r e k l a m a
Wiadomości

Otwarto lądowisko w Czeluśnicy (tv) (foto)

Opłacił się trud sympatyków lotnictwa zrzeszonych w Jasielskim Stowarzyszeniu Lotniczym „Ikar.” Po długich bojach udało się w końcu otworzyć lądowisko. Niestety nie w Jaśle a w Czeluśnicy.

„Mamy lądowisko wystarczające dla małych samolotów, mamy 500 metrów pasa. Docelowo chcemy go przedłużyć do 700 metrów”  – cieszy się Leszek Preisner prezes stowarzyszenie „Ikar.”

Jasło na nie

Mimo, że stowarzyszenie działa pół roku, sympatycy lotnictwa już od 2004 r. zabiegali o stworzenie lądowiska. Początkowo chciano zrealizować tą inwestycję w Warzycach pod Jasłem ale skończyło się tylko na planach.

„Nie udało się w Jaśle, jest w Czeluśnicy, ale myślę, że Jasła nadal nie odpuszczamy. Czeluśnicę traktujemy bardziej rekreacyjnie, natomiast myślimy o Jaśle jako o lądowisku bardziej komercyjnym, o lądowisku dla miasta i strefy ekonomicznej” – mówi prezes Preisner. 

Władze Tarnowca na tak

To co nie udało się w Jaśle, zrealizował Tarnowiec. Władze dostrzegają bowiem szansę i starają się ją wykorzystać. Dzięki podjętej współpracy ze słowackimi partnerami oraz pozyskaniu środków unijnych, już wkrótce w Czeluśnicy może powstać centrum lotnictwa cywilnego.

„Może uda nam się stworzyć tutaj mini centrum powiatowe albo regionalne lotnictwa cywilnego, amatorskiego, hobbystycznego, łącznie ze stworzeniem kółek zainteresowań młodzieży zarówno modelarstwem jak i lotnictwem”  – snuje wizje p.o. wójta Bogusław Wójcik.

Cel – propagowanie sportów lotniczych

Popularyzacja sportów lotniczych, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, to główny cel otworzonego lądowiska.

„Lotnictwo może mieć niebywały wpływ na wychowanie przez szkolenie w szkołach i tutaj na miejscu dzieci i młodzież, które będą zainteresowane modelarstwem lotniczym.” – mówi Kazimierz Kozicki wiceprezes Klubu Sportowego Czeluśnica

Ale również jest to świetne miejsce dla weteranów sportów lotniczych, których w powiecie jasielskim nie brakuje.

„Można tutaj uprawiać sporty lotnicze, można latać na paralotniach, motolotniach, skakać ze spadochronem.  Myślę, że w przyszłości również latanie szybowcowe będzie tutaj możliwe” –  mówi nam zapalony fan sportów lotniczych Marek Śnieżek

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z pokazu lotniczego.  

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Więcej zdjęć autorstwa Grzegorza Zarzyki w fotoalbumie.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ng
ng
2021 lat temu

🙂

lol
lol
2021 lat temu

Jakieś snoby

ja
ja
2021 lat temu

No no,to teraz już nie będzie problemu z lotem z Jasła do Londynu…Wreszcie wszystkie Boeingi będą tu przylatywać…

Jazzz
Jazzz
2021 lat temu

Swietny pomysl – Jaslanie, gdyby byli madrzy zrobili by lotnisku na Hankowce – i zdmuchneli 11mln EURO z przed nosa klocacym sie Krosnianom!
:yes:
UNIA daje 11 MILIONOW EURO na rozbudowe i modernizacje lotniska w Krosnie , a oni zamiast zacierac rece, budowac i robic biznes- zra sie jak szlachta zasciankowa!
Jaslanie DO DZIELA!:yes:

Lotnik
Lotnik
2021 lat temu

Jeszcze brakuje wyciągarki i będzie można swobodnie polatać na glajtach i szybowcach.
Jeszcze zawadzają tam drzewa z których przy zmianie kierunku wiatru powstają rotorki (drzewa w poblizu lotniska – nie do pomyslenia).

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X