Wiadomości

Odsiewarka trafiła na Żniwną w wyniku porozumienia między MZGO a Empolem

Podpisanie umowy między Miejskim Zakładem Gospodarki Odpadami a Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych Empol spowodowało, że na przeładunkownie przy ulicy Żniwnej trafiło urządzenie służące do odsiewania frakcji, czyli innymi słowy odsiewania śmieci z piasków i żwirów.

Nowe urządzenie niepokoi mieszkańców osiedla

Ryszard Pabian pytany dzisiaj o szczegóły, dlaczego Miasto zdecydowało się na tego typu urządzenie, odpowiadał 

To nie Miasto zarządza tym urządzeniem, z tego co wiem jest to porozumienie między MZGO a Empolem. Jest to urządzenie do odsiewania frakcji, tych które mogą być zagospodarowane na miejscu, mające na celu zmniejszenie ciężaru wagi balastu. Może on być wykorzystywany do rekultywacji wysypiska – potwierdza burmistrz Ryszard Pabian.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –
Czytaj więcej:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jpł
jpł
2024 lat temu

To nie Miasto zarządza tym urządzeniem, z tego co wiem jest to porozumienie między MZGO a Empolem. … – potwierdza burmistrz Ryszard Pabian.
… a kto jest właścicielem MZGO ? … czyżby nie wiedziała lewica – co czyni prawica ?

nieliczący się mieszkaniec
nieliczący się mieszkaniec
2024 lat temu

Czy ktoś wie o co tu chodzi: Wypowiedź Kierownika MZGO: "Wprowadzone do niej śmieci zostaną odsiane od popiołów, żwirów i piasków. I jest to tzw. „odsiewka”, którą EMPOL będzie wywoził innym taborem, zaś pozostałe śmieci będą wstępnie oczyszczone – wyjaśnia kierownik MZGO", po czym dodaje: "Zapewne Miasto szuka w ten sposób oszczędności – mówi Rydarowicz". Natomiast Burmistrz R. Pabian wypowiada się w następujący sposób: "To nie Miasto zarządza tym urządzeniem, z tego co wiem jest to porozumienie między MZGO a Empolem. Jest to urządzenie do odsiewania frakcji, tych które mogą być zagospodarowane na miejscu, mające na celu zmniejszenie ciężaru wagi… Czytaj więcej »

SPRTAN
SPRTAN
2024 lat temu

MZGO jest to komórka podlegająca bezpośrednio pod UM. tak jak i straż miejska… więc doskonale władze miasta wiedziały i wiedzą co podpisuje MZGO i niech niemydla jaślanom oczu że nie podjęli decyzji w sprawie sprowadzenia wyzej wymienionej niby maszyny do odziewu………. nic tam niemiało być robione – gdyż zostało tak przegłosowane.. a nadal knują i jak nie przeładunkownia to kompostownik <gnojownik na wielką skalę>… ponad to, z tego co wiem, sortowanie odbywa sie już w Wolicy która jest ok. 1 km od byłego śmietniska a teraźniejszej przeładunkowni..!!!dlaczego miasto jasło nie podpisze umowy z gminą jasło i niech tam sie przeniosą… Czytaj więcej »

Yasiek
Yasiek
2024 lat temu

a zwalcie te śmieci na rynek i deptak i tak już tamtędy nikt nie przechodzi….

Zobacz także
Close
Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x