r e k l a m a
Wiadomości

Ogródek piwny tak, kawiarenki nie!

Nie będzie dwóch nowych kawiarenek na płycie rynku. Powód? Zbyt bliska odległość od ruchliwej ulicy.

Taki argument wysunęło dwóch cukierników, którzy mieli przystąpić do przetargu ale w ostatniej chwili zrezygnowali.  

Przedsiębiorcy domagali się aby wokół rynku został utworzony deptak, na co nie chciał przystać Urząd Miasta.

Sprawa deptaka to nie novum. Jeszcze za czasów poprzednich władz samorządowych, opracowano projekt rewitalizacji rynku w Jaśle. Pierwszym punktem planu było odnowienie nawierzchni, drugim stworzenie deptaku wokół płyty rynku.

Plan jednak udało się zrealizować tylko do połowy.

Dziwi więc fakt, że wystawiając ofertę dla przedsiębiorców Urząd Miasta powołuje się na projekty rynków: rzeszowskiego, krakowskiego i nowosądeckiego. Albowiem tam w wielu przypadkach ogródki są przedłużeniem cukierni czy restauracji, czyli niezbędnego zaplecza, z którego korzysta personel jak i klienci. A w pozostałych przypadkach ogródki są umiejscowione w odpowiedniej odległości od ruchliwych arterii

Do ogłoszonego przez UM Jasła przetargu zgłosiła się tylko pizzeria Verona. Tak więc, również w tym roku na płycie rynku będzie dostępny tylko jeden letni ogródek.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

14
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
leś@jasłojaslaninJazzzofikJaślanka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ixi
Gość
ixi

..kawiarenki to kultura, piwiarnie w sumie tez, ale boje sie o poziom, zeby beznadziejnych chamskich ochleji nie bylo..to WSZYSTKO by bylo OK!

jaslanin
Gość
jaslanin

Rynek krośnieński to smród, nie można porówny-
wać obu miast na korzyść Jasła.
Krośnianie nazwali swoje miasto tzw. Małym Krakowem,jakie znaleźli cechy wspólne …

Jazzz
Gość
Jazzz

"Dziadostwo" ktore opisujecie to nie budynki czy kawiarnie-ogrodki – TO WY MIESZKANCY, KLIENCI, ktorzy tworzycie atmosfere w tych miejscach.
TO WY ROBICIE DZIADOSTWO – PRZESTANCIE JECZEC I NARZEKAC A ZACZNIJCIE UZYWAZ ZYCIA Z KULTURA – TO BEDZIE OK!:yes:

Jazzz
Gość
Jazzz

"Dziadostwo" ktore opisujecie to nie budynki czy kawiarnie-ogrodki – TO WY MIESZKANCY, KLIENCI, ktorzy tworzycie atmosfere w tych miejscach.
TO WY ROBICIE DZIADOSTWO – PRZESTANCIE JECZEC I NARZEKAC A ZACZNIJCIE UZYWAZ ZYCIA Z KULTURA – TO BEDZIE OK!:yes:

ofik
Gość
ofik

A co tam liczba osób,w knajpie u Tadka też jest u nas mnustwo osób,ludzie chodzą tam gdzie coś jest nawet jak jest to dziadostwo jak na rynku w Krośnie. A to że trzeba zmienic rynek jasielski to sie zgadza,przede wszystkim zmusic właścicieli okolicznych kamienic do stylowego odnowienia fasad aby zrobic klimat,bo jak wiadomo u nas kamienice w rynku należa do wlascicieli prywatnych,nie tak jak gdzie indziej do miasta,bo wtedy sprawa bylaby duzo prostsza,ale może jakies doplaty czy coś. W Jaśle niefortunne jest to że brakuje mostów i obwodnic i niebordzo jest którędy puścic ruch wyprowadzając go z rynku.

Jaślanka
Gość
Jaślanka

Do ofik
"Rynek w Krosnie to dziadostwo"… dziadostwo..a porównaj liczbe osób odwiedziających rynek i korzystanie z tamtejszych kawiarenek..Przynajmniej jest spokój.. podczas romów
Jasło trzeba troche rozwinąć..

ofik
Gość
ofik

Popieram CzestyBywalec,
weźcie skonczcie z tym naśladownictwem,Krakowa nie dogonicie,a wspomniane Krosno nie ma sie czym chwalić,bo to też wiocha i jedyne co potrafi to małpować i naśladować.Rynek w Krosnie to dziadostwo,prosze nie róbcie takiej kolejnej szopki w Jaśle.Ruch mógłby sie odbywać główną ulicą ,ale byłbym za choć częsciowym wyłączeniem ulic,a nie tak jak jest teraz ze jezdzą dookoła rynku

CzęstyBywalec
Gość
CzęstyBywalec

Hmmm a gdyby tak być innym miastem i odbiec od "Deptakowych standardów" wymienionych powyżej miast?
Owszem te przejeżdżające ciągle wokół rynku pojazdy wpływają negatywnie na nasze oddziaływania społeczne, możnaby to jakoś zlikwidować, ale okrojone ulice możnaby jakoś inaczej zagospodarować, na przykład dodać rynkowi jakąś nutkę sztuki współczesnej 🙂

mania
Gość
mania

zrobić deptak!! racja, jestesmy w tyle ale to nie znaczy że mamy jedynie narzekać i biadolic… probojmy dogonic innych! POzdro

leeeoo
Gość
leeeoo

chyba zwariowałaś!? deptak? wyobraź sobie godziny szczytu w centrum miasta.. i ruch kołowy wokół rynku po takim deptaku!

młoda
Gość
młoda

Nie widze potrzeby dodatkowych ogródków piwnych.. natomiast deptak jak najbardziej wskazany!

Jaślak
Gość
Jaślak

Do Jaślanki:
"Nawet Krosno ma takie miejsca" … Krosno to nie Jasła.. a i słusznie zauwazylas że jasło jest w tyle.. od bardzo dawna..

Jaślanka
Gość
Jaślanka

Rynek i kawiarenki czy ogródki piwne powinny być miejscem odpoczynku od gwaru ulicznego, spedzenia miłego czasu..a nie ciągłego wysłuchiwania przejeżdżających motorów czy aut.. Nawet Krosno ma takie miejsca… Jasło jak zwykle w tyle..

leś@jasło
Gość
leś@jasło

Deptaki,kawiarenki miałyby sens,ale po wyłączeniu ruchu wokół rynku.Na razie naprawiajcie chodniki w innych częściach miasta.Tam też żyją podatnicy,rynek to nie wszystko…:yes:

Close
X