Wiadomości

Oszust wyłudził z banku 10 tys. zł. Używał podrobionych dokumentów

Policjanci z jasielskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ustalili i zatrzymali oszusta, który próbował wyłudzać kredyty bankowe. Mężczyzna posługiwał się podrobionymi dokumentami. Wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.
 
Wykrycie oszusta to efekt pracy operacyjnej policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że  40-letni mieszkaniec Jasła od kilku miesięcy odwiedzał banki i biura kredytowe starając się o kredyt. W tym celu oświadczał, że jest zatrudniony we Włoszech. Gdy jego starania nie przynosiły efektu, postanowił podrobić kilka zaświadczeń o zatrudnieniu w jednej z firmy z terenu Jasła.
 
Fałszywe zaświadczenia dołączał do wniosków o kredyt, które złożył w kilku bankach. Mężczyźnie udało się wyłudzić w jednym z nich dwa kredyty w wysokości 6 i 4 tys. zł. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali go na gorącym uczynku, gdy próbował wyłudzić pieniądze w kolejnym banku.
 
Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstw. Przedstawiono mu szereg zarzutów m.in. o oszustwa kredytowe i  posługiwanie się fałszywymi dokumentami. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. Na wniosek policjantów prowadzących sprawę Prokuratura Rejonowa w Jaśle zastosowała wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Iloraz inteligencji "0"
Iloraz inteligencji "0"
2024 lat temu

Składał fałszywe dokumenty osobiście, potem przyszedł osobiście policja czekała i się zdziwił?

Zobacz także
Close
Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x