MiastoWiadomości

Od poranka trwa akcja „Majowy weekend”

Trwają policyjne działania, które tradycyjnie nazwano „Majowym weekendem”. Potrwają pięć dni, do wtorku 3 maja. Policjanci będą robić wszystko, aby ta majówka dla wszystkich była bezpieczna.

Od poranka trwa akcja "Majowy weekend" (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Przez tych kilka najbliższych dni może tłoczno zrobić się na drogach. Wiele osób zechce wyjechać, na choćby krótki wypoczynek. Większy ruch będzie z pewnością na drogach wiodących w Bieszczady, czy do miejscowości atrakcyjnych dla turystów. Wielu kierowców będzie przejeżdżać tranzytem przez nasz region. Pamiętajmy, by zadbać o bezpieczeństwo swoje, swoich najbliższych, ale też osób, z którymi przyjdzie nam dzielić drogę.

Podczas majowych wyjazdów pamiętajmy o cierpliwości i życzliwości wobec innych użytkowników dróg. Nie nadużywajmy klaksonu, nie spychajmy z drogi. Taka agresja może sprawić, że mało wprawny kierowca popełni błąd, którego skutki trudno przewidzieć. Pamiętajmy, że każdy, kto wsiada do samochodu, przed rozpoczęciem jazdy zapina pas bezpieczeństwa. I nie powinno mieć znaczenia to, czy jedzie na sąsiednią ulicę, czy w daleką podróż. Pasy ratują życie! Ta sama zasada musi dotyczyć dzieci – zawsze umieszczajmy je w foteliku albo specjalnej podstawce.

Na drogach więcej będzie samochodów, motocykli i rowerów. Pojawią się również mniej doświadczeni kierowcy, dlatego nad bezpieczeństwem podróżnych czuwać będą policjanci. Zadbają, aby ruch pojazdów odbywał się płynnie, a jeśli będzie taka potrzeba, będą ręcznie kierować ruchem. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracać będą na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, ale też na stan trzeźwości kierowców.

Jednym z priorytetów podczas majowego weekendu policjanci będzie walka z drogowymi piratami. Do służby skierowani zostaną m.in. policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno te oznakowane jak i nieoznakowane. W użyciu funkcjonariuszy będą ręczne mierniki prędkości i fotoradary. W miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości będą ustawiane kaskadowo.

Nie należy zapominać o tym, żeby wyjeżdżając na majowy wypoczynek zabezpieczyć swoje mieszkanie. Tutaj znajdziesz kilka porad, co zrobić, aby zgromadzony w domu dobytek nie stał się łupem złodziei.

KWP Rzeszów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x