r e k l a m a
Wiadomości

PiS podziela obawy związkowców z Gamratu

Podzielamy obawy załogi i związkowców ZTS „Gamrat”  S.A. w Jaśle, co do kierunku prywatyzacji tego zakładu – mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Adam Pawluś, członek Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości. 

Adam Pawluś, (fot. W. Żebracki / Jaslonet.pl)

Działacze PiS podkreślali, że związkowcy w liście otwartym słusznie zauważyli kontrowersyjność faktu udzielenia przez Ministerstwo Skarbu Państwa wyłączność na negocjację kupna 85% akcji Gamratu S.A. przez firmę Lentex S.A. 

Tym bardziej, że firma ta nie uzgodniła z jasielskimi związkami „pakietu socjalnego.” A co więcej Lentex jest w sporze zbiorowym ze swoimi pracownikami, którzy – jak mówią jasielscy związkowcy – mają gorsze stawki wynagrodzenia niż pracownicy Gamratu. 

Zachodzi więc – co podkreślają działacze PiS – obawa, że jasielska spółka może podzielić los takich firm jak „Liwocz” czy „Płyty Wiórowe.”

Chcemy, żeby Minister Skarbu Państwa rozważył jeszcze raz, czy firma Lentex jest w stanie zainwestować odpowiednie środki w rozwój Gamratu i czy zamiary inwestycyjne Lentexu i jego rozwój pokrywa się z działalnością Gamratu? – mówił Adam Pawluś.

Zdaniem członków Komitetu Powiatowego PiS najlepszym sposobem prywatyzowania zakładu jest giełda.

Uważamy, że Gamrat zdobywając dodatkowe środki na giełdzie mógłby poradzić sobie w warunkach rynkowych z inwestowaniem i rozwojem. Trzeba mu dać szansę – przekonywał Pawluś.

Przypomniał też, że ministerstwo na początku procesu prywatyzacyjnego wyrażało zgodę na wprowadzenie Gamratu na giełdę. 

Jeszcze niedawno Gamrat odprowadził wysoką dywidendę do skarbu państwa, ponad 3,5 mln zł. i była zgoda i pełny konsensus co do prywatyzacji i wprowadzenia Gamratu na giełdę papierów wartościowych – przypomniał Pawluś.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
40 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jadzia
jadzia
2024 lat temu

Co się temu Panu stało?Boże bleeeeeee!!!!!

www
www
2024 lat temu

wszystko dobrze tylko co ta baba tam robi wybrana z litości

.
.
2024 lat temu

Ja też podzielam, zwłaszcza jak do prywatyzacji zabierze się ten z dolnej fotki. Może znaleźć znowu takiego tuza, jak kiedyś swojego protegowanego, prezesa Albina do ś.p. "Dromaxu":(

dolar
dolar
2024 lat temu

ale czerwony fuj heheh

iiioooo
iiioooo
2024 lat temu

Zobaczcie na tego pawlusia….. czyz nie wyglada jakby pił dzien w dzien? Znam ludzi z Jasielskiego Pisu i czesc z nich ma duze problemy z alkoholem…

Marian
Marian
2024 lat temu

Ja nie mam złudzeń ,że polityka prywatyzacji Gamratu prowadzi do jego zagłady.Proces ten rozpoczął się w chwili sprzedaży lini produkcji styropianu(poszukiwanego towaru na rynku budowlanym,rentownym).Teraz trwa proces dożynania wieprza,który poprzedzony został pasmem sukcesów głoszonych na tym portalu też. Hosanna też jak pamiętam była w Furnelu,Tak też się i skończyła…Lentex,firma konkurent na rynku nie ma interesu trzymać Gamrat w istnieniu.Kupi i rozwali,czyniąc w niej może hurtownię,a grabiąc co cenniejszy sprzęt i technlogię ,wywożąc daleko poza Jasło…Zatem związki czynią słusznie.Byle ich zachowanie nie było równie nieodpowiedzialne jak w Furnelu,czy ostatnio w Pektowinie,co jak sądzę razem z Gamratem wkrótce moze stać sie trupem… Czytaj więcej »

antyobłudnik
antyobłudnik
2024 lat temu

PiS to ostatnio różne stanowiska podziela. Np. stanowisko komuchów (przepraszam polityków lewicowych :lol:) w sprawie obrony życia przy zapłodnieniu pozaustrojowym. To przecież takie katolickie… nawet katolewackie… 😆

jola
jola
2024 lat temu

nie mogę patrzec na tego Pawlusia, robi co może żeby byc kimś a jest niczym tylko bezczelnym arogantem.

vv
vv
2024 lat temu

Gdzie jest PO czy nie ma nic w tej sprawie do powiedzenia co na to Kmieć i spółka

cfaniak
cfaniak
2024 lat temu

Zalosne komentarze cfoki…hahaha

as
as
2024 lat temu

Tak, obawy działaczy PiS-u są słuszne.
Proszę przypomnijcie mi, kto był parlamentarzystą z Jasła i kto rządził w Jaśle jak padały Płyty i Liwocz?

p.
p.
2024 lat temu

Wszysyscy podzielaja obawy, ale dziure w budzecie chca zalatac i nie maja czym, i nikt nie ma mocy tego zmienic

john
john
2024 lat temu

ten artysta pcha się na stołek burmistrza, fuj to wstrętna kampania pisiorów–lentex mała ale mocna firma!B)

www
www
2024 lat temu

Ludzie co członek Powiatu ma do prywatyzacji Chłopie nie tędy droga na burmistrza Jasła PIS

www
www
2024 lat temu

Teraz macie zapewnienia min Grada
i całego rządu ha ha ha kiedy będziemy mądzejsi

al
al
2024 lat temu

znowu te pijackie mordy…

KC PiS
KC PiS
2024 lat temu

PiS to juz niech swoich bolszewickich macek niech nie wklada do ekonomii, bo to nie jest "ich strefa". Oni nadaja sie tylko do lania wody, przebieranek, sklucania ludzi i robienia szopek przed kamerami…:mad:

ania
ania
2024 lat temu

Nachalne lansowanie się PiS-obolszewi trwa!

gbur
gbur
2024 lat temu

Dał głos wybitny domorosły "prywatyzator" – etatowy członek. Oby tacy ludzie jak najprędzej zniknęli z życia publicznego, a nie mącili ludziom w głowach. Już raz durne związki zablokowały prywatyzację Gamraty – taka szansa już nigdy się nie pojawiła (Norsk-Hydro). Związki won z zakładów – to destrukcujna i nieodpowiedzialna organizacja.
W Gamracie jeden z nich bierze forsę i nie świadczy pracy – oto skandal i granda !!!!!!

andrew
andrew
2024 lat temu

Nie znam Pawlusia który by nie lubiał wypić hehe !

TR
TR
2024 lat temu

Tak tak w Gamracie trwa dożynanie wieprza przez wieprza

Klamra
Klamra
2024 lat temu

Dwa zdjęcia spinają piękną klamrą artykuł: Zdjęcie górne: widać koronę orła, Adam P. zamyślony i zmartwiony, wzrok opuszczony, cera blada – będzie źle. Zdjęcie dolne: widać oko orła, Adam P. otrząsnął się, już jest stanowczy, wzrok podniesiony, chociaż cera nadal blada – już jest lepiej, już wie jak uratować Gamrat. Alleluja i do przodu!. Już nie widzi przeszkód – jak mawiał ślepy.:o

lolo
lolo
2024 lat temu

znalezli sie znawcy prywatyzacji,biznesmeni za piatke

XYZ
XYZ
2024 lat temu

Tak po p. Pawluś poznaję go .To człowiek który wyprasza ,nie omal wyrzuca ze swojego miejsca pracy ,pokoju ludzi którzy przychodzą do niego w ważnych sprawach .Nawet słyszeć nie chce o czm ludzie mówią ,nawet ich nie wysłuchał tylko podnosi głos i pokazuje ręką gdzie są drzwi i mowi podniesionym głosem prosze opuścić moj gabinet .Sam wyraz twarzy mówi za siebie .Tak nie zachowuje się człowiek w tym wieku i na tym stanowisku i jaszcze pisowiec .WSTYD NAM ZA pana .Kogo człowieku sobą reprezentujesz !

A kto jest prezesem i co na to
A kto jest prezesem i co na to
2024 lat temu

A kto jest prezesem i co na to?

kantary
kantary
2024 lat temu

To jest aż nadto widoczne,ze jegomość Pawluś
poprzez parcie na szkło coś knuje a propos jesiennych wyborów.Upatrzył sobie chlopina stołek i wali do mety nie przebierając w formach.Na szczęście ludzie juz nauczyli się odrózniać autentyk od falsyfikatu.Są mądrzejszi o lata doświadczeń,i ten numer pt: panowanie,władz w wykonaniu owego aktora -nie przejdzie za cholerę…Bezlitośnie i ostatecz
nie pożegna się z marzeniami o karierze w Jaśle,które oby stało się miastem,nie wiochą!:no:

stary
stary
2024 lat temu

jezeli chodzi o prywatyzacje liwocza to jego upadek przypieczetowala solidarnosc jasielska i to sa fakty dzieki nim liwocz nie istnieje

Mąż opatrznościowy
Mąż opatrznościowy
2024 lat temu

Opatrzy rany prywatyzacyjne Gamratu, ukoi straty powodziowe na drogach powiatowych, zaordynuje i zaaplikuje lek na ograniczenie płodności komarów, utuli niespokojnych powodzian itp. itd. Poszę o dalsze pomysły , czego jeszcze może dokonać…

andzia
andzia
2024 lat temu

Bez zbliżeń tego pana bo jem!!!!!:upset:

znawca historii
znawca historii
2024 lat temu

I nowe przysłowie Polak sobie kupi: nie dość, że GBUR to jeszcze głupi :yes:

ANARCHIA
ANARCHIA
2024 lat temu

jaaaaa.. ładny burak hahahahahhaa

Dariusz
Dariusz
2024 lat temu

XYZ- w pełni zgadzam się ze spostrzeżeniem!!! Tak też było jak "urzędował" w wojewódzkich organach…To człowiek bezkompromisowy,egoista
dla których ludzie to narzędzia pracy.Aby do siebie,a wiedza??? No ,cóż -papier jest!Do władzy na rzecz ludu,prócz niej trzeba ogłady szacunku dla innych.Zrozumienia racji innych.. No i opanowania przed nienawiścią do osób o odmiennych poglądach…Kreowanie przez media osiągnięć za nie swoje pieniądze,to niesmaczne….:no:

zawiedziny
zawiedziny
2024 lat temu

I weź tu człowieku coś rób, to zaraz cię oplują :no:

Polska A i Polska PiS
Polska A i Polska PiS
2024 lat temu

PiS PODZIELA..NIC NOWEGO!:lol:

Polska A i Polska PiS
Polska A i Polska PiS
2024 lat temu

PiS PODZIELA..NIC NOWEGO!:lol:

Emigrantka
Emigrantka
2024 lat temu

Może koledzy napiszą co robił w USA?

olo
olo
2024 lat temu

Co ten człowiek pije, aby zapracować na taki "wygląd" ?

do olo i reszty
do olo i reszty
2024 lat temu

Aż żal się robi, że na tym świecie żyje tak dużo parapetów (chodzi mi o komentujących).
Jeden jest gruby, drugi chudy, jeden mały, inny wysoki, nikt nie jest ideałem. To, że ktoś ma taką cerę, a nie inną to sprawa genetyki. Nie każdy musi od razu pić.

obiektywny
obiektywny
2024 lat temu

Jednak warto się poważnie zastanowić nad losem gamratu…jak go nie będzie to z lokalnego rynku ucieka 25 mln zł rocznie (wynagrodzenia za pracę)…jasło pozostanie miastem emerytów i rencistów, jak przed wojną…? W ostatnich trzech latach skarb państwa wyciągnął z gamratu około 15 mln dywidendy…tak nie zachowuje się właściciel w czasie kryzysu…ale…czy dobry jest inwestor który nie ma środków na kupno gamratu i inwestycje…których szuka przez zamkniętą emisję akcji serii F…gamrat sam może takie środki znaleźć na giełdzie i to w ofercie publicznej…wy komentujący też możecie być współwłaścicielami…i wydawać kwoty dywidendy w jasielskich sklepach…warte zastanowienia…? A Pawlusia znam lata…zawsze tak wyglądał…to… Czytaj więcej »

brawo obiektywny
brawo obiektywny
2024 lat temu

Właśnie ten komentarz trafia w sedno sprawy, Gamratem rządzi PO z Czajką na czele a więc poplecznicy PO wypisują bzdurne komentarze na temaat p. Pawlusia. Jest faktem, ze przyjęta metoda prywatyzacji Gamratu jest zła, myślę że Gamrat emitując swoje akcje byłby bardziej wiarygodny, niż Lentex, o którym wiadomo, ze sam ma kłopoty. Śmierdzi tu przekrętem, bo i Gamrat jest większym zakładem i nowocześniejszym jak Lentex a jednak ministerstwo wybiera taką drogę prywatyzacji i nie czuje się zobowiązane choćby wyjaśnić dlaczego podjęło taką decyzję. Podejrzewam, że gdyby zażądano wyjaśnień to byłyby niemożliwe ze względu na tajemnicę handlową.

Back to top button
40
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x