Wiadomości

Okradli karetkę pogotowia

Dwaj mieszkańcy Jasła włamali się do ambulansu medycznego i ukradli torbę z lekarstwami i sprzętem reanimacyjnym. Po jakimś czasie postanowili ją zwrócić. Obaj byli nietrzeźwi. Zostali zatrzymani przez jasielską Policję i osadzeni w areszcie.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godz. 3.20 przy ul. Przybyszowskiego w Jaśle. Z ustaleń Policji wynika, że dwaj mężczyźni w wieku 27 i 32 lat uchylili szybę w karetce, otworzyli drzwi i weszli do środka. Z wnętrza ambulansu zabrali torbę z lekarstwami i sprzętem reanimacyjnym. Następnie łup próbowali sprzedać znajomemu. Ten jednak nie był zainteresowany zakupem takiego towaru. Po tym fakcie mężczyźni postanowili, że zaniosą walizkę z powrotem do karetki. Wtedy zostali zatrzymani przez jasielskich policjantów i osadzeni w areszcie.

Badanie alkomatem wykazało, że obydwaj byli pijani. Pierwszy miał prawie 1,5 a drugi ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo- Śledczy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OB
OB
2024 lat temu

JAKIEGO POGOTOWIA :uhoh:przy ul. Przybyszowskiego STOJĄ PRYWATNE KARETKI????JAK KTOŚ NIEWIE NIECH NIE PISZE GŁUPOT:confused:

ukulele
ukulele
2024 lat temu

oj glupki i pocoscie chcieli oddawac teraz macie za swoje:P

Hm...
Hm...
2024 lat temu

Dobrze piszą stoją dwie karetki polonezy i jedna duża jak w stanach i jest to AMBULANS- Ambulans (nazywany także karetką pogotowia) – środek transportu przeznaczony do przewozu chorych lub rannych. Bo używane są przez lekarzy osoby kompetentne w zakresie udzielania pomocy i nie ma to znaczenia czy właścicielem jest szpital czy lekarz mający prywatną przychodnię.Zamiast jechać po innych należy zapoznać się z nazwą.

zak
zak
2024 lat temu

PiS doprowadził Jaślan do zezwierzęcenia.

do ob
do ob
2024 lat temu

ob ale Ty jesteś …..;D
oni byli na wyjeżdzie u pacjenta i wtedy to sie stało, pomyśl troszke.pozdro

ok
ok
2024 lat temu

ale to nie dotyczy karetki z jasielskiego szpitala lecz karetki stojącej na ul. Przybyszowskiego (prywatna karetka )

ciech
ciech
2024 lat temu

OB, ty komunistyczny kołtunie, a czy karetka nie może być prywatna?.

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x