Wiadomości

Oddano do użytku 16 nowych mieszkań socjalnych

Przy ul. Sroczyńskiego w Jaśle oddano pierwszy z trzech zaplanowanych przez TBS bloków socjalnych. Większość z 16 mieszkań zostało już zamieszkanych. Głównie przez rodziny wielodzietne.

Zamieszkały tu przede wszystkim rodziny wielodzietne. Także te, które częściowo zostały przeniesione z Franciszkańskiej, tam gdzie panują bardzo trudne warunki. Zależy nam na tym, aby dzieci z tych rodzin były w dobrych warunkach wychowywane i dobrze wychowane – mówiła Maria Kurowska.

Przy ul. Sroczyńskiego zakwaterowanie znajdą również osoby przeniesione z bloków przeznaczonych do rozbiórki oraz te rodziny, które utraciły prawo do mieszkania w następstwie decyzji właścicieli budynków.

Czekałem 15 lat na zamianę mieszkania. Jestem ogromnie zadowolony, ja i moja rodzina. Mam siedmioosobową rodzinę, pięcioro dzieci – mówi Janusz Bednarz, lokator spod trzynastki – Mieszkamy w ładnym mieszkaniu a dzieci mają blisko do szkoły – dodaje.

Jednopiętrowy budynek przy Sroczyńskiego został wzniesiony w ciągu 14 miesięcy. Liczy 16 lokali mieszkaniowych o łącznej pow. 703,02 m². Mieszkania o podstawowym standardzie mają od 40 m² do 52,5 m². Koszt budowy wyniósł 1,6 mln zł. Dodatkowo przy budynku powstanie plac zabaw oraz boisko.

Ta inwestycja będzie się składała jeszcze z 2 budynków – zapowiada Leszek Kmiecik, prezes TBS Jasło.

Inwestycję zrealizowało Towarzystwo Budownictwa Socjalnego w Jaśle, które na koncie ma wybudowanych ponad 200 mieszkań socjalnych. W ubiegłym roku TBS oddało do użytku 3 mieszkania w budynku przy Asnyka, w tym roku 6 mieszkań socjalnych w budynku przy Franciszkańskiej.

Administratorzy budynku przy Sroczyńskiego podkreślą, że lokatorzy będą zmuszeni do większej zaradności, ponieważ na wszystkie doprowadzone media mieszkańcy mają podpisane umowy indywidualne.

Niepłacenie rachunku przez dwa kolejne miesiące będzie skutkowało odcięciem danego medium – mówi prezes TBS. – Ja apeluję do mieszkańców, aby na bieżąco podpisywali dodatki mieszkaniowe, byli w kontakcie z MOPS-em, żeby potem tych problemów nie było – mówił Kmiecik.

Podkreślił też, że liczy na pomoc mieszkańców przy dbaniu o budynek.

Chcemy, aby mieszkańcy poczuli się gospodarzami, aby przeciwdziałali wszystkim próbom dewastacji i takie przypadki zgłaszali do nas – mówił prezes Leszek Kmiecik.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KONRAD
KONRAD
2024 lat temu

PIĘKNE MIESZKANIA!! CIEKAW JESTEM JAK BĘDĄ WYGLĄDAŁY PO ROKU ZAMIESZKIWANIA. PODEJRZEWAM, ŻE TAK JAK OBECNIE NA FRANCISZKAŃSKIEJ, BRUD, SMRÓD……

POLO
POLO
2024 lat temu

Ide o zakład stawiam wszystkie pienadze ze w ciagu roku te mieszknia beda wymagału grutownego remontu.

jaślanka
jaślanka
2024 lat temu

ładne, przytulne mieszkania. Mam nadzieje, że właściciele to docenią…

z
z
2024 lat temu

co za debil dobrał takie kolory? Kuchnia różowa z białymi płytkami?

dawid
dawid
2024 lat temu

To od razu trzeba pryskac srodkami owadobojczymi bo czarna stonka lazi:)

ixi
ixi
2024 lat temu

1 zdjecie, 1 z brzegu..niezly cyc…:rol::D

Antykomuch
Antykomuch
2024 lat temu

Zgroza. Pracujący ludzie za duże własne pieniądze muszą kupować mieszkania, a inni dostają za darmo nowe porządne lokale, za które trzeba by zapłacić ponad 150 tys. zł. I taka jest sprawiedliwość polska. W dalszym ciągu panuje socjalizm. Nie liczy się uczciwość, solidna praca. W innych krajach ludzie z marginesu mieszkaja w barakach na obrzeżach miast, nikt im nie daje nowych mieszkań. Chcesz lepiej mieszkać zdobądź kwalifikacje, solidnie pracuj, nie pij i nie niszcz. W Jaśle też można było przeznaczyć na mieszkania socjalne stare zniszczone bloki, a nie budować nowe bloki, które po pół roku będą wyglądać jak ruina.

mieszkaniec Towarowej
mieszkaniec Towarowej
2024 lat temu

Współczuję bliskim sąsiadom domu socjalnego!
Ale Brzyszczki mają radnych ' którzy zgadzają się na wszystko to i na budowę socjalnego się zgodzili.Szkoda ,że na Bieszczadzkiej sobie nie wybudowali.!!

Więcej pokory,więcej pracy dla
Więcej pokory,więcej pracy dla
2024 lat temu

Każdy ma człowiek prawo żyć w godziwych warunkach.Jednego tylko żal,że przed budynkiem nie było całej Rady i Miasta i Powiatu.Trzeba było na kocykach zorganizować nasiadówkę.Od 10-ciu lat wybudowano 16-to rodzinny budyneczek,a pompa iście jak za Gomułki.Oczekujących na mieszkania w Jaśle ogromna ilość,dlatego też można i tak w okresie przedwyborczym zagrać na ludzkich uczuciach.

zaradna :)
zaradna :)
2024 lat temu

a może by "ci oczekujący na mieszkania w Jaśle" przestali w końcu oczekiwać i wzięli się za robotę!!! Ja nie "oczekiwałam" tylko wzięłam kredyt na 25 lat, który kosztuje mnie 30% dochodów i wiele muszę sobie odmawiać, ale pracuje na SWOJE mieszkanie sama a nie OCZEKUJE!!!

papapa
papapa
2024 lat temu

współczuje bezdusznym larwom na tym forum i życze aby was w życiu los równie ostro potraktował jak tych biedaków których chąc niechcąc wszyscy odbarowaliśmy …

poul
poul
2024 lat temu

mam nadzieje ze pan z pod Trzynastki bedzie miał szczęście. pozdrawiam nieco dalszy sąsiad.

ff
ff
2024 lat temu

do pracy a nie tylko "daj i daj":upset::confused:

Zauroczeni sobą,reszta puch ma
Zauroczeni sobą,reszta puch ma
2024 lat temu

uff zaradni.Myślenie w oderwaniu od rzeczywistości.Myśląc tymi kategoriami wogóle nie istniałyby miasta o dużej zabudowie zwartej.Jakim prawem bełkot,a to do pracy,a to zaradna.Kto wyciąga łapę po darmowe.?Jedni w sposób byle jaki się dorobili inni mając darmowe działki i kozaczą .A Ci chcą w sposób uczciwy kupić mieszkania i można o tym pomarzyćI taka forma praktykowana jest w innych regionach kraju,tylko nie w Jaśle.

ja
ja
2024 lat temu

Ja drodzy państwo haruję na mieszkanie od rana do wieczora nikt mi nie dał!

kazek
kazek
2024 lat temu

Aż żal ściska, że oddanie odbywa się w typowej propagandowej atmosferze kampanii wyborczej!Dobrze by było aby jeszcze jedno zdjęcie pani Burmistrz zamieścić i pana Henryka R. oraz pani Marii radnej z Brzyszczek. Napewno pomoże to w kampanii wyborczej. Zapytam : czy właściwie ten budynek dla 16 rodzion ma nam Jaślanom zrekompensować wszystko to co obiecano w czasie poprzedniej kampanii wyborczej a praktycznie nic nie zrobiono. Jest przykre to, że nasze pieniązde wydaje się tak lekko dla tych, którzy udają pokrzywdzonych przez los uzasadniając również wielodzietnością. Pan bóg oprócz narządów służących do płodzenia dał człowiekowi umysł i wolną wolę, szkoda, że… Czytaj więcej »

fsdfsd
fsdfsd
2024 lat temu

Jak znam życie to te smoluchy ciurejowie to poniszczą

bubu
bubu
2024 lat temu

I co to za sprawiedliwość w naszym Jaśle za rządów pani Kurowskiej.Jedni pracują całe życie żeby mieć własne mieszkanie a inni piją całe życie a mieszkanie za darmo otrzymali.Taka demokracja to tylko u pani Kurowskiej.

Zobacz także
Close
Back to top button
18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x