r e k l a m a
Wiadomości

Orkiestra wystartowała po raz XVIII!

Od samego rana wolontariusze z puszkami opatrzonymi logiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierają pieniądze na jasielskich ulicach. W tym roku kwestuje 100 wolontariuszy. Najmłodszym z nich jest 9-letni Marcin Stępniak, któremu sprzęt zakupiony przez Orkiestrę uratował życie.

Marcin urodził się w stanie agonalnym, dzięki fachowej pomocy lekarzy oraz sprzętowi zakupionemu z pieniędzy fundacji Jurka Owsiaka, Marcin żyje. W tym roku po raz drugi bierze udział w zbiórce.

Żyję dzięki Orkiestrze, dlatego zbieram pieniążki  i może dzięki temu komuś też uratuję życie – mówi 9-letni Marcin.

Dzieci, które dzięki sprzętowi zakupionemu przez Orkiestrę dziś mogą cieszyć się zdrowiem jest wiele. Badania słuchu wśród niemowląt nie jednemu uratowały zdrowie.

Mój syn miał takie badanie wykonywane, dzięki temu udało się wykryć niegroźną wadę, która bez tego sprzętu mogła wpłynąć na jego życie – mówi mama 16-letniego Tomka.

W tym roku po raz drugi Orkiestra gra na rzecz wczesnego wykrywania chorób nowotworowych u dzieci. Problem jest ciągle duży, brakuje sprzętu, dlatego postanowiono powtórzyć cel zbiórki.

W kwestę zaangażowała się głównie młodzież. Na pytanie dlaczego pomagają, odpowiadają: bo są tacy, którzy tej pomocy potrzebują.

Finałowi towarzyszy również wiele imprez. Rano odbył się turniej tenisa stołowego, od godziny 16.00 w MDK rozpoczną się występy zespołów muzycznych. Ponadto już po raz trzeci zostanie zorganizowany konkurs plastyczny dla najmłodszych „Ja też mogę pomagać”, którego pomysłodawca jest Tomasz Strzępek.

W tym roku, w dniu finału od godziny 15.00 każdy, kto odwiedzi MDK będzie mógł wziąć udział w konkursie plastycznym. Dla uczestników przewidziane są nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mała
mała
2024 lat temu

Brawo, młodzież!!! Życzę owocnej zbiórki pieniędzy.
Jednak muszę stwierdzić, że bardzo mi brakowało jakiejkolwiek wzmianki podczas czytania ogłoszeń w kościele na temat szczytnego celu. Ale ludzie i tak wpłacali pieniądze. I nie zauważyłam ,żeby wolontariusze byli przepędzani sprzed kościoła jak w latach poprzednich się zdarzało. Tak trzymać!!!!

roni
roni
2024 lat temu

A gdzie są Władze Miasta??
Chyba tylko w Jaśle oprócz wolontariuszy nikt nic nie zrobił.
Zresztą w Jaśle najważniejszy jest deptak a nie chore dzieci.
Brawo UM.

ehhh
ehhh
2024 lat temu

Roni i Tobie podobni przestańcie już nienawiścią pałać do wszystkich patrz na to co Ty zrobiłeś dla kogoś bo to właśnie jest do takich skierowane, nie martw się z UM też dadzą a Ci co nie dadzą to ich sprawa. Szkoda ludzie że nie potraficie patrzeć na swoje błędy. Zapytaj sam siebie ile Ty dałeś na WOŚP czy inne podobne ??

roni
roni
2024 lat temu

O to chodzi że ja dałem, ale napewno dał bym wiecej gdyby przynajmniej na rynku przez parę godzin zoorganizowali jakieś występy. Dzisiaj we wszystkich miastach rynki pękaja w szwach – tylko nie w Jaśle:(

.1..2..3
.1..2..3
2024 lat temu

Roni trzeba było przeczytać artykuły i odwiedzić stronę WOŚP-u. W salce MDK-u "naprawdę się działo" i nie żałuję że przyszedłem.
Impreza skończyła się ok 23.30…
Najlepszy był koncert solisty gitarowego który na koniec z beat-boxerem dał niezłego kopa i publiczność nie dość że była ożywiona tak wydawałoby się jakby miała wstać z krzeseł.

ehhh
ehhh
2024 lat temu

Roni to Ty dajesz żeby pomóc ?? czy dałeś 10 zl bo tyle by Cie kosztował pokaz sztucznych ogni ?? Mylicie pojęcia narzekacie na innych a sam przeliczasz co Ci się lepiej opłaca.

hahahaxpm
hahahaxpm
2024 lat temu

Zdjęcia sprzed roku z XVII finału, ale to mały drobiazg:lol:

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x