Wiadomości

OHP szansą na zatrudnienie dla młodzieży

W lokalu przy ulicy Kazimierza Wielkiego 5 w Jaśle zostało otworzone Młodzieżowe Centrum Kariery i Punkt Pośrednictwa Pracy. Teraz osoby w wieku od 15 do 25 lat, będą mogły w jednym miejscu skorzystać z profesjonalnej pomocy doradcy zawodowego oraz pośrednika pracy.

Jasło jest jednym z 12 miejsc w województwie gdzie OHP otworzyło swoją placówkę, tym samym w skali kraju Podkarpacie ma ich najwięcej. Dodatkowo planuje się otwarcie jeszcze trzech placówek w Sanoku, Cieszanowie i Strzyżowie. 

Punkty Pośrednictwa Pracy mają to do siebie, że pośrednik będzie penetrował lokalny rynek pracy gdzie będzie zawierał umowy z pracodawcami i kierował tam młodzież, mamy w swojej ofercie również krótkoterminowe – wakacyjne – oferty pracy, gdzie młodzież będzie mogła roznosić ulotki, brać udział w promocjach w hipermarketach – mówi Mariusz Szewczyk, wojewódzki komendant Podkarpackiej Komendy Wojewódzkiej OHP.

Prowadzone będą również nabory dla młodzieży i dorosłych na wyjazd do pracy za granicą. W ostatnim czasie z województwa podkarpackiego do pracy przy zbiorze truskawek w Hiszpanii wyjechało 43 osoby.

Młodzież i dorośli poszukujący pracy w pierwszej kolejności trafią do Młodzieżowego Centrum Kariery, gdzie wraz z doradcą zawodowym Renatą Koczwarą będą  poznawać swoje predyspozycje zawodowe. Później zostaną skierowani do Punktu Pośrednictwa Pracy, gdzie wraz z pośrednikiem pracy Katarzyną Fortuną wybiorą dla siebie odpowiednią ofertę pracy.

Będzie to na zasadzie poszukiwania dla tej młodzieży kursów podnoszących kwalifikacje, młodzież będzie uczestniczyła w warsztatach. Będziemy dla tej młodzieży szukać pomocy w formie pracy czy sezonowej krótko lub długoterminowej, zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju – mówi Renata Koczwara, doradca zawodowy MCK. – Młodzież niejednokrotnie nie ma poczucia własnej wartości i nie bardzo widzi siebie na tym rynku pracy, dlatego będę jako doradca starała się, żeby ta młodzież czuła się pełnowartościowa i mogła wejść na rynek pracy – dodaje Koczwara.

Z uruchomienia nowej placówki MCK i PPP zadowolona jest burmistrz miasta Maria Kurowska, która podkreśla, że dzięki placówce młodzi ludzie mają większą szansę zdobycia pracy niż przez Powiatowy Urząd Pracy, który skupia różne grupy osób bezrobotnych.

Otwarty punkt będzie uzupełnieniem pracy Urzędu Pracy. PUP zajmuje się wszystkimi bezrobotnymi, natomiast ten punkt  chce się zająć tylko młodzieżą, która ma pewne trudności. Często te problemy dotyczą młodzieży z trudnych domów, kiedy nikt tym młodym ludziom nie może doradzić, popilotować ich w życiu, więc dobrze, że będzie taki ośrodek w Jaśle –  podkreśla Maria Kurowska. 
 
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
To Jo
To Jo
2024 lat temu

No ładne przeistoczenie.
Były milicjant zamiast pały trzyma teraz kropidło.

hahaha
hahaha
2024 lat temu

Zatrudnienia dla młodzieży a nie ex burmistrz 😆

Trzeba sprawdzić
Trzeba sprawdzić
2024 lat temu

Ciekawe ile prac będzie miał pośrednik pracy w mieście bez pracy dla młodych.

jpł
jpł
2024 lat temu

OHP zatrudnia? – ile miejsc utworzyło, z jakiej bazy korzysta.

Zobacz także
Close
Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x