Ważne wydarzeniaWiadomości

Nowy Żmigród: Chciał pieszo dojść do Katowic

fot. archiwum Policji
Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, który przyszedł do mieszkańca Starego Żmigrodu prosząc o pomoc. Okazało się, że chciał on pieszo dojść do swojego domu w Katowicach. Mężczyzna z odmrożonymi stopami trafił do szpitala.
Wczoraj około godz. 14. policjanci z Nowego Żmigrodu zostali powiadomieni przez swojego kolegę, że do domu jego szwagra przyszedł mocno przemarznięty mężczyzna. Policjanci udali się pod wskazany adres. Z relacji właściciela posesji wynikało, że kilkadziesiąt minut wcześniej do jego domu zapukał nieznajomy, prosząc o pomoc. Mężczyzna nie pamiętał jak się nazywa, był mocno zdezorientowany i nie miał na nogach butów. Gospodarz poczęstował go gorącym posiłkiem i zadzwonił do swojego szwagra, który był policjantem. Wezwano także pogotowie.
Funkcjonariusze ustalili tożsamość nieznajomego. Okazał się nim 54-letni mieszkaniec Katowic. W trakcie rozmowy wyjaśnił policjantom, że w Bieszczadach pracował przy wypalaniu węgla drzewnego. Jakiś czas temu postanowił wrócić do domu… pieszo. Szedł przez tereny leśne chcąc dotrzeć do Gorlic, a następnie do Katowic. Kilka dni temu, gdy pogoda się pogorszyła zatrzymał się w ambonie myśliwskiej. Miał przemoczone buty. Po paru dniach siedzenia w zimnie postanowił zejść z ambony i poszukać pomocy. Tak dotarł do Starego Żmigrodu. Funkcjonariusze sprawdzili dane mężczyzny w policyjnej bazie. Nie figurował, ani jako osoba poszukiwana, ani zaginiona.
Lekarz pogotowia stwierdził u 54-letniego mężczyzny poważne odmrożenia palców u stóp. Po opatrzeniu, przewieziono go do szpitala na dalsze leczenie.
KWP Rzeszów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tulipan
tulipan
2024 lat temu

mały spacerek

ixi
ixi
2024 lat temu

A o pociagach, autobusach i innych srodkach lokomocji to on nie slyszal..normalnie 3 swiat…Smiac sie czy plakac..smiac sie ze z niego taki Borat i obiezyswiat, czy plakac ze skpastwa; jego badz jego pracodawcow…

no tak
no tak
2024 lat temu

DO IXI. .Ale szyderstwo bije od Ciebie idioto.Może ten ktoś jest chory,może kiedyś Ciebie to spotka?????

AeR
AeR
2024 lat temu

Ma chodzone…

ciekawy
ciekawy
2024 lat temu

DLACZEGO NIE WSTĄPIŁ NA PLEBANIE TAM CHĘTNIE POMAGAJĄ DZIADOM ??????????????????????

ixi
ixi
2024 lat temu

Watpie, ja wiem co to sa i po co sa srodki transportu, buty tez mam!

M
M
2024 lat temu

Ponoć pieszo chciał dojść do Gorlic , a stamtąd autobusem do Katowic. Sprawdźcie to, bo tytuł trochę ośmiesza tego biednego człowieka.

qwer
qwer
2024 lat temu

do ciekawy: dziadem to ty jeszcze masz szanse zostac , ale rozumu to juz miał nie będziesz!

jaślan
jaślan
2024 lat temu

Większość powyższych komentarzy świadczy o debilności i niskim poziomie intelektualnym piszących. Jednym słowem żenada.

jaslanin
jaslanin
2024 lat temu

ciekawy co ty sobie wyobrazasz on ciezko pracowal przy wypalaniu po twoim zachowaniu swiadczy ze jestes uzendasem ktory nic nie umie tylko wypisuje debilne komentarze ogarnij sie i mysl co piszesz

Back to top button
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x