Wiadomości

O liście otwartym Burmistrz Kurowskiej do redaktor Nowin – słowo od redakcji Jaslonet.pl

Do napisania tego komentarza nie skłoniły nas obszerne tłumaczenia Pani Burmistrz na przywołane w liście tematy. To, że Pani Burmistrz wielokrotnie zarzuca Pani Redaktor Ewie Wawro i Gazecie Codziennej „Nowiny” kłamstwa i brednie, naszym zdaniem nie warto komentować. Nie jest to także rolą naszej redakcji. Większość okoliczności przywołanych przez Panią Burmistrz da się zweryfikować w kategoriach prawdy i fałszu. Zatem sprawa jest bardzo prosta, Pani Burmistrz! Pozew do sądu powszechnego Rzeczypospolitej Polskiej i dokumenty na stół! Sami chętnie dowiedzielibyśmy się, czy rzeczywiście projekty termomodernizacji i rewitalizacji „gdy przejęła” je Pani Burmistrz były na listach rankingowych na końcu i bez szans na realizację? Jeżeli tak, to jesteśmy ogromnie ciekawi jak Pan Wicemarszałek Rzońca doprowadził do przydzielenia środków unijnych? W jaki sposób się zaangażował? Czy wpływał na komisję konkursową? Czy może pośredniczył w udzielaniu jasielskim urzędnikom niezbędnych informacji dla właściwego uzupełnienia i poprawienia wniosków? Jeżeli doprowadził do przydzielenia naszemu miastu środków pieniężnych, to czy jakiś inny podmiot, który starał się o dofinansowanie, stracił je? Na czym polegała ta pomoc? Wiele innych pytań rodzi się po tłumaczeniach Pani Burmistrz.

Niestety uważamy, że Pani Burmistrz wobec faktów, które dają się zweryfikować w kategoriach prawdy i fałszu boi się występować do sądu. Boi się także występować przeciwko dużym i wpływowym mediom. Za to hardo Pani Burmistrz wystąpiła do prokuratury przeciwko owej „garstce” internautów (prawdopodobnie tylko jasielskich internautów!). Setki bardzo ostrych wpisów na forach ogólnopolskich i o wiele bardziej poczytnych portalach internetowych na temat Marii Kurowskiej i „dębu Hitlera” pozostało bez reakcji. Wiele ostrych komentarzy publicystycznych na profesjonalnych platformach hostingowych nie zbulwersowało Pani Burmistrz. I niech nam Pani wierzy, Pani Burmistrz! Nie chciałaby Pani, żeby lokalni dziennikarze lub jasielscy internauci uczyli się języka od „kolegów z innych miast”. Nie mamy tyle miejsca, by w jednej publikacji przedstawić wszystko to, co działo się w sprawie dębu w mediach. Być może będzie jeszcze do tego okazja.

Dzisiaj ta „garstka komentatorów” jasielskich portali to osoby, którym rzekomo wyczulona na kulturę języka, urzędująca Burmistrz Miasta Jasła – funkcjonariusz publiczny pochodzący z powszechnych wyborów, określa słowami „kąśliwe dzieciuchy”, „prostactwo” i „prymitywizm”. Przynajmniej zaimek „wy” mogła Pani Burmistrz z szacunku napisać wielką literą. Z szacunku nie dla poglądów, które poróżniają, ale z szacunku dla człowieka, który posiada przyrodzoną i niezbywalną godność.

I to jest bardzo smutny powód naszego komentarza. Do Pani Redaktor Ewy Wawro i lokalnych portali, Pani Burmistrz skierowała te same słowa. Uważamy jednak, że w stosunku do nas – osób pełniących w pewnym sensie funkcje publiczne taka krytyka, o charakterze ocennym jest dopuszczalna. Ostrych słów pod adresem lokalnych portali nie brakuje także w komentarzach czytelników. Musimy liczyć się z tym, że margines swobody wypowiedzi w odniesieniu do osób publicznych jest znacznie, znacznie większy niż w stosunku do osób prywatnych. Niestety Pani Burmistrz chyba do tego nie dorosła.

Natomiast taki język, którego Pani Burmistrz użyła w stosunku do osób prywatnych, w publicznej debacie uważamy absolutnie za niedopuszczalny. Tym bardziej, że jest to język osoby sprawującej władzę, podkreślającej służebny jej charakter, skierowany do mieszkańców.

Ze szczerymi pozdrowieniami:

dla naszych czytelników nawet tych najbardziej krytycznych,
dla Pani Ewy Wawro i redakcji Nowin,
dla konkurencyjnych portali i ich czytelników,
oraz dla Pani Marii Kurowskiej jako człowieka, któremu należy się szacunek
i który kiedyś też będzie zwykłym mieszkańcem.

Redakcja Jaslonet.pl

– – –
Czytaj więcej:
Burmistrz Kurowska wysłala list otwarty do redaktor Nowin

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
38 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JaŚlanin
JaŚlanin
2024 lat temu

Bardzo dobry artykuł:)

ciech
ciech
2024 lat temu

Jeśli "Nowiny" rzeczywiście pisały nieprawdę
to Burmistrz miała prawo zażądać sprostowania nieprawdziwych informacji, a obowiązkiem gazety pod sankcją karną było opublikowanie tego. Skoro zamiast tego publikuje jakieś
"listy otwarte" to oznacza nic innego poza tym, że nie miała podstaw prawnych do żadania opublikowania sprostowania. Proste jak budowa cepa.

CBA
CBA
2024 lat temu

widziałem ją w tvp info po 20

aga
aga
2024 lat temu

I co ciekawego mówiła? Chyba nie o Nowinach?:)

CBA
CBA
2024 lat temu

Mówiła coś że ją obrażają w internecie, i takie tam bla bla bla 🙂

Rada dla portalu
Rada dla portalu
2024 lat temu

Każdy dobry portal powinien mieć dzienikarza śledczego w celu ustalenia prawdy. W tym artykule jest za dużo pytań bez odpowidzi – podejmowanie decyzji w Jaśle jest w oparciu o trójkąt, a była sprzedawczyni wędlin w Chicago to tylko marionetka!

??????
??????
2024 lat temu

Wszystko co się pisze przeciw tej Pani jest dla niej obraźliwe.W grudniu przestanie być burmistrzem i ciekaw jestem czy będzie miała odwagę spojrzeć ludziom z Jasła w oczy?

ww
ww
2024 lat temu

przeczytałem kolejny artykuł w tym portalu i szczerze gratuluję inteligencji i dziennikarskiego zmysłu. oby tak dalej

.
.
2024 lat temu

Brawo dla Portalu, oby tak dalej

spectator
spectator
2024 lat temu

Tylko w Waszym portalu pojawiają się takie formy jak odredakcyjny komentarz czy felieton. Dzięki temu zaczynacie bić na głowę pozostałe jasielskie media, którym życzę takiej odwagi jaką Wy macie!
Medialnych popisów Pani Kurowskiej nie skomentuję…

Karol
Karol
2024 lat temu

Pytania,rzecz ludzka.Nie każdy musi odpowiadać jednak na nie ,jak sugeruje artykuł na drodze sądowej.To paranoja!!! Na człowieka patrzyć trzeba z punku widzenia jego czynów,nie przypuszczeń,które mają charak
ter napaści politycznej przed wyborami samorządowymi…Mam nadzieję,że ten portal nie ma zamiaru,zachowując neutralność,stawać po stronie kogokolwiek.Obiektywizm,nakłanianie poprzez fakty do merytorycznej dyskusji w sprawie winno być jej domeną(sory,to nie pouczenie!).
Dobrze byłoby gdyby w komentarzach dopuszczane były głosy opiniujące,komentujące fakty.Nie były zaś nieustannym atakiem w stosunku do określonych osób, i to w sposób chamski.Kultura,kultura i jeszcze raz kultura
winna być ceniona nade wszystko…Tego bym chciał,czytając komentarze jaslonetu…Co do artykułu to zmilczę jego zasadność…

obserwator
obserwator
2024 lat temu

Szacunek dla WAWRO. Należy jak najwięcej pisać bez owijania w bawełnę o tym co wyrabia władza. Sondaże najlepiej mówią jak "lubimy" nasza obecną władzę. Panią Kurowską większość wybrała tylko dlatego, że nie było innej alternatywy , ale okazuje się po latach , że to także był błąd. Mam nadzieję,że to nie potrwa już długo i znajdzie się ktoś kto normalny sposób będzie rządził Jasłem. Tej ekipie czas już podziękować, ale każdy wie / przynajmniej ze słyszenia / jak bolesne jest oderwanie od koryta. A o inwestcjach w Jaśle lepiej nie mówić, bo sami widzimy jakie powstały.Pani Wawro !! Proszę nie… Czytaj więcej »

TK
TK
2024 lat temu

Nic dodać, nic ująć. Gratuluję i pozdrawiam.

.......
.......
2024 lat temu

Pani Burmistrz w TVP Info:
http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/minela-dwudziesta/wideo/01022010-2010
Coś dla komentujących

do "Karola"
do "Karola"
2024 lat temu

Nie zapominaj kto kogo zaatakował. Media mają nie tylko prawo ale i obowiązek patrzyć władzy na ręce władzy

Don
Don
2024 lat temu

Nie dziwię się, że Wasz portal chce ten medialny temat ciągnąć dalej pisząc "słowo od redakcji". W końcu kilka tysięcy odsłon robi Wam niezłą reklamę. Inne portale na własne życzenie straciły nie publikując tekstu Ewy Wawro, która bardzo słusznie nie skontrowała bredni pani burmistrz, bo i po co zniżać się do takiego poziomu. Tak na marginesie, to ile dobrego (czy złego w mniemaniu pani burmistrz), może zrobić jeden odważny tekst i to w roku wyborczym! Oj ubyło kilkaset potencjalnych głosów pani burmistrz! Kto ma media ten ma władzę, ale wierzcie mi Ewa Wawro nie gra dla nikogo, kazali jej to… Czytaj więcej »

jaślanka
jaślanka
2024 lat temu

Bardzo dobry artykuł,brawo dla portalu za odwagę tym razem to Wy naraziliście się Pani Burmistrz.Szkoda ,że jeszcze prawie rok Jej rządów,aż strach pomyśleć co przez ten czas może jeszcze wymyślić .

zuzia
zuzia
2024 lat temu

obserwator – gdzie mogę przeczytać te sondaże dotyczące poparcia dla pani Kurowskiej? 😆 A te pozytywne artykuły pani Wawro o pani Kurowskiej to gdzie można przeczytać? 😆

rozczarowany
rozczarowany
2024 lat temu

Każdy dziennikarz ma obowiązek być bezstronny, a Wy szukacie tanich sensacji. Miałem Was za fajną, rzetelną redakcję, ale ciągłe ataki na ludzi rządzących wychodzą mi bokiem .Panie Redaktorze Naczelny nie każde podtrzymywanie wojny jest słuszne.
Chce spokoju tekstów które czegoś uczą, to w Jaśle i okolicach nie ma nic o czym moglibyście napisać?.
Pozdrawiam
rozczarowany

Karol
Karol
2024 lat temu

Obserwatorze kochany.Nie wiem czy Ty z domu nie wychodzisz? Przecież zmiany na lepsze w wyglądzie miasta są ewidentne.Ciiekawe jakie są Twoje oczekiwania od władzy.Domyslam się,że chodzi Ci o ustąpienie p. Kurowskiej,byś Ty mógł się napaść społecznym groszem.Nie Tobie komentować czy wybór był słuszny…Ludzie wybrali,zaufali p. Kurowskiej i taka jest demokracja.Trzeba to uszanować,albo wyjechać do Chawesa w Wenezueli Tam jest zamordyzm i wszelki dobrobyt dla każdego.Polecam też skubanie trawy w Korei Północnej i wieczną radość ku czci wodza… Słowem p. Wawro robi co musi,i jak czuje,p Kurowska rządzi miastem legalnie i nejlepiej jak potrafi.Do społeczeństwa należy ocena,ale oparta na obiektywiżmie a… Czytaj więcej »

ToMi
ToMi
2024 lat temu

Ta Pani ma o sobie wysokie mniemanie,jest zupełnie bezkrytyczna do siebie i swoich decyzjii, za krytykę swej osoby nie jeden już oberwał (ze zwolnieniem ze stanowiska włacznie)jej fatalny i szyderczy uśmieszek oraz styl robia z niej błazna.
Tyle że to juz chyba nikogo nie bawi.

pamietający
pamietający
2024 lat temu

Do Wawro !!!
Czy pani pracowała w Urzędzie Miasta Jasła – TAK>
Czy wtedy pisała Pani cokolwiek odnośnie wyjazdów za granicę, rozliczanie delegacji przez Pani szefa – Burmistrza – NIE !!!
Pytanie – dlaczego pani nic nie pisała – a to już nie wszyscy się domyślą.

.
.
2024 lat temu

Karol – super tekst "…Przecież zmiany na lepsze w wyglądzie miasta są ewidentne…" Niby gdzie ? Ja chyba żyję w jakimś innym Jaśle. Masz racje w jednym, pisząc że lepiej jest "w wyglądzie". Cała ta kadencja to tryumf "wyglądu", farby i lakieru, pozłotki na próchnie.
Gdzie są obiecane wielkie inwestycje ? Gdzie projekty, gzie pomysły na rozwój ?
Przecież nie można tak nazwać "obwodnicy z mijankami" do pożal się boże "Troi", ani ślizgawki na MOSiRze !
Gęba, jedna wielka gęba.

fajny
fajny
2024 lat temu

Pani Burmistrz według mnie działa podobnie jak jej partia,czyli PiS.Najpierw się obrazili na większość,ich zdaniem nieobiektywnych mediów w tym TVN a potem na kolanach wrócili,gdy sondaże wskazały ogromny spadek poparcia.Nie ma się co obrażać,trzeba tylko czasem pomyśleć zanim się coś zrobi.Wtedy nie będzie się śmiesznym.

jakaś tam;p
jakaś tam;p
2024 lat temu

:D:D:D:D:D

jasiu
jasiu
2024 lat temu

A mnie przypomina to obrazę władzy w 1976 w Radomiu przez warcholstwo, wichrzycieli i inne imperialistyczne elementy. Kto odważył sie powiedziec cos złego na władzę to był beee i miał kłopoty. Też było straszenie prokuratorami, sądami itp. Oj pani burmistrz daleko pani nie zajechała nasladownictwem zachowań komuny. Głosowalismy cztery lata temu za panią. Ręcze i obiecuję że się poprawimy cała rodzina i że to sie juz nie powtórzy!!

aga
aga
2024 lat temu

do pamiętającego: chyba sam się nie czytasz!:lol:
Skoro p.Wawro była rzecznikiem Urzędu Miasta w Jaśle to za co jej płacili? Za pokazywanie sukcesów władz czy za szukanie ich błędów? Wówczas miała inną rolę do spełnienia i jak widać robiła do dobrze. Teraz jest w Nowinach płacą jej za coś innego. Dziennikarz to zawód jak każdy inny, rzecznik prasowy inny, burmistrz, kolejarz, prawnik, lekarz…Na danym stanowisku bierze się kasę za wykonywanie swoje pracy a jak nie to … czeka Urząd Pracy 🙂

pol
pol
2024 lat temu

Brawo Portal Brawo Pani Wawro !!!:D

Ignacy
Ignacy
2024 lat temu

Już dwukrotnie wypowiadalem sie na tym forum w poruszanej sprawie,grzecznie i obiektywnie nie napadając na nikogo ale jakoś pa moderator nie pokusil sie do wydruku,pewnie i dziś po raz trzeci też nie wydrukuje,tu sie liczą ty6lko glosy przeciwko pani burmistrz.Postaram sie wiec dociec dlaczego moje wypowiedzi przepadly.

amivisage
amivisage
2024 lat temu
do Ignacy
do Ignacy
2024 lat temu

Zakładam że jesteś takim ignorantem,że nie tylko nie warto cie oglądać ale także drukować twe wypociny.Pomyśl o tym b…u!!!!!

Don
Don
2024 lat temu

W odpowiedzi do "pamiętającego" popierając "agę" – strugasz głupa, jakbyś nie wiedział czym był i jest "Obiektyw" – to tuba władzy i trzeba w nim pisać co sobie władza życzy. Kiedyś jeszcze było względnie (gdy EW pracowała w urzędzie). Zapytaj jak jest teraz w Obiektywie, to nieskazitelnie czysta komuna! Pisze się tylko o plusach, czy o sprawach nijakich, a wszystko co w Jaśle dzieje się źle, nie ma prawa pokazać się w tekstach! Szkoda tylko tych ludzi, którzy tam pracują…..cóż, w ludzki sposób chcą przetrwać trudny okres, chcą zarabiać na życie.Uczmy się wszyscy demokracji, zachęcam, bez cienia złośliwości!

zuzia
zuzia
2024 lat temu

Don – o tak, gdy Ewa Wawro pracował w UM to "Obiektyw" był wręcz wzorem obiektywizmu gazety wydawanej przez samorząd 😆 W każdym numerze można było przeczytać krytyczne artykuły dotyczące działań burmistrza i sekretarza miasta 😆 Aż dziw bierze, że "Obiektyw" pod przewodnictwem pani Wawro nie został uznany za wzorzec obiektywizmu niczym BBC 😆

stacy
stacy
2024 lat temu

kamień uruchomił lawinę, brawo demokracja!!!

igo
igo
2024 lat temu

odliczam dni do końca pani burmistrz, ale sie jasło zmobilizowało, wreszcie cos robimy razem, teraz o nas uslyszą, jak to się na wsi mowi prekuratora się nie boimy !

lol
lol
2024 lat temu

Gdy Cię nie widzę nie szlocham,nie płaczę!

PO-ETA
PO-ETA
2024 lat temu

Gdy Cię nie widzę nie szlocham, nie płaczę!
Szlocham i wyje kiedy cię zobaczę
Lecz zawsze w serc jedno ma marzenie
Wróć do dąbrówki tam są twe korzenie

ułan
ułan
2024 lat temu

O Jezu! znowu jakieś problemy macie z Panią Burmistrz, kiedys jako ułan byłem w Jaśle i juz wtedy się mocno zdziwiłem kiedy jednemu z naszych kolegów Jasiowi Urbanowi zabroniono jechać bo nie był podobno w łaskach Pani Kurowskiej:)Swoja droga to coraz dziwniejsze przypadki w tym Jaśle macie :)Ale ludzie z Was fajni, pozdrawiam Gamrat i chłopaków z Jasła 🙂

Zobacz także
Close
Back to top button
38
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x