r e k l a m a
Wiadomości

Otwarto wielofunkcyjne boisko przy MOSiRze (HDtv)

432 tys. zł, tyle kosztowało nowoczesne, wielofunkcyjne boisko, które w poniedziałek 18 maja zostało oficjalnie oddane do użytku. Z obiektu znajdującego się na terenie MOSiRu, jaślanie będą mogli korzystać za darmo. Boisko zostało przygotowane i dostosowane do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę.

Pomysł na stworzenie takiego obiektu sportowego zrodził się w ubiegłym roku. Wtedy to Miasto przystąpiło do programu Ministerstwa Sportu i Turystyki, o nazwie „Budowa wielofunkcyjnych boisk sportowych ogólnie dostępnych dla dzieci i młodzieży.”

Z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na tą inwestycję uzyskano163 tys. zł, a pozostałe 269 tys. zł pochodzi z kasy Miasta. I właśnie Miasto będzie sprawować opiekę nad tym obiektem.

„To boisko będzie Miasta. Będziemy zatrudniać osoby, które będą nadzorować pracę tego boiska. Boisko będzie oczywiście bezpłatne, w każdej chwili każdy będzie mógł wejść, czy to zorganizowaną grupą czy sam i uprawiać na tym boisku tą dziedzinę sportu, która jest dla niego odpowiednia. Boisko będzie praktycznie od świtu do zmroku czynne.” – mówiła burmistrz Maria Kurowska.

Pani burmistrz podkreśliła również, że jeśli będzie tego wymagała sytuacja, a mieszkańcy zechcą korzystać z boiska również wieczorami, to zostanie postawione odpowiednie oświetlenie.

Obiekt został stworzony przede wszystkim dla młodych jaślan. Tym samym wpisuje się on w realizowany już projekt „Trener osiedlowy.”

„Chcemy dać szansę młodzieży, aby mogła poprawiać swoją tężyznę fizyczną, aby mogła się integrować ze społeczeństwem i z rówieśnikami, żeby mogła po prostu miło spędzać czas”  – mówiła Maria Kurowska.    

Obiekt na MOSIRze, to jedna z kilku zaplanowanych tego typu inwestycji w naszym mieście. Obecnie trwają przygotowywania do realizacji kolejnego projektu. Tym razem, budowy boiska Orlik 2012.

Na rozwój nowych ośrodków sportowych w Jaśle optymistycznie patrzy burmistrz Leszek Zduński.

„Życzyłbym sobie aby obiekty tego typu  powstawały na każdym osiedlu, przy każdej szkole, żeby młodzież miała zajęcie, miała gdzie rozwijać swoje talenty” – mówił burmistrz Zduński.

Relację z otwarcia wielofunkcyjnego boiska, znajda Państwo w materiale wideo.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pepe
pepe
2021 lat temu

wywalic te babe ze stolka niech kozy doi

Krzysztof
Krzysztof
2021 lat temu

Ludzie,co by nie powiedzieć pastwisko odwalili pięknie.Pogadali,pogratulowali(sobie),pociachali na strzępy taśmę symbol PL,no i czekajom,na – 7 czerwca,czekajom na głosy do EUROBAZARU….

haha xD
haha xD
2021 lat temu

no ale oni są inteligenci :O niby w garniakach, pod krawatem, a budują boisko do kosza na trawie 😀 (HAHA) no świetnie trochę złotych poszło się rypać bo kosze będą stać a nikt do nich rzucać nie będzie 😀 jaki w tym był sens to nie wiem ;D

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X