Ważne wydarzeniaWiadomości

Pierwszy przypadek łamania ciszy wyborczej w Jaśle

Policja otrzymała pierwsze zgłoszenie naruszenia ciszy wyborczej w Jaśle. – Po północy policjanci dostali zgłoszenie, że ktoś na ul. Kazimierza Wielkiego w Jaśle zrywa i nakleja plakaty – poinformował Paweł Międlar, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego.

Pierwszy przypadek łamania ciszy wyborczej w Jaśle
Sprawcom udało się uciec przed przyjazdem policji. Zdarzenie widziało trzech świadków. Do jednego udało nam się dotrzeć. Twierdzi on, że nielegalna akcja plakatowania była prowadzona przez pracowników jasielskiej instytucji.
Wracałem po północy do domu i zobaczyłem jak pod parkiem ekipa jednej z jasielskich instytucji ładuje plakaty do niebieskiego forda. Było to dla mnie dziwne, więc pojechałem za nimi. Zatrzymali się pod Starostwem, gdzie fotografowali, zdzierali plakaty i wieszali inne – relacjonuje nam 32-letni świadek zdarzenia (dane rozmówcy do wiadomości redakcji).
Świadek twierdzi również, że w samochodzie, z którego wyszli plakatujący, widział dyrektora jasielskiej instytucji. Incydent widziało jeszcze dwóch świadków. Wezwali policję.
Sprawa będzie wyjaśniana przez sąd.
Naruszenie ciszy wyborczej ponosi za sobą konsekwencje finansowe. Za czynną agitację grozi grzywna w wysokości do 5 tys. zł. Większa kara grozi osobie, która podczas trwania ciszy wyborczej opublikuje wyniki sondaży wyborczych; grzywna finansowa w tym przypadku może wynieść od 500 tys. zł do 1 mln zł.
kk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
xyz
xyz
2024 lat temu

tak ,jakby miało to coś zmienic. u nas robienie z igły widły to normalka !!!!!!!!!

vv
vv
2024 lat temu

ciekawe co za konfident zadzwonil, pewnie Krzysiek

amivisage
amivisage
2024 lat temu

No to dawaj nagranie na youtube. Niech Jasełko zobaczy jakich mamy porządnych plakatowców.

KASA
KASA
2024 lat temu

Na osiedlu Gamrat w sklepie „Groszek” były rozrzucone przy koszykach ulotki lokalnej pisiorzycy pewnie w ramach prawa i sprawiedliwości

lord
lord
2024 lat temu

SĄD POWINIEN UKARAĆ WYRZUCENIEM Z PRACY OSOBĘ KIRUJĄCĄ TYM NIECHLUBNYM PROCEDEREM!!!! PODEJRZEWAM O KOGO CHODZI LECZ CISZA WYBORCZA TRWA! BRAWO DLA JAŚLAKÓW ZA ODWAGĘ I POSTAWĘ GODNĄ NAŚLADOWANIA!!

RJS
RJS
2024 lat temu

Zagadka dla najmłodszych : W czyich rękach są jasielskie instytucje :)))

obserwator
obserwator
2024 lat temu

Kobiety szanuję i dlatego nie pozwolę aby rządziły. To jest za ciężka praca dla kobiet. O nauczycielkach już nie wspomnę :-))

jb
jb
2024 lat temu

miasto donosicieli i kapusi

Owsik
Owsik
2024 lat temu

Czy to była pani K.? O, nie nie chodzi mi o panią burmistrz, lecz o jej nie przyjaciółkę panią z domu kultury. Tak, tak, to była właśnie ta pani.

;)
;)
2024 lat temu

Co tam w nocy!! Baniak w biały dzień jeździ na samochodzie i parkuje przed komisją wyborczą

dragoness
dragoness
2024 lat temu

@obserwator
Bardzo dziękuję za troskę, ale radzę sobie nieźle; jako kobieta i jako nauczyciel. Nie potrzebuję parytetów, ani specjalnego traktowania.
A swoją drogą, dlaczego świadek nie podał o jaką instytucję chodzi?

truteń
truteń
2024 lat temu

Ja widziałem opla srebny metalic ktorego pasazerowie tez naruszali zasady !

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

JEŚLI KTOŚ MYŚLI ŻE JEST LEPSZY TO NIECH SAM SPRÓBUJE A NIE OBRZUCA BŁOTEM INNYCH CO PRÓBUJĄ JAK NAJLEPIEJ PEŁNIĆ FUNKCJE MIASTA!!!!!!!!KAŻDY MA SZANSE TYLKO NIE MA CHĘTNYCH BO WOLICIE UBLIŻAĆ TYM KTÓRZY PRÓBUJĄ WALCZYĆ!

TW DRZEWO TWARDE
TW DRZEWO TWARDE
2024 lat temu

JASLO to CIEMNOGROD same kapusie tylko bat was ratuje

ixi
ixi
2024 lat temu

dla niektorych „lamanie prawa” to NIC…a pozniej sie dziwicie dlaczego w Polsce jest jak jest. Zaczyna sie od drobnych „rzeczy” i przymykaniu oka..a nawyk zostaje…lapowki,kretactwo, kumoterstwo, kolesiowstwo,praca na czarno itd..KOMUNA

Jaślak
Jaślak
2024 lat temu

Przed komisją wyborczą w szkole pod stacją PKP stoi cały dzień Ford Focus z [lakatem Banioka na dachu.To jest łamanie ciszy i beszczelne naginanie prawa. Co na to ludzie odpowiedzialni za wybory? Dlaczego nikt nie informuje gdzie można przedstawić protest w tej sprawie?

a
a
2024 lat temu

barany

stary
stary
2024 lat temu

do a
kazdy sadzi w/g siebie

stary
stary
2024 lat temu

lamanie ciszy
niech ktos przyjdzie i sprawdzi lokal wyborczy w spoldzielni mieszkaniowej obok jest biuro wyborcze pana prezesa a wnim najlepsze i huczne imieniny szanownego pana jubilata
i zaczepianie wyborcow palenie w miejscu publicznym
czy to jest cisza

Back to top button
19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x