r e k l a m a
Wiadomości

Oficjalne wyniki PKW. Zobacz komentarze lokalnych polityków

Znamy ostateczne wyniki II tury wyborów prezydenckich. Po przeliczeniu 100 procent głosów Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła, że prezydentem Polski został Bronisław Komorowski (53,01 proc.), Jarosław Kaczyński stracił do niego 6 procent (46,99 proc).

fot. wikipedia

We wszystkich gminach powiatu jasielskiego zwyciężył Jarosław Kaczyński. W mieście Jaśle przewaga Kaczyńskiego nad Komorowskim była najmniejsza. Tutaj na Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało – 56,43 proc. a na Bronisława Komorowskiego 43, 57 proc. mieszkańców.

W 6 z 28 obwodowych komisjach w Jaśle zwyciężył Bronisław Komorowski. W pierwszej turze Komorowski był lepszy tylko w 3 obwodach.

Bardzo się cieszę z takiego wyniku – mówi starosta Adam Kmiecik (PO) – Tutaj też wychodzi praca struktur – bez wątpienia praca pana marszałka Komorowskiego jest najważniejsza, bo jest osobą, która z tej puli kandydatów jacy byli, najlepiej nadawała się na ten urząd – jednak na jego wynik zapracowały też lokalne struktury – mówi starosta Kmiecik.

Poparcie Komorowskiego przełoży się na wybory samorządowe?

Jestem bardzo zadowolony, że wygrał kandydat z Platformy, jestem zadowolony, że na Podkarpaciu a w szczególności w naszym w mieście Platforma zbliża się do wyników, które są przypisane do PiS-u – mówi Leszek Zduński z PO.

Najbardziej jestem zbudowany tym, że od trzech ostatnich wyborów Platforma w mieście Jaśle „ugrywa” dobry wynik, jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi – dodaje Leszek Zduński.

Podkarpacie wierne PiS-owi

Mimo zmniejszenia dystansu PO do PiS w Jaśle, niekwestionowanym zwycięzcą na Podkarpaciu w II turze wyborów prezydenckich został Jarosław Kaczyński. W naszym województwie uzyskał najwyższe poparcie w całej Polsce. Zwyciężył także we wszystkich gminach i miejscowościach powiatu jasielskiego.

Uważam to za doskonały wynik Jarosława Kaczyńskiego. To pokazuje, że na Podkarpaciu Prawo i Sprawiedliwość ma poparcie od wielu lat. Myślę, że to jest bardzo dobra sytuacja wyjściowa do tegorocznych wyborów samorządowych i przyszłorocznych parlamentarnych – mówi senator RP Alicja Zając.

Alicja Zając dodaje, że decyzja o starcie w wyborach dla Jarosława Kaczyńskiego była trudna po wydarzeniach z 10 kwietnia. Pani senator ocenia bardzo dobrze kampanię sztabu Kaczyńskiego, która przyniosła efekt zwłaszcza na Podkarpaciu.

Wyborcy ocenili, że Jarosław Kaczyński jest jednym z najwybitniejszych polskich polityków i oddali na niego głosy, a Podkarpacie, które jest zawsze wierne Prawu i Sprawiedliwości pokazało wynikiem ponad 60%, że takim pozostanie – dodaje Alicja Zając.

Prosiliśmy o komentarz powyborczy również burmistrz miasta Marię Kurowską. Pani burmistrz spieszyła się na spotkanie, nie miała czasu dla mediów. Na pytanie jak ocenia wyniki wyborów, zwłaszcza w mieście Jaśle, odpowiedziała krótko – „Wszystko znakomicie.”

Obwody wyborcze w Jaśle w których większe poparcie uzyskał Bronisław Komorowski:

Nr 1 – Bohaterów Monte Cassino, Dziedzica, Hubalczyków, Władysława Jagiełły, Madejewskich, Obrońców Westerplatte, Pawłowskiego, Zyndrama z Maszkowic, M.C. Skłodowskiej

Nr 5 – Władysława Jagiełły, Słowackiego, Mickiewicza, Franciszkańska, Kraszewskiego, Ujejskiego, 3-go Maja

Nr 8 – Cicha, Farna, Modrzejewskiego, Gołębia, Kilińskiego, Krótka, Kazimierza Wielkiego, Zielona, Stroma, Targowa, Wałowa, Plac Bartłomieja, Rynek, Konopnickiej, P. Skargi, Robotnicza, Rzemieślnicza, Zawodzie, Hankówka, Śnieżna, Podzamcze, Marszałka Józefa Piłsudskiego

Nr 19 – Sikorskiego, Szopena, Szkolna

Nr 20 – Kraszewskiego, Moniuszki, Paderewskiego, Partyzantów, Ujejskiego, Wincentego Pola, Za Bursą, Szopena

Nr 22 – 3 Maja, Polna, Prusa, Reja, Sienkiewicza, Kolejowa, Grunwaldzka

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
36 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Proszę, proszę – peryferia głosowały jednak na wąsatego Błonka 😀

Jasełko
Jasełko
2024 lat temu

Ludzie się już nie boją szantażu i głosują według sumienia.Koniec PiS jest bliski.Wie to zwłaszcza Pani burmistrz,która już nie będzie burmistrzem w nowej kadencji!:yes:

Amish
Amish
2024 lat temu

Podobno w Jasielskiej republice proboszczów ma być utworzony rezerwat dla PiS:))

PO
PO
2024 lat temu

To dobitnie wskazuje że mieszkańcy zalanych terenów wskazali że powódz jest winą pisu.

jasełko
jasełko
2024 lat temu

jasło po prostu ma już dość rządów Pisu i ich popisów
idźcie na wieś bo jeszcze tylko tam macie poparcie
PA PA, zresztą bez żalu 😆

To Jo
To Jo
2024 lat temu

Określenia pani burmistrz są kuchenne – znakomite – widać tam czuje się najlepiej.

agrafka
agrafka
2024 lat temu

Teraz za swą wierność Kaczyńskiemu Komorowski odpłaci Podkarpaciu. Mohery i PiS wasz koniec jest już bliski!

PO
PO
2024 lat temu

Moje gratulacje i zarazem podziękowania dla mieszkańców obwodów gdzie wygrał Komorowski. J;)esteście naprawdę mądrymi i prawymi obywatelami tego kraju. Natomiast wypowiedzi jasielskich quazi polityków PO mnie powalają. Panowie nie podpinajcie się pod ogólnopolski sukces wyborczy bo wy w żaden sposób do niego się nie przyczyniliście. Struktury krajowe powinny wam już dawno podziękować. Co do wypowiedzi Pani senator, że "podkarpacie jest wierne PiS i tak już pozoastanie" to pożyjemy i zobaczymy.

ja
ja
2024 lat temu

popatrzcie jak zmienia sie Kmiecik dobrze ze zwycięzył Komorowski ale co pan starosta już znów ma sie ku PO

mieszkaniec jasła
mieszkaniec jasła
2024 lat temu

do • PiS-man / 05-07-2010 20:29 / IP: 79.188.127.* zmień nick na PiS-głąb

ek
ek
2024 lat temu

co Wy wypisujecie, Komorowski nie miał poparcia ani na ul. Farnej ani na ul. Hankówka, przecież to jakieś bzdury…

ja
ja
2024 lat temu

jednak na jego wynik zapracowały też lokalne struktury – mówi starosta Kmiecik.
Panie Kmiecik – a może pan powiedzieć w jaki sposób zapracowały te lokalne struktury na zwycięstwo Komorowskiego ? Bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć 🙂

znaki czasu
znaki czasu
2024 lat temu

Mieszkańcy tych 6 obwodów prawidłowo odczytali znak czasu jakim była niewątpliwie powódź i próba jej przeciwdziałania wiadomych polityków w wiadomy, czasem kabaretowy sposób. Do poparcia Bronka przyczyniła się także bierność jasielskiego PO – z tego wynika, że elektorat poprze PO jeżeli nie będą się pokazywać i zabierać głosu. Taka jest cena tego sukcesu…:bigeek:

Ja
Ja
2024 lat temu

He he jasielskie struktury PO się opracowały i mają wynik ale paru jest baaaardzo niezadowolonych bo dali sobie radę bez nich a poziom ich frustracji sięga zenitu.
Teraz w komentarzach zostało tylko biadolenie, że nikt nic nie zrobił a on orał 40 plakatami.
Jak widać po wynikach nikt ich nie potrzebuje.

Rak
Rak
2024 lat temu

Ci co głosowali na Komorowskiego powinni mieć to napisane na plecach, przynajmniej człowiek by wiedział z kim ma do czynienia.

Jaslak
Jaslak
2024 lat temu

Uważam że Jasło zasługuje na mądrego prezydenta w osobie Bronisława Komorowskiego. Szkoda że nie ma w tym zasługi jasielskich działaczy PO których de facto nigdzie nie widać i nie mieli najmniejszego wpływu na dobry wynik nowego prezydenta w naszym miescie:sleep:. Co do buńczucznych wypowiedzi zającowej i innych krwiożerczych działaczy PiS to przypominam że czasy ciemnoty sie kończą, ludzie zaczynaja po trochu myśleć samodzielnie, ksiądz z ambony ma w sprawie wyborów coraz mniejszy wplyw na coraz to mądrzejszą młodzież a staruszki dewotki powoli odchodzą w przeszłośc. Już niedługo w Jasle znów bedzie normalnie i mądrzy ludzie będą mieli dużo do powiedzenia.… Czytaj więcej »

jaślan
jaślan
2024 lat temu

Ta osoba z ostatniego zdjęcia niech się tak nie wychyla. Jej koniec nadchodzi. Do jesieni i wypada z gry.

dragoness
dragoness
2024 lat temu

A ja bym wolała w wyborach samorządowych zagłosować na człowieka, a nie nalistę partyjną, dlatego tradycyjnie pójdę i oddam nieważny głos, żądając jednomandatowej ordynacji wyborczej. Podobnie zrobię w wyborach parlamentarnych. Dość głosoowania na niekompetencję z partyjnym poparciem i kupowania miejsc na listach wyborczych!!

waluś
waluś
2024 lat temu

Po raz kolejny wznoszę hasło;Dobry fachowiec,ale bezpartyjny.Takich fachowców trzeba poszukiwać i obsadzać nimi kluczowe stanowiska

jasiu
jasiu
2024 lat temu

Rak. Intensywna katecheza nie pomogła i naród wybrał

wujek
wujek
2024 lat temu

A co z łamaniem ciszy wyborczej w wiadomych obiektach?Dalej ci co ją łamani pozostaną bezkarni jak zwykle

prawy sierpowy
prawy sierpowy
2024 lat temu

Ze statystyk wynika,że głównie wieś głosowała na prawdziwego Polaka,patriotę i katolika.Wielka szkoda,że tylko taki jeden z wielomilionowego narodu zgłosił się do wyborów.

Johanes
Johanes
2024 lat temu

A ja mam gdzieś tego gościa co to se wybory wygrał.Bo dla Polski to odroczony wyrok śmierci.Ci wspaniali wyznawcy PO wkrótce to odczują na własnej d….Oby wtedy też byli tacy europejscy,i godnie poszli na dno za przywódcą stada(w niebyt)!!! I jeszcze jedna cenna rada: proszę opieprzyć się od Kościoła!
Gdyby nie on,ten kraj byłby dawno Atlantydą!!!

PissOff
PissOff
2024 lat temu

wstyd mi, że mieszkam w pisuarze :((((

lelo
lelo
2024 lat temu

Nauczyciele do szkół, pszczelarze do pszczół, lekarze do przychodni i szpitali, duchowni do niesienia opieki duchowej, emeryci na emerytutę, a młodzi zdolni menadżerowie do zarządzania takimi jednostkami administracyjnymi jak powiat czy miasto i powinno być dobrze.

fan
fan
2024 lat temu

DO debilnych PO,juz studenci pojezdzili na zniszkach,jak to skomentujecie,a tak obiecywal,glosujcie namnie ja wam dam wszystko,nawet groszke na wiezbie,szkoda ze nie dodal ze bendziecie srali zlotem to dowas PO,

terressa17
terressa17
2024 lat temu

do Rak – zgodnie z życzeniem zamówiłam sobie koszutkę z takim napisem, aby nikt nie kojarzył mnie z głupotą i ciemnogrodem, którego niechlubnym przedstawicielem jest Pan/i – życzę zdrowia, bo na rozum za późno.

prawy sierpowy
prawy sierpowy
2024 lat temu

Johanes.Katolik praktykujący?

Mieszkaniec Jasła
Mieszkaniec Jasła
2024 lat temu

Wielka Pani Zającowa- nie mogę na Ciebie patrzyć !!! Dobrze, że masz plecy.
A jak Kaczor taki wybitny to weź z nim ślub !!!

Pawian
Pawian
2024 lat temu

Z prawdziwą satysfakcją obserwuję obsrane miny PiS-dołków jasielskich,którzy już się zastanawiają co będą robili po kolejnych przegranych wyborach w listopadzie.:yes:

ek
ek
2024 lat temu

Zgadzam się z Tobą Johanes, jeszcze trochę i zwolennicy PO odczują rządy "inteligentnego" Bronka… to jest dopiero ciemnota, która wciska ludziom kit… szkoda słów

na plecach bronek
na plecach bronek
2024 lat temu

Bo mnie chyba popierd… jak czytam te durne wpisy! Co straszycie Bronkiem?! A za Lecha to był cud miód, Kur… bo nie wytrzymam. Przestańcie srać te głupoty i weżcie się do roboty. K…a. A do fan – ty ortografii się poucz! bo jak nie umiesz pisać po polsku to ludzi nie denerwuj. A do wszystkich – zacznijcie rozmawiać na argumenty nie slogany, które ksiądz na kazaniu na was wylewa i rydzyk w RM. ARGUMENTY! Wiecie k…. co to jest? jak mówisz ten złodziej…ten cham – to k…. napisz dlaczego – co idiocie po rozumie, jak i tak powtarza to co… Czytaj więcej »

Stery
Stery
2024 lat temu

Brawo lelo!!!!
Popieram ten program. lelo na burmistrza!

~ewangielik
~ewangielik
2024 lat temu

Wyborcy Jasła są bardziej inteligentni, a niżeli w gminach powiatu. Ciemnogrody podporządkowane są katolickiemu kościołowi. To czarna katolicka chołota decyduje za nich na kogo maja głosować. Oszołomy czarne złamali prawo wyborcze, Szczekali z ambon nawet w niedzielę ze wskazaniem na kogo głosować. Nawet straszyli nie daniem rozgrzeszenia za odmowę posłuszeństwa. Stąd taki wynik wyborów. Kler katolicki zniewolił i poróżnił naród. Pisowe kundelki i moherowe berety są ich wiernymi sługami. Za łamanie prawa wyborczego winnych oskarżyć. Prawo jest jedno dla wszystkich. Zrobić tak jak w Belgii. Nie bać się czarnych. Panoszą się wszędzie. W Sejmie , Senacie i urzędach państwowych. Nadszedł… Czytaj więcej »

~ekskatolik
~ekskatolik
2024 lat temu

Czas na apostatę!!!!!- ciemnogrody.

sołtys
sołtys
2024 lat temu

KAŻDY SUKCES MA WIELU OJCÓW,ALE PANA KMIECIKA O TO OJCOSTWO NIE MOGĄ POSĄDZIĆ,A JEDYNIE O PYCHE JAK WŁADZE PISOWSKĄ.

Back to top button
36
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x