InwestycjeWiadomości

Remont JDK zakończony. Otwarcie 7 listopada

Zakończyła się modernizacja Jasielskiego Domu Kultury w ramach projektu „Podniesienie jakości świadczonych usług poprzez przebudowę infrastruktury kulturalnej Domów Kultury w Jaśle i Liptowskim Mikulaszu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013. Oficjalne otwarcie budynku połączone z koncertem z okazji 65.lecia JDK zaplanowano na 7 listopada na godz. 18.

Oficjalne otwarcie Jasielksiego Domu Kultury - 7 listopada
Oficjalne otwarcie Jasielksiego Domu Kultury - 7 listopada

Zobacz więcej zdjęć w GALERII ZDJĘĆ.

Modernizacja JDK była wielkim wyzwaniem. Zakres prac, który przewidziany był do realizacji przez 1,5 roku musieliśmy, by uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej, wykonać w ciągu niecałych 7 miesięcy. Udało się i teraz z dumą możemy oddać mieszkańcom obiekt na miarę XXI wieku – mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

W wyniku przeprowadzonych prac powierzchnia JDK zwiększyła się o 790 mkw i wynosi teraz ok. 4 tys. mkw. W przebudowanym obiekcie powstały nowe sale: m.in. taneczna, muzyczna, studio nagrań. Zmodernizowana została sala widowiskowa, która została wyposażona m.in. w nowe nagłośnienie, oświetlenie i fotele.

Koszt przebudowy wyniósł (netto) 2 mln 793 tys. 584,20 Euro (11 mln 52 tys. 275,90 zł) z tego pozyskano ze środków unijnych 2 mln 374 tys. 546,57 Euro (9 mln 394 tys. 434,51 zł).

Zdjęcia są własnością firmy KPB Krosno S.A. – foto Daniel Zajdel i Szczepan Materniak

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
2024 lat temu

To teraz tylko czekać na pierwsze grafiti na budynku i pierwsze dewastacje w ubikacjach 😉

Paweł
Paweł
2024 lat temu

Kino zostanie z powrotem przeniesione do JDK czy zostanie w Syrenie? 😉

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x