r e k l a m a
Wiadomości

Odkrywamy tajemnicze powody rezygnacji Piotra Kołodzieja z funkcji radnego

Radny miejski Piotr Kołodziej (PO) zrezygnował z pełnionej funkcji. Rezygnację na piśmie złożył 1 lipca na ręce przewodniczącego Rady Miasta. Do stwierdzenia wygaśnięcia mandatu potrzebna była zgoda radnych, którzy jej dziś… nie udzielili.

Piotr Kołodziej, fot. W. Żebracki / Jaslonet.pl

Nie mogę głosować za odwołaniem kolegi nie znając podstaw, dlaczego kolega ten złożył rezygnację – mówił dziś Henryk Rak, wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Faktycznie, o powodach rezygnacji Piotra Kołodzieja niewiele wiadomo. Sam zainteresowany nie pojawił się na sesji. Postanowiliśmy więc popytać jego kolegów. Jednak to nie było takie proste.

Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się…

O powodach rezygnacji Kołodzieja mało wiedział przewodniczący Rady Miasta Andrzej Dybaś:

Do mnie wpłynęło takie pismo, że składa rezygnację z mandatu z powodów osobistych. Nic więcej nie wiem – mówił Andrzej Dybaś.

Milczeli też koledzy klubowi Piotra Kołodzieja.

Jestem zaskoczony… tyle mogę powiedzieć – mówił Leszek Znamirowski – o rezygnacji dowiedziałem się jakiś tydzień temu w biurze Rady – dodaje, spiesząc się do wyjścia.

Również Krzysztof Czeluśniak, na ogół chętnie wypowiadający się o tym, co mówi się w kuluarach Rady Miasta, dziś niewiele miał do powiedzenia.

To jest jego prywatna sprawa czemu zrezygnował, nie pytałem o to… nie wiem… to jest suwerenna decyzja tego człowieka – mówił radny Krzysztof Czeluśniak.

Najwięcej informacji posiadał radny Dziedzic.

Ja glosowałem za przyjęciem rezygnacji, bo rozmawiałem z tym panem, który nie chce być radnym, bo ma ku temu osobiste powody – mówił radny Zdisław Dziedzic.

Zdzisław Dziedzic

Dopytywany, czy za rezygnacją kryją się powody zdrowotne odpowiadał – Nie… nie są to powody zdrowotne – Pytany o problemy z prawem, Dziedzic kluczył – Szczegółów dokładnie nie wiem… nie chciałbym się wypowiadać…

Miał zatarg z prawem

Podążyliśmy więc tym tropem. Dowiedzieliśmy się, że radny Piotr Kołodziej miał zatarg z prawem. W marcu 2010 roku został zatrzymany przez Policję za jazdę w stanie nietrzeźwości. Sprawa trafiła do sądu, który – jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy – wyda wyrok w tej sprawie na dniach.

Zgodnie z obowiązującym prawem, prawomocny wyrok skazujący za jazdę po pijanemu stanowi przesłankę wygaśnięcia mandatu radnego. Czyżby więc radny Kołodziej chciał uprzedzić decyzję sądu i sam rezygnował z funkcji?

Piotr Kołodziej, fot. W. Żebracki / Jaslonet.pl

Do dopełnienia formalności zabrakło jednak decyzji Rady Miasta o stwierdzeniu wygaśnięcia mandatu.

Mandat na razie nie wygasł. Jest tym radnym jeszcze przez trzy miesiące, ale nie będzie chodził na sesje i nie będzie pobierał wynagrodzenia –  tłumaczy Andrzej Dybaś.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

15
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
mietekannakakavkLePeR Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zak
Gość
zak

PiS też ma swojego przedstawiciela w pijackim gronie.Nawet wyżej postawionego: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bogdan_Rzo%C5%84ca

anna
Gość
anna

A co ten Dziedzic tam jeszcze robi??do domu dziadu….dbasz tylko o swoją d…e nie obchodzi ci los innych …nie udawaj , że masz dobre serce Ty nawet nie wiesz po której stronie człowiek ma serce.

kaka
Gość
kaka

I bardzo dobrze.

vk
Gość
vk

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bogdan_Rzo%C5%84ca
Świetny ares do tej stronki 😆 C2H5OH
Ktoś miał super pomysł !

LePeR
Gość
LePeR

Ten pierwszy pan z drugiego zdjęcia zawsze tak ma?Brakuje tylko cieknącej śliny po policzku:lol:

saba
Gość
saba

Jedyne co tu godne uwagi ,to milczenie Czeluśniaka.Widać zmęczony jest okropnie i powinien na Hawaje pojechać odpocząć przed kampanią nibywyborczą do samorządu….:lol:

p
Gość
p

Gdyby nie zrezygnował też mielibyście używanie. tak to już jest w tej Plsce, że cokolwiek człowiek zrobi to zawsze znajdzie się jakiś katolik, któremu coś będzie przeszkadzało

fan
Gość
fan

z PO czy z PiS,wszyscy sa rowni,jesli chodzi o alkohol,pil i jechal niech zaplaci za to,i niech dziekoje ze nikogo nie zabil

wywiadowca
Gość
wywiadowca

do aa co ty wiesz o życiu teraz pies na psa kabluje.Nie rezygnują z pracy bo są dycyplinarnie zwalniani.Masz pojecie o życiu i prawie B) żal

wywiadowca
Gość
wywiadowca

No panie Piotrze nigdy pan nie stronił od alkoholu ale pić i jechać to lekka przesada.Szkoda ze nie pomogła legitka radnego no cóż życie jest brutalne :lol::lol::lol:

aa
Gość
aa

Policjantom się zdarza, ale nie mają na tyle honoru, żeby zrezygnować z pracy.

kapuś dziad
Gość
kapuś dziad

oj za małe plecy radny miał,znany jest w Jaśle przypadek gdy biegły stwierdzili że alkomat był niesprawny mimo że bystry kierowca z pis przyznał że spożywał wcześniej alkohol.

kulk a
Gość
kulk a

doskonale dobrane ostatnie zdjęcie

Pijany
Gość
Pijany

Pijany kierowca jest bandytą na drodze uzbrojonym w potężne, ważące czasem ponad tonę i rozpędzone narzędzie zbrodni. Nie ma tu żadnego wytłumaczenia i miejsca na pobłażliwość. Każdy może być ofiarą takiego bandyty. Jeżeli jest to prawdą to oprócz przysługujących kar sąd powinien pozbawiać takiego osobnika prawa do wyboru na radnego dożywotnio. :bigeek::o

mietek
Gość
mietek

tos pan pojezdzil :lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Gratulacje dobrze nikogo pan nie zabił ale powinno sie pana jak i innych kierowcow pijanych sadzic jako potencjalnych zabójców

Close
X