Wiadomości

Pabian pokazuje niekonsekwencję Czeluśniaka, a ten odpowiada

Burmistrz Ryszard Pabian pokazał radnemu Krzysztofowi Czeluśniakowi niekonsekwencję działań. Poszło o remont schodów prowadzących na Plac Bartłomieja.

Radny Czeluśniak zwrócił się w wolnych wnioskach (pod koniec sesji) do burmistrza miasta z propozycją remontu schodów przy Banku Spółdzielczym.

Schody przy Banku Spółdzielczym rozwalają się i pasowałoby przed świętem zmarłych żeby to naprawić, bo ktoś sobie zrobi krzywdę – mówił radny Krzysztof Czeluśniak.

W odpowiedzi na swój wniosek usłyszał:

Ja mam pytanie do pana radnego jak głosował nad dzisiejszymi zmianami budżetowymi (głosowane odbyło na początku sesji – red.) jeśli można zapytać? Panie radny nie ma pan na tyle odwagi żeby odpowiedzieć? – pytał Pabian.

Zgodnie z sumieniem – odpowiedział Krzysztof Czeluśniak.

W dzisiejszych zmianach budżetowych, jeśli pan radny słuchał był wniosek zarządu osiedla Śródmieście o przesunięcie środków na ten cel, na remont schodów, więc być może głosował pan przeciwko temu wnioskowi – mówił Pabian.

Sprawdziliśmy, w głosowaniu nad zmianami budżetowymi radny Czeluśniak wstrzymał się od głosu.

Postanowiliśmy zapytać radnego o komentarz w tej sprawie i dostaliśmy mailowo taką odpowiedź:

„Burmistrz zaproponował zbyt wiele zmian w budżecie jedną uchwałą. Zmiany te dotyczyły szeregu zadań ze sobą niezwiązanych. W ten sposób z nielicznymi dobrymi przesunięciami środków finansowych próbuje się przeforsować na radzie złe propozycje.

Na przykład nie wyjaśniono szczegółowo radnym, dlaczego miasto w wyniku kontroli Urzędu Kontroli Skarbowej ma zwracać jakąś dotację oraz płatności wykorzystywane niezgodnie z przeznaczeniem lub wykorzystywane z naruszeniem prawa.

W zmianach budżetowych nigdzie nie było napisane, że jest wniosek dotyczący remontów schodów, który złożył pan Tomasz Kasprzak Przewodniczący zarządu osiedla Śródmieście. Burmistrz Pabian na moje pytanie odpowiedział, że środki na ten remont przewidziane były w zmianach budżetowych, przy których ja się wstrzymałem. Tymczasem w uzasadnieniu tych zmian napisano, że remont dotyczy studni przy ulicy Zielonej i muru oporowego przy zejściu na plac targowy. Nie wiem, dlaczego Pan Burmistrz Pabian zakłada, iż mam się domyśleć, że na Plac Targowy ludzie będą schodzić murem.”

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
antidotum
antidotum
2024 lat temu

To najpierw wstrzymuje się od głosu a następnie chce remontu schodów.:lol:
Skończ Pan wstydu …:lol::lol::lol:
Burmistrz?:confused::confused:

do antidotum
do antidotum
2024 lat temu

mógłbyś się wysilić i przeczytać do końca artykuł, a tam wszystki jest wyjaśnione;D czasem wystarczy się trochę wysilić, choć wiem to boli

jks
jks
2024 lat temu

wstyd !!!!!to przykład jakich mamy radnych

dz
dz
2024 lat temu

Panie Czeluśniak, skończ Pan 'karierę'polityczną, bo wstyd ;]

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Niezła odpowiedź! 😀

annna
annna
2024 lat temu

Dajcie spokój panu Czeluśniakowi…zobaczcie co robim nasza P{IERWZA DAMA …stawia wiaty na przystankach żebny miał je kto dewastować…a nawet jeśli to robi to mks to porąbany pomysl ….nie mają co robić z forsą ????? to niech dadzą na chore dzieci….paranoja i jeszcze nasza MARIA jest najlepsza…oooooooooooo Boże widzisz a nie grzmisz.

Zosia
Zosia
2024 lat temu

Pabian Ty beznadziejny jesteś:)

mil
mil
2024 lat temu

miasto w wyniku kontroli Urzędu Kontroli Skarbowej ma zwracać jakąś dotację
… TO JEST CIEKAWE!!!!!

Stary
Stary
2024 lat temu

Jaką dotację, w jakiej wysokości, komu i dlaczego ma Miasto zwracać? Dlaczego radnych nie poinformowano szczegółowo o tym na sesji? Dlaczego radni nie czytają materiałów na sesję i nie żądają wyjaśnień? To cyrk za publiczne pieniądze na sesji miejskiej!!!!!

ona
ona
2024 lat temu

Apeluję do mieszkańców Jasła–wybierzmy nowych radnych ,takich co potrafią czytać tekst ze zrozumieniem, młodszych i zaradniejszych!!!!

leszcz.pl
leszcz.pl
2024 lat temu

Nie udostępniono Radnym szczegółowych danych o zmianach budżetowych,czy nie byli łaskawi zapoznać się z nimi? Pawian,nie bądż cynikiem.Czeluśniak ma rację…:lol::uhoh:

milosnik
milosnik
2024 lat temu

(komentarz usunięty przez moderatora po zgłoszeniu naruszenia zasad forum)

Tak trzymać
Tak trzymać
2024 lat temu

Porozumienie dla jaslan z takim liderem, to przegrana na dzien dobry.Rywale zacieraja ręce.Wszystkie komitety maja juz wszystko poukładane, ale Porozumienie ma przechlapane:yes:

on
on
2024 lat temu

Ja bym się też nie domyślił, że mur ma pełnić funkcję schodów :lol::lol::lol:

butik
butik
2024 lat temu

od kiedy to Pan Pabian jest burmistrzem Jasła,
Czyżbym przespał wybory?

aaa
aaa
2024 lat temu

Ja bym dał pieniądze,by radnego Cześnika zrzucić w paszczę placu Bartłomieja.Może to by mu dało parę głosów w staraniu o stolec burmistrza,ku śmiechawie ludu ze szczepu Jaślan.:lol:

Zobacz także
Close
Back to top button
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x