r e k l a m a
Wiadomości

Odblaski ratujące życie

W ramach organizowanej wspólnie przez firmę Lotos SA oraz  Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego w Jaśle akcji „Lotos – bezpieczna droga do szkoły” do pierwszoklasistów trafią światełka odblaskowe oraz materiały edukacyjne, które mają zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników dróg.

Akcja „Lotos – bezpieczna droga do szkoły”  od kilku lat prowadzona jest w powiecie jasielskim.

Od 2004 roku nieprzerwanie uczestniczymy w tej akcji. Dobro, szczególnie tych najmłodszych leży nam na sercu, a możliwość zauważenia  ich na drodze szczególnie o zmroku dzięki naszym odblaskom jest nie bez znaczenia. To bezpieczeństwo najmłodszych, szczególnie z obszarów pozamiejskich, gdzie te warunki poruszania się są najgorsze jest dla nas najważniejsze – mówi Robert Bialik prezes zarządu Lotos Jasło SA.

Józef Biernacki, prezes JKMiR podkreśla, że prócz takich akcji należy promować kompleksowe rozwiązania aby każde dziecko, które znajduje się na drodze (zwłaszcza nieoświetlonej) miało szanse zostać zauważone przez kierującego pojazdem. Dlatego prezes Klubu optuje za tym, aby odblaski były elementem wszywanym do odzieży przez producentów ubrań.

Podkreślają to również policjanci, którzy – jak mówią – wspierają wszystkie działania mające na celu  poprawić bezpieczeństwo na drogach oraz prowadzą akcje edukacyjne przez cały rok. Są one skierowane głównie do dzieci i młodzieży.

Działania prowadzone przez nas mają za zadanie ośmielić zwłaszcza młodzież do noszenia elementów odblaskowych, bo małe dzieci noszą odblaski ale gdy dorastają o tych odblaskach zapominają – mówi Waldemar Pieniowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie.

W tym celu zwłaszcza w pierwszym miesiącu roku szkolonego policjanci  prowadzą wzmożone działania informacyjne, edukacyjne, a także kontrolne aby zapewnić bezpieczeństwo młodym użytkownikom drogi.

Do szkół prócz elementów odblaskowych, trafią także materiały edukacyjne dla najmłodszych. A już w najbliższych miesiącach zostaną przeprowadzone spotkania w szkołach promujące bezpieczeństwo ruchu drogowego. 

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x