Wiadomości

Pieniądze dla Bogatyni z jasielskiej fontanny

Miasto Jasło przeznaczyło 10 tyś zł pomocy dla Bogatyni, na usuwanie skutków powodzi, która doświadczyła to miasto.

Bogatynia po powodzi. Fot. e-bogatynia.pl

Pieniądze na pomoc powodzianom z Bogatyni pochodzą z oszczędności, jakie miasto uzyskało w czasie, gdy nie była ona eksploatowana.

Nie są to pieniądze, które by komukolwiek uszczupliły zadania, na które były przeznaczone – mówi burmistrz miasta Maria Kurowska.

Burmistrz podkreśliła, że pomoc miasta Jasła jest przejawem solidarności.

Udaje nam się pozyskiwać wysokie środki na odbudowę naszego miasta i dlatego też uważam, żebyśmy pomagali innym. Darujmy sobie tę życzliwość i to psychiczne wsparcie, które idzie za tą kwotą. Niech powodzianie w Bogatyni mają poczucie, że tu z Podkarpacia, miasto poszkodowane jest z nimi, chociaż samo cierpi, to stara się być  z nimi cierpiącymi – argumentowała ten wniosek Maria Kurowska.

Nie wszyscy radni podzielali ten argument. Roman Kościow z PO podkreślał, że zasadnym jest udzielanie pomocy wówczas, gdy samemu się jej nie potrzebuje.

Na tej samej sesji przyjmowaliśmy darowiznę od miasta Hodonin w wysokości 7 tys. zł. Rozumiem tragedię Bogatyni, ale jeśli przekazujemy środki, które wcześniej otrzymaliśmy, to jest to dla mnie nielogiczne – mówi Roman Kościow.

Jeżeli na poprzedniej sesji przyjmuje się środki w kwocie 10 tys. zł  ze Świdnicy, 15 tys. z Brzozowa, to jak ci darczyńcy spojrzą na nas? Chyba dojdą do wniosku, że te pieniądze nie są nam potrzebne, skoro przekazujemy je dalej – argumentował Kościow. – Jeśli się zaczniemy tymi środkami wymieniać, to wszyscy wyjdą na zero i jest to dla mnie absurd podwójny.

Radny podkreślał, że wiele jest miast i gmin, które nie dotknęła powódź i to one powinny wykazać się solidarnością serc i wesprzeć finansowo Bogatynię.

Radni większością głosów przyjęli wniosek pani burmistrz i miasto przeznaczyło 10 tys. zł dla Bogatyni.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wymiana
wymiana
2024 lat temu

Coś takiego jak sprzedać kota wycenionego na 10 tysięcy za dwa psy w cenie po 5 tysięcy:lol:

lysy
lysy
2024 lat temu

hehehe:smilewinkgrin:

Stary
Stary
2024 lat temu

Kościow ma rację!!!!! To są przecież pieniądze publiczne, mimo, ze nazywa się je darowizną.Pochodzą z podatków Polaków. Jakim prawem Rada wydaje je na budowanie własnego wizerunki, zamiast na usuwanie skutków powodzi???? Niech p. burmistrz okaże szczodrość z własnej kieszeni, a nie z pieniędzy tych, którym powódź zniszczyła wszystko. Czytajcie jej wypowiedz:
"Darujmy sobie tę życzliwość i to psychiczne wsparcie, które idzie za tą kwotą. Niech powodzianie w Bogatyni mają poczucie, że tu z Podkarpacia, miasto poszkodowane jest z nimi, chociaż samo cierpi, to stara się być z nimi cierpiącymi"

separator
separator
2024 lat temu

Przekazywanie pieniędzy to bezsens. Gdyby nas nie dotkneło nieszczęście, to byłby to spoko gest, a że Jasło bardzo ucierpiało i jeszcze potrzebuje pomocy, to Kościow ma racje. Kur….. próbuje zawszelką cene zabłysnać, a nie ma czym.

Topola
Topola
2024 lat temu

Pan Kościow ma rację! Na miejscu darczyńców bym się po prostu wypieła na Jasło. To jest tak jak bym dała prezent koleżance np. na imieniny a ona go przekazała jawnie na moich oczach drugiej koleżance bo przecież jej też się przyda.To jest po prostu BRAK WYCHOWANIA!!!!!!! no ale cóż ………

zdziwiony
zdziwiony
2024 lat temu

TO DO OTRZYMANEGO PREZENTU 7 TYŚ.DOŁOŻYLI 3 TYŚ, I ODESŁALI ALE JAJA !!!!!!!!!!!!

sylwiap.
sylwiap.
2024 lat temu

nam nie dali jak jasło było po powodzi
mogła za to dni jasła zrobić !!!!!!!!

antidotum
antidotum
2024 lat temu

Cel szczytny kwota Śmieszna.
Ale jak niektórzy sami sobie płacą za msze????????????
Nic mnie już nie żdziwi.

solidarny
solidarny
2024 lat temu

kosciow ty niedobry czlowieku nie wiadomo czy ty kiedy nie pojdziesz do opieki

polak
polak
2024 lat temu

<<Stary >> twoje myślenie jest egoistyczne i kołtuńskie typowe dla ,,chałupnika " 😆

CHORE PAŃSTWO !!!!!
CHORE PAŃSTWO !!!!!
2024 lat temu

"STOWARZYSZENIE ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM" – cały czas potrzebna jest opieka { ta nadprzyrodzona również } nad wykorzystanymi i pozostawionymi samym sobie – ale gdzie dzisiaj można znaleźć następców Ks. Jerzego , KORu, czy innych organizacji { obrońców robotników }…dzisiejsze ZZ nie mają nic wspólnego z ponadbranżową walką o godne życie najsłabszych i zmuszanych do niewolniczej pracy…

bejj
bejj
2024 lat temu

Miasto Jasło przeznaczyło 10 tyś zł pomocy dla Bogatyni wraz z kr.ólowa Matka i świeto lasu żegnamy cie marysiu

j-j
j-j
2024 lat temu

W pełni popieram opinię P. Kościowa, mądry i rozsądny radny, szkoda, że inni nie podzielają jego zdania.

jędza
jędza
2024 lat temu

Tak pani K. jest szczodra ale na prośbę o budowę chodnika przy ul. Sobniowskiej (droga do szkoły dla dzieci z niebezpiecznym zakrętem, koło stawów)powiedziała NIE. Jak to się ma do dbania o własne miasto i dobro,bezpieczeństwo naszych dzieci?

Stary
Stary
2024 lat temu

do polak: myślę, ze obowiązkiem samorządu jest w pierwszej kolejności dbać o potrzeby lokalnej społeczności. A z czego wnosisz, żem kołtun, egoista i chałupnik? Z moich poglądów?

matrix
matrix
2024 lat temu

Wikipedia : "Bogatynia (niem. Reichenau) – miasto w południowo-zachodniej Polsce, w woj. dolnośląskim, w powiecie zgorzeleckim, siedziba władz gminy miejsko-wiejskiej Bogatynia. Położone na Obniżeniu Żytawsko-Zgorzeleckim, nad potokiem Miedzianką. Według danych z 31 grudnia 2009 roku miasto miało 18 688 mieszkańców[1]. Jest to jedna z najbogatszych gmin w Polsce, na jej terenie znajdują się Kopalnia Węgla Brunatnego Turów oraz Elektrownia Turów zatrudniające łącznie ok. 7 tysięcy osób." Inaczej mówiąc w Jaśle i okolicach było więcej osób zalanych lub podtopionych niż z całym szacunkiem – Bogatynia liczy ! ! ! Zachowanie burmistrz Kurowskiej walczącej o 10tys. dla Bogatyni nosi znamiona jakieś przypadłości… Czytaj więcej »

kam
kam
2024 lat temu

Widzę, że nasi radni głosują jak im się podoba… Może za podtrzymywanie wniosków pani burmistrz są jakieś "extra points"???:confused::upset:
:uhoh::no: Ogarnijcie się bo za głowę się złapać to mało!

Zobacz także
Close
Back to top button
17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x