InwestycjeWiadomości

PNiG Jasło pomaga w rozbudowie podziemnego magazynu gazu w Czechach

Grupa PGNIG – PNiG Jasło i PNiG Kraków pomagają w z rozbudowie podziemnego magazynu gazu w Tranovicach w Republice Czech.

fot. pnig.jaslo.pl

Pierwsze wiercenie dla  inwestora RWE Gas Storage będą wykonane w październiku b.r. Docelowo firma wykona 12 otworów wiertniczych.

Do realizacji projektu zakontraktowano należące do PNiG Jasło urządzenie IRI-750 oraz urządzenie PNiG Kraków  – Cooper LTO-550. Obsługę urządzeń zapewnią załogi składające się z pracowników polskich spółek.

Wszystkie prace prowadzone będą przez istniejący od kwietnia 2010 r. Oddział PNiG Jasło Sp. z o.o. w Ostrawie (Republika Czeska).

Do prac serwisowych, przy rozbudowie magazynów gazu dla RWE Gas Storage, zostało zaangażowanych wiele znanych firm zagranicznych, m.in. z Austrii, Węgier czy z Holandii. Po stronie polskich firm jest dostarczenie urządzeń wiertniczych wraz z osprzętem oraz wykwalifikowanym personelem.
Zakończenie programu wierceń planowane jest na kwiecień 2011 r. Na potrzeby realizacji tego kontraktu PNIG Jasło, jako lider projektu, założyło oddział w Ostrawie, który będzie odpowiedzialny za nadzór wszystkich prac. Wartości kontraktu nie podano.

Poszukiwania Nafty i Gazu Jasło Sp. z o.o. od kilkunastu lat prowadzi prace wiertnicze poza granicami kraju. W tym czasie Spółka realizowała projekty w Libii, Niemczech, Rosji, na Słowacji i Ukrainie, z powodzeniem współpracując z międzynarodowymi operatorami wiertniczymi. Oddział w Republice Czeskiej jest kolejną (po Oddziale w Libii) zagraniczną placówką PNiG Jasło Sp. z o.o.

kk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
engineer
engineer
2024 lat temu

Good news 😉

ixi
ixi
2024 lat temu

a w Polszy KOLEJNY DAB i zaraz potem pewnie KRZYZ! Alleluja i do tylu!

JIM
JIM
2024 lat temu

"a w Polszy KOLEJNY DAB i zaraz potem pewnie KRZYZ! Alleluja i do tylu!" – niestety to mutna prawda !!!

do "ixi"
do "ixi"
2024 lat temu

a co ma piernik do wiatraka?

ixi
ixi
2024 lat temu

a to ze W POLSZY panuje mota wprowadzona przez KC PiS na martyrologie i samobiczowanie, a Swiat sie rozwija i inwestuje w siebie! A to!

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x