Wiadomości

O 11 września nigdy nie zapomnimy!

Od tragedii 11 września minęło 8 lat, jednak zdjęcia z ataku na World Trade Center, zdjęcia ofiar i czołówki gazet  z tamtych dni nadal budzą emocje, łzy i rodzą jedno pytanie – dlaczego do tego musiało dojść?

Tragicznymi bohaterami tamtych wydarzeń byli m.in. ci, którzy nieśli ratunek uwięzionym w wieżach WTC. Z myślą o nich, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji (IPA) wraz z jej przewodniczącym Marianem Majowiczem  zorganizowało wystawę „Never Forget”  upamiętniającą czyn nowojorskich policjantów, strażaków, oraz innych służb ratowniczych, w ich bohaterskiej walce.


W ubiegłych latach wystawa była prezentowana w różnych miastach Polski. W tym roku udało się ją pokazać w szkole podstawowej im. Kazimierza Pułaskiego w Dębowcu.
 
Początkowo wystawa miała zostać pokazana we Wrocławiu. Dzięki staraniom Bogusława Łacha, przewodniczącego IPA Region Jasielski, udało się zorganizować wystawę w Dębowcu.


– W maju spotkaliśmy się na zebraniu wszystkich członków przewodniczących regionów IPA w województwie podkarpackim. Zapytałem wówczas przewodniczącego, gdzie ta wystawa ma być w tym roku pokazywana. On stwierdził, że planowana jest we Wrocławiu. Prezes Majowicz chciał jednak, żeby to było na naszym terenie. Zasugerowałem mu, że w Dębowcu jest szkoła im. generała Pułaskiego i zdecydowaliśmy się, że ta wystawa będzie tutaj – wyjaśnia Bogusław Łach.

Zbigniew Staniszewski, wójt gminy Dębowiec, nie ukrywa zadowolenia z faktu, że wystawa trafiła do Dębowca.


– Nasze gimnazjum nosi imię generała Pułaskiego. Stąd nasze kontakty z Konsulatem Amerykańskim. Cieszę się, że pomysłodawcy wybrali akurat za miejsce tej wystawy naszą gminę i to gimnazjum – mówił Staniszewski.

* * *
Wystawę można oglądać do 14 września w szkole podstawowej im. Kazimierza Pułaskiego w Dębowcu.  W dniach 16-23 września br. będzie można ją zwiedzać w Urzędzie Gminy w Dębowcu, a następnie od 25 września do 11 października w Sanktuarium Matki Boskiej Saletyńskiej.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Fotorelacja:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ixi
ixi
2024 lat temu

wy sie Hameryka nie przejmujcie..tylko martwcie sie o siebie i o Polske!..bo ONI maja nas daleko i gleboko..

syf
syf
2024 lat temu

stoją Pajace jak gdyby to oni byli czemus winni… pomyslał by ktoś że taką żałobę mają w sercu…… syf syf syf

esper
esper
2024 lat temu

pfff…a czy oni wspominaja chociaz jedna polska tragedie? chocby wielka powodz, zawalenie sie hali w katowicach albo cos starszego chocby terror niemcow podczas II WS???

yeti
yeti
2024 lat temu

Ameryka też nie zapomni dać Polakom wiz i skierowań na wojenki…Tak,wspominajmy,bo nie długo nie będzie co.Żyjmy przeszłością, a terażniejszość nam urządzą(???).

Zobacz także
Close
Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x