r e k l a m a
Wiadomości

Pektowin – spółka cudów

Ciągle nie ma oficjalnego komunikatu w sprawie wyboru prezesa Pektowinu. Dziś próbowaliśmy się dowiedzieć czegokolwiek ale zarówno w Jaśle jak i w Warszawie milczą.

Decyzję w sprawie nowych władz miała podjąć wczoraj Rada Nadzorcza firmy. Wśród kandydatów na stanowisko prezesa wymieniano Jerzego Pruchnickiego, człowieka  związanego z jasielskim SLD i  Andrzejem Skarbka z Rzeszowa, powiązanego ze strukturami PSL.

Z informacji nieoficjalnych to właśnie ten drugi miał dostać zielone światło do zajęcia fotela prezesa spółki Pektowin. Niestety nikt z Rady Nadzorczej nie mógł z nami porozmawiać na ten temat.

Próbowaliśmy również w samej firmie, jednak prezes Franciszek Bosak odsyłał nas do Ministerstwa Skarbu Państwa, gdzie minister ma przyjąć kandydata. Zadzwoniliśmy więc do Warszawy,  tam początkowo skierowali  nas z powrotem do Jasła, ale po przedstawieniu sprawy dowiedzieliśmy się, że informację o rozstrzygnięciu konkursu dostaniemy wkrótce.

Pytaliśmy też, co o całej sytuacji sądzą pracownicy Pektowinu. Ci dość ostrożnie podchodzą do zmian personalnych.

Proszę pana, to jest taka firma, gdzie wszystko jest możliwe. Dziś Rada Nadzorcza wybierze swojego kandydata a  za chwilę dowiemy się, że minister nie wyraża na niego zgody – mówi jeden z pracowników.

 Również związki zawodowe, nie wiedzą, co dzieje się w firmie.

My mamy wiedzę z mediów, nie umiemy niczego powiedzieć – kwituje Edmund Gondek, przewodniczący komisji zakładowej NSZZ Solidarność.   

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

13
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
obserwatorpracownik TUR-ujasiukawalarzb.pracownik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
B.PRACOWNIK
Gość
B.PRACOWNIK

Komuś bardzo zależy ,żeby zniszczyc ten zakład !i tak się chyba stanie ! ,bo jak inaczej wytłumaczyc fakt ,że jednego dziadka zastąpi drugi nie wiele młodszy !.SZKODA !I LUDZI I TEGO CZYM BYł KIEDYś "PEKTOWIN "

pracownik TUR-u
Gość
pracownik TUR-u

Katarczyk – to w "Pektowinie" powinnismy strajkować o to, by prezesm był Pruchnicki czy o to, by prezesm był Skarbek? Nie pogięło cię przypadkiem troche?

jasiu
Gość
jasiu

Czytając Wasze wypowiedzi rozumuję,że największym nieszczęściem Pektowinu jest Bosak.Pamiętajcie jednak,że może jest morzem

kawalarz
Gość
kawalarz

Co znaczy Skarbek,co znaczy Próchnicki skoro w Jaśle wciąż świeci słońce Podkarpacia ,car Pektowina Frantz B….??? On to Ci jedyną tyką podpierającą na pochylni Pektowin,nim p… o glebę….

b.pracownik
Gość
b.pracownik

Każdy byle nie Bosak !!!!-może faktycznie p Skarbek uratuje Pektowin -pod warunkiem ,że Bosaka pośle tam " gdzie wrony zawracają " i sam zajmie się zakładem .Nadzieja jest ! Trzeba mu dobrze życzyc i dac szansę !-mam nadzieję ,że jeszcze wrócę do zakładu { przepracowałem tam 30 lat}, – dzisiaj za młody żeby umrzec ,za stary żeby nową pracę znalezc !-tak zostaliśmy potraktowani przez Bosaka ! Ale nadzieja powróciła ! Powodzenia p Skarbek !

jasiu
Gość
jasiu

Wniosek może być tylko jeden:GENIUSZ

dociekliwy
Gość
dociekliwy

P. Skarbek jest powiązany a SLD oto jego skrócone CV Pan Andrzej Skarbek, lat 65, magister inżynier mechanik W 1969 roku ukończył Politechnikę Gdańską – specjalność: spawalnictwo okrętowe; w 1985 roku studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie; studia w zakresie zarządzania dużymi organizacjami gospodarczymi na Akademii Gospodarki Narodowej przy Radzie Ministrów Związku Radzieckiego ukończone w 1988 roku. Przebieg pracy zawodowej: Od 1969 do 1971 roku – asystent na Politechnice Gdańskiej. Od 1971 do 1976 roku główny specjalista w przedsiębiorstwie „INSTAL" w Rzeszowie. Od 1976 do 1978 roku – dyrektor rozruchu Walcowni Ciągłej Kęsów Huty Katowice Od 1978 do 1982… Czytaj więcej »

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Proszę rozszerzyć określenie "Andrzejem Skarbka z Rzeszowa, powiązanego ze strukturami PSL." nie znam takiego, o jakie struktury chodzi?

Katarczyk niedoinwestowany
Gość
Katarczyk niedoinwestowany

A swoją drogą to ten Gondek z Solidarności,to udany przywódca… Podsłuchuje przez dziurkę od klucza ,zamiast działać,wpływać z załogą na bieg wydarzeń.Niech zapyta w Poznaniu jak sie to robi,albo zejdzie z ochronnej funkcji.
A Franek i tak prezesem będzie,jak Putin premiero-prezydentem…I oto idzie.Warszawscy kolesie podsuną mu marionetkę z katarynką do nakręcania,i na Mikołaja,bedą pewnie pierwsze -jaja!!!

pracownik TUR-u
Gość
pracownik TUR-u

W "Pektowinie" to nie tylko cuda ale i dziwy. No, przynajmniej parę 😛

inwestor
Gość
inwestor

Redakcjo, Pan Pruchnicki jest szanowanym inwestorem giełdowym. Jest jednym z większych klientów biura maklerskiego w Jaśle i doskonale znającym zasady zarządzania managerem z doświadczeniem w restrukturyzacji firm. Szkoda, że Jaślanina nie popierają mieszkańcy. Kiedy On byłby prezesem , to na pewno zależałoby mu na tym, aby spółkę wyprowadzić na prostą, a człowiek z poza Jasła zarobi swoje i pojedzie dalej.

poinformowany
Gość
poinformowany

Prezesem będzie na pewno Kononowicz

obserwator
Gość
obserwator

Jest już wreszcie ten nowy prezes,czy go nie ma?

Close
X