r e k l a m a
Wiadomości

Obchody 90-lecia PCK w Jaśle (foto)

„W obronie ludzkiej godności”, pod takim hasłem odbywa się tegoroczny tydzień PCK, związany z obchodami 90-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. W dniu 8 maja w Gimnazjum nr1 odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, inaugurujące tym samym tydzień PCK w powiecie jasielskim.

„Jest mi niezmiernie miło, że możemy po raz kolejny gościć w Gimnazjum nr1. W Szkole, która jest wiodąca w działalności czerwonokrzyskiej w powiecie jasielskim. Szkole, gdzie jest duże zaangażowanie młodzieży oraz grona pedagogicznego z dyrektorem Kazimierzem Mikrutem  na czele” –  mówi Alicja Zając, prezes Podkarpackiego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Jak podkreśla dyrektor Mikrut, młodzież gimnazjalna pomaga potrzebującym na różnych płaszczyznach. W wielu przypadkach wolontariusze szkolnego koła PCK to osoby anonimowe.


„Koło PCK działa bardzo prężnie, jest to zarazem największa organizacja w szkole.  Mamy wielu członków, którzy bardzo chętnie pomagają tym ludziom, którzy tej pomocy potrzebują. Nie jest to z przymusu, uczniowie pomagają bardzo chętnie i w wielu przypadkach nie wiemy, które to są osoby, bo są to osoby anonimowe”  – tłumaczy Mikrut.  

Tegoroczny tydzień PCK odbywa się pod hasłem „w obronie ludzkiej godności”.„W tym haśle zawiera się cała nasza działalność, poszanowania człowieka, zauważenia człowieka w potrzebie przez tego, który może pomóc. Niezmiernie ważne jest, abyśmy zaczynali propagowanie tych idei pomocy drugiemu człowiekowi od dzieci i młodzieży”  – mówi Alicja Zając.   

W ramach uroczystości w Gimnazjum nr 1 zaprezentowały się szkolne i przedszkolne grupy PCK. Goście mieli również okazję zobaczyć pokaz ratownictwa medycznego.


„Dzisiaj chcemy zaprezentować dorobek kulturalno-oświatowy szkolnych kół PCK z Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz przedszkoli  nr 9 i nr 11. Ponadto dla chętnych dokonywany jest pomiar ciśnienia tętniczego, będzie też organizowany pokaz ratownictwa medycznego udzielania pierwszej pomocy” –  wyjaśnia Krystyna Długosz, kierownik Zarządu Rejonowego PCK w Jaśle. 

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Więcej zdjęć w fotorelacji.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
w
w
2022 lat temu

Pani Zając Pani już podziekujemy! już dośc Pani !

lola
lola
2022 lat temu

dajcie już spokój promować tą Zającową, co kampania się zbliża i potrzeba głosów dla pisiorów. Ona niech się już przestanie kompromitować. Wielka Pani z Czermnej.

nikt
nikt
2022 lat temu

Pani Alicja Zając promuje PCK, i to społecznie. Jeśli tacy jak Lola chcą zniszczyć wszystko co dzieje się w mieście to są na dobrej drodze. Ja gratuluję Pani Zając, bo robić coś bezinteresownie dla innych jest bardzo trudno. Pozdrawaim 🙂

lola
lola
2022 lat temu

do nikt Pani zając nie robi nic bezinteresownie we wszystkim co ro jest polityka i kasa

KR
KR
2022 lat temu

dajcie kobiecinie spokój!!

ANTY KRYSIA
ANTY KRYSIA
2022 lat temu

Pani Dlugosz rozdaje kalendarze i maskotki pluszowe w Angli a wy dalej dawajcie pieniadze na Pana Wieslawa i zeby koledzy cieszyli sie maskotkami dla dzieci ktore mysla ze pieniadze trafily w dobfe rece. POMYLKI SIE ZDAZAJA

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x