r e k l a m a
Wiadomości

Otwarto wielofunkcyjne boisko przy MOSiRze (HDtv)

432 tys. zł, tyle kosztowało nowoczesne, wielofunkcyjne boisko, które w poniedziałek 18 maja zostało oficjalnie oddane do użytku. Z obiektu znajdującego się na terenie MOSiRu, jaślanie będą mogli korzystać za darmo. Boisko zostało przygotowane i dostosowane do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę.

Pomysł na stworzenie takiego obiektu sportowego zrodził się w ubiegłym roku. Wtedy to Miasto przystąpiło do programu Ministerstwa Sportu i Turystyki, o nazwie „Budowa wielofunkcyjnych boisk sportowych ogólnie dostępnych dla dzieci i młodzieży.”

Z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na tą inwestycję uzyskano163 tys. zł, a pozostałe 269 tys. zł pochodzi z kasy Miasta. I właśnie Miasto będzie sprawować opiekę nad tym obiektem.

„To boisko będzie Miasta. Będziemy zatrudniać osoby, które będą nadzorować pracę tego boiska. Boisko będzie oczywiście bezpłatne, w każdej chwili każdy będzie mógł wejść, czy to zorganizowaną grupą czy sam i uprawiać na tym boisku tą dziedzinę sportu, która jest dla niego odpowiednia. Boisko będzie praktycznie od świtu do zmroku czynne.” – mówiła burmistrz Maria Kurowska.

Pani burmistrz podkreśliła również, że jeśli będzie tego wymagała sytuacja, a mieszkańcy zechcą korzystać z boiska również wieczorami, to zostanie postawione odpowiednie oświetlenie.

Obiekt został stworzony przede wszystkim dla młodych jaślan. Tym samym wpisuje się on w realizowany już projekt „Trener osiedlowy.”

„Chcemy dać szansę młodzieży, aby mogła poprawiać swoją tężyznę fizyczną, aby mogła się integrować ze społeczeństwem i z rówieśnikami, żeby mogła po prostu miło spędzać czas”  – mówiła Maria Kurowska.    

Obiekt na MOSIRze, to jedna z kilku zaplanowanych tego typu inwestycji w naszym mieście. Obecnie trwają przygotowywania do realizacji kolejnego projektu. Tym razem, budowy boiska Orlik 2012.

Na rozwój nowych ośrodków sportowych w Jaśle optymistycznie patrzy burmistrz Leszek Zduński.

„Życzyłbym sobie aby obiekty tego typu  powstawały na każdym osiedlu, przy każdej szkole, żeby młodzież miała zajęcie, miała gdzie rozwijać swoje talenty” – mówił burmistrz Zduński.

Relację z otwarcia wielofunkcyjnego boiska, znajda Państwo w materiale wideo.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
haha xDKrzysztofpepe Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pepe
Gość
pepe

wywalic te babe ze stolka niech kozy doi

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Ludzie,co by nie powiedzieć pastwisko odwalili pięknie.Pogadali,pogratulowali(sobie),pociachali na strzępy taśmę symbol PL,no i czekajom,na – 7 czerwca,czekajom na głosy do EUROBAZARU….

haha xD
Gość
haha xD

no ale oni są inteligenci :O niby w garniakach, pod krawatem, a budują boisko do kosza na trawie 😀 (HAHA) no świetnie trochę złotych poszło się rypać bo kosze będą stać a nikt do nich rzucać nie będzie 😀 jaki w tym był sens to nie wiem ;D

Close
X