne i zatrudnienie w Nowym Stylu budowane były pod kątem sprostania popytowi wynikającemu z szybkiego wzrostu gospodarczego. Wobec aktualnej sytuacji gospodarczej na świecie musimy dopasować funkcjonowanie firmy do gwałtownie pogarszających się warunków makroekonomicznych”

Zdaniem zarządu zwolnienia są więc konieczne, aby firma przetrwała trudny okres.

Redukcja zatrudnienia dotknie wszystkie zakłady w tym te działające w Jaśle, w Krośnie i w Sanoku.

Chcieliśmy uzyskać więcej informacji dotyczących planowanych zwolnień i sytuacji firmy, ale zarówno w Jaśle jak i w Krośnie nie potrafiono nam udzielić bliższych informacji na ten temat. Jedyną upoważnioną osobą do udzielania informacji jest bowiem rzecznik prasowy, który ma siedzibę w Krakowie.

Jak jednak udało nam się dowiedzieć  Nowy Styl prowadzi konsultacje z przedstawicielami załogi, w wyniku których  powstanie szczegółowy regulamin określający procedurę przeprowadzenia zwolnień grupowych.

Informacja o planowanych zwolnieniach została już przekazana do powiatowych urzędów pracy w Krośnie, Jaśle i Sanoku.

Biurowiec Grupy Nowy Styl w Krośnie

Z rozmów z niektórymi pracownikami firmy, dowiedzieliśmy się z kolei, że zwolnienia pracowników na Podkarpaciu mogą być związane z  planowaną już wcześniej reorganizacją firmy w tym regionie, zaś kryzys gospodarczy jest tyko pretekstem do redukcji zatrudnienia.

Podkreślamy jednak, że są to wypowiedzi nieoficjalne, do których, mamy nadzieję ustosunkuje się rzecznik firmy Krzysztof Duliński – którego poprosiliśmy o wypowiedź w tej sprawie.

Warto pamiętać, że Grupa Nowy Styl jest jednym z największych na świecie producentów mebli i krzeseł. Rocznie produkuje ponad 6 mln krzeseł. W firmach Grupy pracuje ponad 6 tys. osób, w tym 3 tys. 400 w Polsce. Przychody wyniosły w 2008 roku około 900 mln zł, zaś firma cieszy się uznaniem.

W skład Grupy wchodzi 17 spółek produkcyjnych i dystrybucyjnych działających zarówno w Polsce, jaki i 12 krajach na świecie – m.in. na Ukrainie, Węgrzech, w Rosji, we Francji, w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Republice Południowej Afryki.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
niko
niko
2024 lat temu

Firma z Krosna a rzecznik ma siedzibę w Krakowie? Wolne żarty!

norbi
norbi
2024 lat temu

i ktoś powie że wcale nie ma kryzysu?

tadziu zet
tadziu zet
2024 lat temu

pani burmistrz!!! co ze strefą ekonomiczną!?

analityk zza miedzy
analityk zza miedzy
2024 lat temu

jakby ktos nie wiedzial to caly ten pseudo kryzys zaaranzowany jest przez wielkich biznesmenow ktorzy czerpia na tym korzysci.. i tyle!

robotnik
robotnik
2024 lat temu

moment moment.. caly czas mowa byla o zwolnieniach w krosnienskim oddziale a nie w jaśle. jak to w koncu?

mariusz
mariusz
2024 lat temu

dokładnie! kryzys – dobra wymówka na pozbycie się pracowników!!

Obdażony mocą nie przyrodzoną
Obdażony mocą nie przyrodzoną
2024 lat temu

Jeżeli mam wyrokować kto liczebnie pod kątem zwolnień najbardziej dostanie po d… to powiem ,ze Jasło.Tu bowiem jest kraina szczęścia.A przy okazji to co jeszcze zostało do udupienia:Gamrat?.Reszta pada…I jak tu nie mówić o farcie w tym smrodem spalin obdarowanym raju????????

?????
?????
2024 lat temu

:D:uhoh::no::shy::lol::rip::yes::mad::bigeek::bigrazz::smilewinkgrin::confused::sleep::);):|:(:o:p

Kinga
Kinga
3 lat temu

A czemu data tego artykułu jest z roku 2009 . To nie aktualny temat

Back to top button
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x